Jump to content

gsm с навигация


Recommended Posts

Здравейте,колеги!Малко съм калпав шофьор и като тръгнем на екскурзия семейно все обърквам пътя и жената все ме бъзика :lol: Затова реших да си взема телефон с навигация-да го ползувам и за двете неща!!!Искам приличен телефон с добра навигация!Най-вероятно ще си купя втора употреба(не искам лукс с много екстри,а като тръгна нанякъде да ме упъти вярно и в София например да ме заведе до адреса без да се лутам-значи ще е нещо практично)Не съм в час с модата(аз сега си карам с нокиа 1600 и съм доволен) и няколко дена зяпам да гледам по нета телефони с нави! :gruebel: Гледах нокиа н95,нокиа 5230,ама май телефон с андроид ще е по-добре... :gruebel: Не знам!Цена -около 100-150лв!Моля,дайте някакви съвети!Ако има колега с такъв телефон и иска да го продава да каже(но да не е дал фира-аз да съм в Рибарица,а той да сочи,че съм на х.Рай) :hilezh: Събирам мнения! :zustimm: Благодаря на отзовалите се! :flehan: За първи път пускам тема-дано е в правилния раздел! :) Приятен ден! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай ама не мога да се стърпя:

Гунди: Здравейте,колеги!Малко съм калпав шофьор ....

:respekt:

за тази цена- аз бих си взел гпс, а не телефон :)

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е и Sony Ericsson CK 15i , цената не е лоша 195 лв http://www.aksesoari.net/content/sony-ericsson-ck-15i-txt-pro

5692487429672899931334919649sOU9x3LivuW7kNf09uFh.JPG

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х8 за тази цена определено ще свърши най-добра работа. Аз лично бих добавил някой лев и щях да стана собственик на моторола дефи. Предишния ми телефон беше такъв и останах много доволен от него. Предимството е по-големия дисплей, по-бърза работа на самия телефон и не на последно място издържа на прах, вода и удари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти за 150 лв ...чисто нова

Ползвай си 1600 и си вземи това от линка. Имам навигация на телефона, но никога не я ползвам. Единствено когато съм бил на екскурзия в европа съм го ползвал в пешеходен режим. За там е полезно.

Всекии уред трябва да се ползва за това което е направен. Софтуера за ГПС на телефон обикновенно е урязан и не можеш да си ползваш голяма част от екстрите.

На този GOCLEVER можеш да му смениш оригиналния софтуера с IGo и нямаш грижи. Много приятна програма. Карти бол, и то с доста чести ъпдеити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си легален си вземи някоя по-нова Нокия със Симбиан с тяхната навигация ОВИ Мапс която е безплатна и може би една от най-добрите навигации за телефон. Картите им са едни от най-подробните и работят офлайн. Работят и с Гармин за разлика от другите. Но като телефони не са кой знае какво, даже направо са си много зле.

Ако не те притеснява краквахе, хакване и т.н. си вземи андроидски телефон. Има много добри програми и подробни карти.

Но както казаха колегите за тоя бюджет по-добре отделна навигация защото телефоните в този клас са Ожасни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуера за ГПС на телефон обикновенно е урязан и не можеш да си ползваш голяма част от екстрите.

Няма нищо орязано в софтуера за телефон. Даже има повече екстри заради интернет връзката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

daskala1983, разликата е от земята до небето в полза на iGO(Primo) за Windows CE(WM) в сравнение с iGO за Android.

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на отзовалите се колеги! :flehan: Значи ще отивам до Техномаркет за гпс(да,явно всеки уред е за предназначение-тел. за разговори,а гпс за навигация)Ще си взема гпс както съветва колегата кадиев-има на доста добра цена! :zustimm: Още веднъж благодаря на всички за коментарите!Лека вечер! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на всеки андроид може да му качиш iGO и разликата е никаква. Въпроса е в размера на дисплея!

Няма нищо орязано в софтуера за телефон. Даже има повече екстри заради интернет връзката.

Явно не сте ги слагали един до друг. Защото аз съм.

Ккто и да е, Гунди взе вярното решение. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1490Т има ТМС, junction view, ecoRoute™, Fleet Management съвместимост

(google photos, weather, airport полети в реално време) - ма това и телефона го има макар и не интегрирано в ХТ-то

п.с и HotFix™, най-яката екстра... тела дори и с а-гпс не може да се допре по бързина и време за старт.

p.s 2

за локализация и българско меню няма да споменавам....

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно в какво точно се изразява разликата от земята до небето ?

Първо като визия, втори като скинове и от там къстъмизации и възможности и трето като период на изкарване на нови версии и от там нови възможности. Само човек който ползва и двете може да го оцени ;)

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как визията и скиновете добавят нови възможности. С това по-горе от Стилян за Гармин съм съгласен. За телефон е постен. За това пък има Navigon, Sygic, IGO, TomTom и какво ли още не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време и желание да обяснявам, но ще пусна едни линкове.

1. Скин diMka WA - чети http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=172002&view=findpost&p=6999565

2. Скин GjAk - чети http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=172002&view=findpost&p=10555644

3. Скин Seb DreamTeam - чети http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=172002&view=findpost&p=10630621

Има и други... Да не говорим за MapChanger, Weather MOd и многобройните ютилити -

От WertVRV

TTS-оповещения о предупреждающих знаках(DA), TTS-оповещения об увеличении ограничения скорости, TTS-оповещения о времени прибытия в пункт назначения, выполнения нажатием снимка экрана, фиксирования частоты станции для ТМС-приёмника, для включения "2D север сверху" в режиме обзора, визуальное и звуковое предупреждение о пунктах оплаты(для платных дорог, прописанных в карте)

Маркирования наличия\отсутствия камер 1 и 17 типов.

Исправления вопроса "летнего" времени для России и Беларуси.

Создания таблицы категорий POI, которая применяется в TTS-голосе для озвучки манёвров.

Оперативный поиск мечетей.

Oт SOSka66

Calibratefix, лекарство от потери спутников, компас в кукпите, доступ к меню "Пользовательскиe Профили" из "Быстрого Меню", вывод на кнопку меню дополнительной информации, вывода на экран названий улиц и маневров в зависимости от растояния до них, "Паник Бутон", мини развязки и тоннели.

BT и Phone.

Oт _madRat

Решение проблемы авто-блокировки устройства.

Oт GrafAl

"Правильная" русская клавиатура.

Oт matrockin

Анимация "Полисмен" при превышении скорости.

Oт Neoss75

Отображения номера дома у курсора.

Oт DidYMond

Запуск внешних программ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно най-важния(първия) линк си го пропуснал, защото има да го четеш цяла вечер... Всички програми си имат бъгове... И ставаше въпрос за сравнение между iGO за Windows CE(WM) и iGO за Android.

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума не е за всеки, защото без регистрация не става...

Ето изтегли от тук и чети от #3366 надолу... ама като гледам с какво го отваряш 100% ще забие ;)

Така забих на шефа айпада само, че с един голям pdf ;)

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...