Jump to content

Боядисване предна решетка & апарати


Recommended Posts

Реших да си боядисам спирачните апарати червени и предната решетка черна, ето с 2-3 думи процедурата

За апаратите взех си червен лак спрей + лак спрей, една доста едра и една ситна шкурка. Откачих апаратите 1 по 1 заедно с дисковете яко шкурене с 2-те шкурки, после 2 ръце червена боя, една лак и ето няколко снимки

1ebc123934f8a085.jpgc5d5e86409f1cf58.jpg3722a35216173d4b.jpg

И ето ги на колата

794da6ccb7b87c7c.jpg

След това се захванах с предната решетка, до последно се чудих дали да взема Лак Спрей или Матов Спрей, но взех Лак Спрей, изчистих хубаво решетката, като я разглобих и 3-те и части пръсках отделно, 2 ръце боя и се получи много добре, обаче после нещо умазах работата с лака не знам явно не го напръсках как трябва, та пръсках после още 1 слой боя

577247884cc653cf.jpg

Ето резултата

5141c3523366cbc7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лично на мен четирите кръга лъскави ми допадат много повече :)

Всичко е въпрос на вкус, обаче...

Тази червената боя термоустойчива ли е !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия бои си ги имам от доста време, не са от сега, сега се захванах да си ги направя :hilezh: Иначе не е термоустойчива боята, ама мерак да са червени :lol: Имам идея за джантите да станат черни с червен кант по края ама не съм се решил още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това не си причинявай на джантите ;) По-добре изцяло черни с минимално количество перла :)

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се,че си тръкнал хромираните елементи на решетката добре ,че при първия дъжд ще ти се обели цялата боя...иначе е станало добре :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

Само това не си причинявай на джантите ;) По-добре изцяло черни с минимално количество перла :)

Имаше един колега, който така си беше правил джантите и седяха много добре, то може би си зависи и от джантите де :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братко, един мой познат си беше напръскал апаратите така на един Сеат Ибиза, и с първото по-силно и продължително спиране и боята се втечни и стана на капчици! Тоест искам да кажа, че ти хубаво си ги боядисал - добре се е получило, ама ако позагреят повече апаратите, смятай, че вече няма да си с червени апарати!

Предполагам си го знаеш това де, ама аз просто да споделя какво съм виждал.

М/у другото наскоро разглеждах в Ибей някви неща и попаднах на ТОВА.

Незнам до колко са сполучливи, ама изглеждат добре тия капаци. Пише, че са от няква здрава пластмаса дето не се топи... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом те кефи, със здраве да си ги караш :rolleyes: На мен също ми допада повече идеята кръговете на решетката да са си хромирани.. А да питам от къде взе спрейовете и има ли възможност да помогне някой с идея от къде на намеря лилав спрей :hilezh: , за същата процедура със спирачните апарати :bia:

Редактирано от Alexanderi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E джантите определено не ме кефят адски много, ама биват. Като има излишни пари със сигурност ще си взема някви други най-вероятно 17-ки. Тия капаци за апаратите подобни предлага и колегата harpi (bktuning) не изглеждат лошо. Спрейовете ги взех червения и лак спрея от Баумакс, а черния от кварталната железария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите апарати ги боядисах с четката с алкидна блажна боя преди около 2-2.5 години и оттогава не са мръднали.Преди това на Толедото ми ги пръсках със спрей и трябваше всяка есен и пролет да се пръскат наново.

Редактирано от ivoair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега....

Джантите са ти оригинални на Ронал,така като ги гледам.Колегата кутров най-добре те е посъветвал.

За решетката - моята съм я изтезавал много пъти.Най-доволен останах след......

Отлично почистване на самата решетка.Сваляне на емблемата и същото почистване.После с праймър за пластмаса за решетката.Две ръце спрей за джанти ,накрая лак за джанти и чак тогава спря да се бели и да падат парчета заради удари от камъчета.

Емблемата я оставих хромирана,само че й праснах две ръце лак за джанти и заспа.

За апаратите.Моите са от 4г боядисани,но без да ги свалям.

Автоемайл лак,хубава четка,сваляне на гумата и внимателно,без излишно наслояване,т.к. само оцветяваш.

Не са мръднали.Със спрея се наслоява прекалено много и това влошава охлаждането.Да не говорим,че този,който си взел,дори и да не се втечни,ще започне да пука и лющи стабилно,но дано да бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги видя апаратите колко ще издържат с тая боя ако бързо се изгуби ефекта ще последвам примера ти @ЦЕЦО. За сега няма споменатите от теб последствия :hilezh: Иначе за джантите може и да се позагубят с черната боя вярно ама такава ми е идеята за визията, черна предна решетка, черни джанти, затъмнени стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ole добре бе,виж за джантите не може да нямаш някоя читава снимка,заиграй се малко на фотошопа и ги направи и ще придобиеш неква представа,как ще изглеждат.

Моите преди мислех да ги правя черен мат и като видях на фотошопа горе долу на ква катафалка ще мяса с тия черни джанти и стигнах до полиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснал съм я в тунинг форума в една тема да й направят джантите черни че щех да изхвърля снощи компа, не мога да се преборя с тоя фотошоп :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събери си лев за хубави гуми и джанти 17-ки а тея ги остави за зимата.

Ако ли пък не ти се дават 50% от стойността на колата в горните две неща си остави парите за нещо по важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тия ако мога да им взема ~250лв и си намеря 17-ки за до към 400-500лв ще ги сменя като имам възможност, за зимата си имам железни джанти с добри зимни гуми на тях. Скоро и предстои слагане на сенник и спойлера от старото Ауди, ето как ще изглежда, мисля да ги направя карбонови т.е. сенника съм го направил, а спойлера ще се прави на ново.

e2924cf78e6f9b8e.jpg

Чудя се евентуално и за затъмняване на задните стопове :gruebel:

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое лично мнение, че никак не му отива тоя спойлер, виж лип на седан седи много добре.

Сенника нямам мнение но мисля, че и без него се живее, а стоповете ги остави така както са си в момента.

Инвестирай в смяна на важни компоненти: гуми, спирачки, генерация.... чипче.

Или ако си пък рационален човек избичи му един фобос и си свиркай :zustimm: .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое лично мнение, че никак не му отива тоя спойлер, виж лип на седан седи много добре.

Сенника нямам мнение но мисля, че и без него се живее, а стоповете ги остави така както са си в момента.

Инвестирай в смяна на важни компоненти: гуми, спирачки, генерация.... чипче.

Или ако си пък рационален човек избичи му един фобос и си свиркай :zustimm: .

:zustimm: :zustimm: :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите дискове ги напръсках със сребрист спрей и запечатах с лак, много добре се получи

Решетките около фаровете за мъгла ми боядисаха черен пиано лак,

4726423Z.jpg

4726410q.jpg

4726402A.jpg

4726393N.jpg

а двете централни решетки- графит с яко перла.

4726385O.jpg

4726378P.jpg

4726373e.jpg

И рециклирани фарове за мъгла by Geraka

4726445g.jpg

4726434n.jpg

Утре ще кача и снимки как изглеждат на автомобила smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ного са добре колега, не се бях замислял че и 3-те решетки в бронята мога да боядисам :gruebel: Чакаме снимки на колата как седят

Едит: с тоя спойлер някакси по-завършен вид има задницата, поне според моето виждане. ГИ имам от старото ауди, ще му дойде времето и на него.

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...