Jump to content

Невярна индикация за температура и гориво


h4p

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Видях няколко теми за проблеми с таблата, но с вадене на бушоните нямаше промяна при мен. Проблема е че уреда за темп на водата и уреда за горивото показват каквото си искат. Чистих поплавъка, смених темп датчик, но промяна няма. Предполагам че има проблем в таблото, та ако може да ме посъветвате към кого да се обърна, някой колега който ги разбира или сервиз примерно ще съм много благодарен ;)

пс: колата е А3 2001г. 1.9 ТДИ

Проблем с таблото на а3

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем с уреда за температура още докато завъртя на контакт и стрелката вече е над 60 градуса колата е А3 8L 2001г. ТДИ някои ако е наясно защо е така да помага :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да се присъединя, 3ти човек а3 2001 1.9тди , същия проблем. Просто тва си им е доказан дефект на тия табла, накрая тотално отказват да работят и това е.

Ако някои е намерил решение(ремонт), нека сподели, но силно се съмнявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и за имам проблем със стрелката на термометъра, отскача над 70 гр, след смяна на температурния датчик, паказа както трябва но само една сутрин, на втория ден отново на 70 гр. Следя с интерес отговорите и предложенията по темата. А3, 8L, 2000г. TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пробвали ли сте с ваг-ком да направите теста, при който стрелките на уредите застават по средата и механично да ги калибровате като ги извадите и сложите посредата?

Дано съм помогнал...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пробвали ли сте с ваг-ком да направите теста, при който стрелките на уредите застават по средата и механично да ги калибровате като ги извадите и сложите посредата?

Дано съм помогнал...

Подкрепям идеята! Ако стрелките не застанат в средата при този тест, значи има механичен проблем с показалците. Аз така си оправих оборотомера - Завря се най-дясно :wall: и не мръдна от там докато не пуснах теста :dance:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем с таблото.Температурата полудяваше, уредите забиваха постоянно,накрая не се издържаше вече. След презапояване на почти всичко по таблото вече втори месец нямам проблеми. Дано и занапред да е така! Човекът, който ми помогна(не безплатно разбира се) се намира в Жк Бъкстон бл.24,един бял гараж на който пише "Амадео". Казва се Хари или поне така се представи. 0888888361 Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

таблата с бял капак,са скапани тоест проблемни това се получава защото са връщани километражите в БГ,и после става този проблем и аз минах по този проблем опитах какво ли не,

всчики възможни варианти,и накрая разбрах как се решава проблема..търсите си табло

пак за дизел след 2003-2003 това е последният модел на 8L -купето от по новото А3 не става

гледате отзаде капака на таблото да е черен капака ,и пише VDO.и забравяте за проблемите и никакво базикане повече,само таблото трябва да се обучи защото няма да запали колата..това става за 10 мин.владко от голф форума е човека и взема за услугата 50лв ,поне на мен ми взе толкова,мога да дам данни за връзка с него ,ако някои иска но нека да е на лични да не правим реклама. :zustimm: таблата вървят по моргите на 120-150лв зависи.но има табла..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и преди 2003. Тези с големия дислей i борд компютъра са си от 2001, но трудно се намират. Аз лично моето го взех от Англия, а на бензиновата от S3(при S3-та са само VDO)

Иначе според мен проблема не е в това че са връщани километрите, а в марката на таблото Jeger. С времето първо процесора дава фира, а след това и стъпковите моторчета на трелките. Същите табла монтирани и на други марки коли дават същите проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте, аз симах същия проблем, реших го със смяна на процесора и моторчето за температурата и проблемите спряха, но ми остана проблема с показанията на горивото. Колата е А3 2002г TDI. Трябва ми моторче за стрелката за горивото и ще си реша проблема, но не се намира лесно. Въпросът ми е някои знае ли дали моторчетата от другите табла могат да станат в смисъл от бензиновите или от нелифтираните версии? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос...На мен не иска да ми отчита горивото...какво да направя да го оправя? Благодаря ! :bia::blink:

и на мен ми се случи преди месец и полудях при мисълта че ще трябва да сменям таблото с друго което впрочем макар и втора употреба предполагам е доволно скъпо...Но проблема ми се реши ( както впрочем и повечето ) с изключване на клемите на акумулатора за 15 мин и след като ги закачих всичко си показваше както трябва.Поне при мен проработи,дано и при теб,успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се случи преди месец и полудях при мисълта че ще трябва да сменям таблото с друго което впрочем макар и втора употреба предполагам е доволно скъпо...Но проблема ми се реши ( както впрочем и повечето ) с изключване на клемите на акумулатора за 15 мин и след като ги закачих всичко си показваше както трябва.Поне при мен проработи,дано и при теб,успех!

Изключвах го ама няма ефект в/у уреда за горивото...То отчита, но невярно...Предполагам,че нивомера се е прецакъл.... Впрочем и на Старото ми ауди беше по същия начин...Така и си го продадох. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключвах го ама няма ефект в/у уреда за горивото...То отчита, но невярно...Предполагам,че нивомера се е прецакъл.... Впрочем и на Старото ми ауди беше по същия начин...Така и си го продадох. :rolleyes:

да,вероятно е нивомера щом отчита грешно....при мен нищо не отчиташе,а имаше бензин-бях заредил предишния ден и естествено като не мърда стрелката ми свети и жълтата лампа че нямам гориво.....бях издивял

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерил съм на много добра цена табло от А4 98г и от А3 99 и ми се иска да полазвам само моторчето на стрелката за горивото, но не знам дали ще е същото, а не ми се купува ако не съвпадат. Някой някаква идея???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

аз имам двама приятели с А3 при тях проблемите се появиха след поставяне на евтини китайски ксенони /които подлудяват компютъра /махнаха ксенона и всичко се оправи

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При мен същите две стрелки (за температурата и горивото) също показваха повече от реалното. Един бърз тест с VAG-COM и нулиране на стрелките и нещата се оправиха .... за няколко дни. В момента тази за температурата си отчита правилно, но тази за горивото пак си показва повече от реалното ...

Редактирано от N'JoY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...