Jump to content

Колеги, как са тия свещи?


dido_en

Recommended Posts

Колеги, искам да Ви попитам, как според Вас са тия свещи? Да си призная много не им разбирам и затова реших да питам по- знаещите, дали са за смяна? Днес ги свалих от моята кола и сложих NGK BKUR5ET-10, каквито дават за моят модел.

Та искам да попитам и според вида на старите свещи може ли да се съди за някакви проблеми по двигателя (примерно, понеже имат сериозен нагар)?

post-61453-0-54511700-1340124510_thumb.j

post-61453-0-55968900-1340124605_thumb.j

post-61453-0-53353300-1340124686_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По цвета на свещиге може да се съди за изгарянето на горивната смес.Доколкото съм чел трябва да са керемидени,според моето аматьорско виждане са добре.На моторчето ми така и не успях да ги докарам :hilezh: :hilezh: Нека и другите се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По цвета на свещиге може да се съди за изгарянето на горивната смес.Доколкото съм чел трябва да са керемидени,според моето аматьорско виждане са добре.На моторчето ми така и не успях да ги докарам :hilezh: :hilezh: Нека и другите се изкажат.

На 90% от ALT-моторите никога няма да ги видиш керемидени... заради маслото ;)

Иначе ако и 4-те са били като на снимките - добре са. Но с новите трябва да е по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моят мотор за сега не забелязвам да гори масло. От 28.02.2012 съм собственик на колата и за сега е добре положението. Иначе и 4-те свещи бяха в същото състояние. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги! Не знам дали са били за смяна, но така или иначе вече съм с новите ;)

Колега според мен е можело да покараш още малко с тези свещи.След като си сложил нови свещи можеш ли да споделиш какво сложи на колата(като производител имам впредвид).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен е можело да покараш още малко с тези свещи.След като си сложил нови свещи можеш ли да споделиш какво сложи на колата(като производител имам впредвид).

Ами и на мен впоследствие ми казаха, че можело да покарам още с тези свещи, но ги смених поради съмнение на газаджията в тях относно проблем при вървежа на газ.

Иначе в първият пост съм писал - сложих NGK BKUR5ET-10, каквито ми дават в Autodata за оригинални за този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и на мен впоследствие ми казаха, че можело да покарам още с тези свещи, но ги смених поради съмнение на газаджията в тях относно проблем при вървежа на газ.

Иначе в първият пост съм писал - сложих NGK BKUR5ET-10, каквито ми дават в Autodata за оригинални за този мотор.

Не съм видял колега че си споменал какви са свещите но избора е повече от добър.Смея да твърдя че за запалителни свещи NGK e най-правилния избор.Само си мисля че за кола, която се кара на газ свещ с един електрод е по-подходяща поне така съм слушал от повечето майстори занимаващи се с газ но не знам каква е логиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей колега свещите са консуматив който се сменя за определен пробег, а не от това как изглеждат, щом са в добро състояние то значи че двигатела е ок. Ако не се сменят на време а щом си и на газ по-рано рискуваш да прецакаш бубина. По добре купи свеш за 10лв от колкото бубина за 96лв. А и понеже колата я имаш от скоро мога да ти кажа че в Порше бг има акция за подмяна на бубините понеже първите които се монтират до 2004 мисля мн често дефектират, можеш да отидеш и по номера на рамата ще ти кажат точно дали твойта кола влиза в акцията. На мойта ми ги смениха и 4те с нови последно поколение, но в допълнение ще ти сменят само тези които са оригинални с щампа на Vw ако са заместители не подлежат на подмяна. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб колега, че свещите са консуматив, но понеже нямах предствата кога последно ги е сменял немеца и за това се ориентирах по вида им. Пък и исках да чуя и мнението на колегите за свещите. Иначе аз бях писал тема ТУК за тази акция на Порше България. Надявам се повече колеги да разберат за нея и да се възползват, защото си е наше право, а не ни уведомяват по никакъв начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика на работата на двигателя по състоянието на свещите:

http://www.ladaclub-bg.com/faq/53-spark-plugs

ОФФТОПИК: Ехааааааааааа, копи/пейст от аматьорската страничка, забравили сте само бекграунда да дръпнете :hilezh:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
На 21.06.2012 г. at 10:07, dido_en написа:

Ами моят мотор за сега не забелязвам да гори масло. От 28.02.2012 съм собственик на колата и за сега е добре положението. Иначе и 4-те свещи бяха в същото състояние. ;)

ето свещ от 2 ри цилиндар ,мотора е 2.0 алт .а другата бялата е от 1 ви както и останалите две ,само на 2 ри цилиндар яко нагар ,да поясня свещите са на 6000 

км. от какво може да е толквоа нагар от там ли ще ми гори маслото, клапан сигмент ?

33661683_1972687332749847_6458263909777276928_n.jpg

33634183_1972679946083919_3912595523097329664_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време си смени гарнитурата на капака...като гледам тази с нагара плува в масло. Провери си и другите...може да зачистиш и да ги пробваш ако не сменяш всичките. Разхода на масло за жалост не е само от там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...