Jump to content

смяна двигател от бензин на дизел А4В5


enviro

Recommended Posts

Здравейте колеги може ли да ми обясните за какво иде реч, сменил съм цялото окачване по колата запазено купе е всичко е ток от всякаде но този разход ме притеснява вече доста, замислил да сменя двигаетля от бензинов 1.6 на дизелов 1.9 110коня дизел как стоят нещата и заслужавали си аако може да ми кажете плюсове и минуси ако някой вече се е занимавал. Благодаря ви всичко ще ми е от полза :) Аудито е 1.6 бензин 98год. В5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка тема с този въпрос която съм чел в този форум е с едно и също съдържание - няма смисъл. :zustimm:

Не претендирам за 100% компетентност, но като се замислиш, то не е само двигателя, а и скоростната кутия. И цялата електроника дето ги управлява или там каквото прави. И вече си на цената на друго Б5, само че и още толко нерви и време ше изхабиш. А ако просто купиш друго, се пестиш куп разправии.

Редактирано от limona
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти аз четох другите теми но всеки казва различно има доста мнения иначе ти благодаря много и усобенно за бързия отговор :) поздрарви и Хубава вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи едно ГИ и разхода ще ти е по-нисък от този на дизеловия двигател. Няма смисъл да слагаш дизелов двигател - просто колата няма да е същата после, все нещо ще има за доправяне ...

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от газта ме е страх :D има си причина за съжаление и друго предполагам че ще стане още по голям мъртвец на пътя а често пътувам извънградско на далечни разстояния :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не влизай във филми, които ще завършат зле! Слагай ГИ и ще забравиш за разхода... ето сметката: дизел - 20,35 лв/100км (7,5/100), а ГИ - 15.00 лв/100км (12/100). Един ГИ е 1000 лева, т.е. за около 10 000 си го избил. Няма турбо, няма вибрации, няма проблеми при (-20С), няма ядове! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за изчерпателните отговори.Ще помисля и ще се ориентирам да го продам това ауди и да взема друго но с някой по голям двигател и тогава ще го мисля или поне ще знам за какво ми гори че не седят на добре нещата ще се ориентирам нещо от двигателите 2.4 , 2.6, 2.8, защото това ми идва прекалено слабо и ми дава космически разход когато го карам по бързичко а се случва често да го карам с над 120 примерно на магистралата като си държа 150

Благоадаря Ви още веднъж за отговорите следващите дни ще се отдам на размисъл. Приятна вечер на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с добре настроен ГИ ще си на същата мощност и разход +1 литър на газ. Ако е монтирана читаво ще се сещаш за газовата само и единствено когато зареждаш от друг маркуч на колонката.

В момента се оплакваш от разход нали си нясно какво ще се случи ако си вземеш 6 цилиндров мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от газта ме е страх :D има си причина

ако е кадърно направена и е добра марка няма от какво да те е страх :bia:

... предполагам че ще стане още по голям мъртвец ...

Миналата седмица мой колега си сложи някаква на FOBOS на Хонда Сивик 1,5 . Има 3 режима - икономичен, нормален и спортен. Не разбрах само как се превключват, но е доволен :dance:

С това центана на пробега ти става почти наполовина :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с добре настроен ГИ ще си на същата мощност и разход +1 литър на газ. Ако е монтирана читаво ще се сещаш за газовата само и единствено когато зареждаш от друг маркуч на колонката.

В момента се оплакваш от разход нали си нясно какво ще се случи ако си вземеш 6 цилиндров мотор?

Така е спор няма ама поне ще знам за какво ми гори, защото аз за 2 години съм минал 120 000км смисъл че щях да съм много по доволен от колата ми да гореше толкова но и да върви достатъчно за този разход и като пътувам извънградско да не се кръстя и да паля тамян дали ще изпреваря успешно :P

И междодругото като ми правиха прегледа преди месец ми казаха че колата ми горяла повече като е на място от колкото като е на обороти трябвало да се направи някакъв реглаж на инжекцията , поне така ми обясниха момчетата но аз не разбирам и така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Това не го разбрах :gruebel:/>

Моята е 1.8Т. Купих я преди месец. Преди да паднат студовете не ми прави впечатление да гори много. Подробност е, че пътувам до работното си място 35км.

и не ми е изгодно на бензин. Взех колата на брат ми, че е на газ. Оставих му А3-ката. След няколко дена ми рева 1ч. как със 20лв. - около 8л. бензин е минал

40 километра градско, а нашия град е малък с няколко светофара .... за задръствания дума да не става. Не знам нормално ли е, но идва 20л/100км.

Ако е нормално май ще се замисля дали да я запазя тая кола, а много ми харесва и е приятна за каране. Аз лично съм далеко от мисълта, като е Турбо да я цепя

като състезател. Рядко минава 3000 оборота в моите ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...