Jump to content

ТВ - RNS-D


ilieff

Recommended Posts

Здравейте,

сигурен съм, че някой се е сблъсквал със следния проблем.

Имам фабрична RNS-D, на която имам бутон "Radio/CD/TV", който като го натисна и преминава САМО от Radio към CD (и обратно).

Тоест не пуска TV (прескача го?).

Погледнах отзад в багажника (в ляво) - явно имам необходимото оборудване (една черна кутия, която по чуждите форуми пишат че било антената или тунера ли не знам и аз :) )

Софтуерен ли ще да е проблема? Смятам да ъпдейтна фирмуера на RNS-D. В момента съм с 0105. Дръпнал съм последния (от 2003г.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на кутията какво пише-да не би да е чейнджър:)

Ако е ТВ тунер значи нямаш връзка между навито и тунера-погледни кабелите.За ТВ тунера е един дебел черен кабел с кръгла букса с няколко пина вътре(не помня колко точно бяха) :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, влязах в системното меню и ми изписа "TV Tuner: Not coded"

Което ще рече, че май не е направено да работи с тази система? Или?

post-72816-0-73737300-1343841019_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен черната кутия е чейнджър, а тунера на тивито е тъмно сива кутия която има малки дупчици във формата на кръг и не се отваря от никъде. Сигурен ли си, че си видял тунера, а не чейнджър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е отвори да видиш, какво е вътре, няма да те ухапе =)

Може да е празна и да са ти свалили тунера =)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Такаа, влязах в системното меню и ми изписа "TV Tuner: Not coded"

Което ще рече, че май не е направено да работи с тази система? Или?

Здравей,колега.А ка влезе във въпросното меню,че и аз имам такова животно,ама до такова меню не мога да стигна.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ето я въпросната черна кутия в ляво. Чейнджъра ми е в жабката.

Колега, аз от няколко дена имам такава A4 с RNS-D и при мен е същата работа. Аз обаче нямам и чейнджър(явно е махнат от някой от предишните собственици) и при опит за смяна с бутона ми дава само радиото и ми пише, че няма CD чейнджър, а за телевизията изобщо даже и не изписва нищо, ме прехвърля директно на радио, което ме навежда на мисълта, че нямам ТВ тунер също. Все още съм нов с Audi и не знам кое къде стои - за чейндъра е ясно вече, че е в жабката - значи го нямам със сигурност, но ТВ тунера незнам изобщо къде трябва да бъде за да проверя дали го имам, така че ако някой може да каже ще съм благодарен.

Относно тази черна кутия, аз я имам същата, но си мисля, че това е за централното, тъй като в средата има един отвор, в който бръкнах с ключа и колата се заключва.

Моля, ако има някой вещ в тези неща да сподели за да не ходя по сервизи само за това и да ме излъжат, че нямам и да ми продадат това, което имам, както се опитаха да направят с едно BMW, което ми казаха, че нямало фабрична аларма и могат да ми сложат такава за 240 лв, а след като се порових малко във форума и си поиграх с ключа изведнъж алармата си пропищя :)

Както и да е, надявам се някои да помогне с малко инфо.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Тази черна кутия и аз я имам и не съм я отварял(някой знае ли как се отваря, защото имам опасения, че мога да я счупя)? Тук във форума колега беше писал, че това най-вероятно ми е навигацията, но знае ли човек какво е? Някой има ли представа за тази хава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги,в тази черна кутия е тв тунера.Проблема е че незнам и аз как се отваря.Виждам,че има къде да се вкарат щипки за вадене.Също като да си свалиш примерно сд пайнер,нали се вади със щипки.Като се справя ще ви пиша как се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,как точно е отвори?Обясни ми по подробно,даже ако можеш качи снимки ако има нещо по специално.Защото ме е страх да не счупя нещо,тъй като при мен се вижда перката на тунера.Даже когато натисна TV на дисплея вътре,и ми дава екран със снежинки.Даже веднъж се свързах по случайност със диспечарките на таксиметрова фирма-тоест се чуваха.Та при мен тв тунера си ми е там,но искам да го отворя,че ще свързвам цифров тунер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно малко капаче посредата напънах го с пластмасови вилизи за вадене на детайли (да не се драскат) и така оека полека се отпори една пролука от 8коло 3см. достатъчно за да видя че вътре няма нищо което мн9го ме озадъчи.

Как реално изглежда гози тв тунер.

Има едно малко капаче посредата напънах го с пластмасови вилизи за вадене на детайли (да не се драскат) и така оека полека се отпори една пролука от 8коло 3см. достатъчно за да видя че вътре няма нищо което мн9го ме озадъчи.

Как реално изглежда гози тв тунер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да обясня за тези които незнаят.Тъй като има два вида тунери-Първият,по стария е с един изход,а вторият,с който съм аз е по-новият,и е с два ихода отзад.При вторият вариант с който съм аз,съм решил да включа в единият изход цифров тунер,а във втория ще включа камера за задно виждане.Както съм споменал по-горе,напишете в Гугъл - тв тунер РНС-Д,и ще ви стане ясно.Има достатъчно снимки,и на единият,и на другият тв тунер.Утре ще отварям моята кутия,където се намира тунера и ще ви пиша какво е станало.Тъй като целта на занятието е да се отвори черната кутия без да счупя нещо,защото при мен се вижда перката на тунера и ме е страх да не счупя нещо от много напъване.

Ето какво представлява моята кутия преди да я отворя-

Здравейте,

сигурен съм, че някой се е сблъсквал със следния проблем.

Имам фабрична RNS-D, на която имам бутон "Radio/CD/TV", който като го натисна и преминава САМО от Radio към CD (и обратно).

Тоест не пуска TV (прескача го?).

Погледнах отзад в багажника (в ляво) - явно имам необходимото оборудване (една черна кутия, която по чуждите форуми пишат че било антената или тунера ли не знам и аз smile.gif )

Софтуерен ли ще да е проблема? Смятам да ъпдейтна фирмуера на RNS-D. В момента съм с 0105. Дръпнал съм последния (от 2003г.).

Отговора е много лесен-Тв тунера ти липсва!

post-92142-0-17329600-1426630065_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявайте за липсващите тв тунери. Те са за аналогов сигнал и без това няма да "хванете" каквото и да било :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,но към аналоговият тунер можете да включите цифров тунер.

Колеги,аз се отказвам да се мъча с тази черна кутия да я разглобявам.Защото не се получава.Най-добре да отидя при някой опитен майстор,който се занимава с такива неща.Аз лично стигнах до извода,че трябва да се свали цялата кора,и чак след това да се развият гайките на самата черна кутия където се държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да,но към аналоговият тунер можете да включите цифров тунер.

Колеги,аз се отказвам да се мъча с тази черна кутия да я разглобявам.Защото не се получава.Най-добре да отидя при някой опитен майстор,който се занимава с такива неща.Аз лично стигнах до извода,че трябва да се свали цялата кора,и чак след това да се развият гайките на самата черна кутия където се държи.

Колега, не се и мъчи да я отваряш - празна е. Най-много да я счупиш докато се мъчш да я отвориш и пак ще разбереш че е празна. По-лесния вариант да разбереш дали имаш ТВ тунер е да си извадиш централната конзола, става с едни четири тенекийки и да видиш дали имаш закачен кабел на кръглата букса. Тя е 10 пинова. Ако нямаш кабел, значи нямаш и тунер, то и да имаше щеше да е аналогов както каза един друг колега. Някъде в интернет имало обяснение какво се верзва на тази буска от външния DVB-T тунер, а трябва и да си купиш такава букса(mini DIN 10pin) от интернет някъде. Аз понеже също нямам тунер реших, че ще ми е по-добре ако си взема един 8" таблет с DVB-T тунер, отколкото да прецакам нещо, а и това малко екранче ...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...