Jump to content

Модул за автоматични дневни светлини и парктроник


Recommended Posts

http://cardrl.eu/cardrl.htm

Не съм поръчвал и не мога да дам отзиви, но изглежда интересно...

Вярно е интересно. Интересно сензора как ще се справя... :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой може да ми монтира модула, ако го купя от http://smartdrl.com/ ?

Искам да го направя да ми пали светлините, след като двигателя заработи и да ги гаси като изключа.

Съответно ако превключа на габарите да е изключи устросйството и да ползвам габарита.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да го направя да ми пали светлините......

Той така работи. Когато запалиш двигателя, включва фаровете (дългите на колкото процента искаш). Щом щракнеш ключа за фаровете/габарити, модула веднага отпада от веригата. Изключиш ли фаровете пак се задейства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Да ползвам на колегата темата,надявам се да няма против. :respekt:

Един кретен се спря в мене на светофара и сега така и така ще правя задната броня мисля,да си сложа парктроник от тези китайските който колегата е препоръчал по горе в темата,но се чудя дали нещо ще им стане ако се боядисат ? Другото което е понеже сам ще си ги монтирам,как да разбера къде точно да ги сложа ? Благодаря!

В упътването за монтажа трябва да има на колко сантимера трябва да са един от друг и на колко сантиметра от земята,а за боята няма никакъв проблем...един мои приятел 2/3 пъти е боядисвал върху сензорите и си работят без проблем в кутията си има свредло за пробиване на бронята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера получих модула за дневни светлини от колегата L&R и го монтирах.Работи идеално! Цената му е 40 лева.

Колеги, взех модул за дневни светлини от L&R. Мисля да го монтирам на Голф 3. Къде е най-логичното място да го разположа? Някъде около акумулатора или близо до фаровете? В упътването има указание за връзване към аларма, задължителен ли е този вход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На ключа за светлините имаш всички необходими връзки без дългите светлини, те са директно от ключа къси/дълги при волана. Най-добре е да е в таблото, така ще му чуваш и звуците, а те са информативни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам модул от колегата L&R!Работи безупречно.Връзва се елементарно.Това е всичко,което ми трябва.Колегата е много точен.Ако ви трябва модул - това е!

Много доволен! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен един приятел ми монтира подобно устройсто(негово производство). Активира се автоматично и е включено към дългите, като ги намалява на колкото процента му зададеш, обаче отзад габаритите не светят при това положение. Така е направен уреда. Той ме убеди, че не е нужно да светят и че на колите с фабрично вградени дневни светлини е така. Искам да попитам дали по закон мога да карам така? В интернет не намерих нищо конкретно по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го направиш да ти светва и габаритите, има изводи и примерна схема.

Това моето устройство не може. Обаче питах дали КАТ могат да ми направят проблем ако видят, че фаровете ми светят, а габаритите отзад не. Човека, който ми монтира това ми каза да им казвам, че така е фабрично, защото някой нови коли така вече излизат от завода :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пак можеш да ги вържеш, с елементарни познания по електротехника, реле и диод. Питай гризли, сигурен съм че ще помогне с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...