Jump to content

Двигателно масло - впечатления.


Recommended Posts

Написаното по-горе, че добавката за масло MoS2 разваля двигателя, защото се утаява сяра и се образува молибденоксид, който е абразивен е напълно невярна.

Добавката за масло на Liqui Molly не съдържа MoS2 в прахообразна форма, а става въпрос за една добре утаяваща се суспензия в маслото. В сравнение с моторното масло , MoS2 се прибавяу само в малки количества, които не могат да се окислят, тъй като MoS2 е обвит в капсула, а и всяко моторно масло съдаржа антиоксиданти, които предотвратяват окислението на маслото както и на MoS2.

Съдържанието на сяра в MoS2 също не представлява проблем, тъй като моторното масло съдържа вече сяра в алкалното масло, както и в пакета добавки като цинков фосфат в доста голяма концентрация, отколкото в прибавената добавка за масло на LM.

Моторното масло съдържа алкални частици, така варечените TBN Booster, които са в състояние да неутрализират образуващите се киселини при изгарянето преди времето за смяна на маслото, При това TBN Booster не различава дали сярата се образува \произлиза\ от изгарянето на маслото и въздуха или от MoS2, Също толкова невярно е твърдението, че MoS2 се окислява в MoS3 и причинява абразивно износване. Моторното масло съдържа голямо количество пепелообразуващи добавки като например цинков фосфат, калциев фосфат и т.н., които образуват повече пепел отколкото прибавената MoS2 добавка на Liqui Molly.

Представените тук агрументи съответсват на всяка научно доказана основа, тъй като една система, в този случай моторното масло и MoS2 добавка за масло трябва да се разглеждат като едно цяло, а не като отделни компоненти.

Браво пич, аз също съм се чудил, след като прочетох всичко по темата, що ще правят масло, дето троши двигателите. Затова предлагам, когато някой пише нещо да казва дали това дет' го пише е проверено или е само догатка.

Редактирано от vangnay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Браво пич, аз също съм се чудил, след като прочетох всичко по темата, що ще правят масло, дето троши двигателите. Затова предлагам, когато някой пише нещо да казва дали това дет' го пише е проверено или е само догатка.

аз карам моето ауди 1.8 ве4е 3 години и 30000 километра с лики моли с MOS2 и нито тропот пождига4и нито гори масло.Затожа сам много дожолен.В италиа е карано с agip.Като го взех не знаех какжо да сипа за да продалши да не му тропат повдига4ите.до сега сам много доволен :(:hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно спожих Motorex от хеад91 и съм по-доволен от мотул, малко по-скъпо е но ми падна разхода та се компенсира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...