Jump to content

Двигателно масло - впечатления.


Recommended Posts

Ха сега да видим с какво масълце карате колите си?

Ма нека първо споделя собствен опит.

Та първо, когато си купих колата започнах да и сипвам от българското масло ПРИСТА (по съвет на личния ми майстор, а той не е никак неук :lol: ). Имаше по онова време едни жълти туби целите и маслото си беше супер. Когато купих колата беше с полусинтетика и като загрееше двигатела на празен ход причукваха клапаните. При мен имам един повдигач на клапаните дето е полукуц, ама нито е да го смениш - нито си седи като да не се обажда, но в крайна сметка ми служи като бушон за това как ми е маслото..... :lol:

Та да се върна към маслото. Докато карах с Пристата 15W40 несе обаждаше повдигач нито на студен, нито на топъл мотор - абе направо супер масло, но като всичко българско има едно НО и то е - като минех 4-5х км. пробег и започваше да причуква калпавия повдигач....

Мен не ми пречеше да го сменявам на тези километри маслото, но изчезна. Смених го с друга Приста Супер 15W40, но този път чукаше до бобъркване и го изхвърлих почти веднага.

Сложих Валволин Макс Лайф 15в40 - при него имах причукване само на студен мотор, а когато загрееше всичко заспиваше. След пробег от 4 - 5х км. чукането на студен мотор изчезваше и всичко идваше на мястото си и така до пробег 10х без да доливам.

Така си карах с това масълце, докато последния път за 10х км не спря да чука сутрин този повдигач и това си е + това съм долял около 300 гр. масло за този пробег.

Сега съм с ACDelco 15в40 и за сега като запаля двигателя чукането почти веднага изчезва, но след 5 - 10 минути работа на повдигача започва да причуква леко (на полу- загрял мотор), а като загрее всичко спи и пее :respekt:

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз вече трета смяна съм със Кастрол магнетек GT3 и съммного доволен. случвало ми се е да причукват повдигачи на загрял двигател но при масло над 10 000 км. Полусинтетика е и е около 60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACDelco праят масло ?

Не знаех.

Аз съм с Мотул 5W40 VW 505.01 или нещо подобно. За сега доволно. Трябва да го сменям и аз, макар да забелязах, че 400грама ги е изгорило..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По неволя Аудито го подкарах с Мобил 1(исках Кастрол, нямаха, нямах време да обикалям и сложих такова), бях с нагласата, че ще имам проблеми с него, но нито ми тракаха повдигачите, нито го гореше, сега съм врътнал 3000км от втората смяна, пак съм с Мобил 1 и съм доволен :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACDelco праят масло ?

Не знаех.

.

.

.

Да :respekt: Ето ти и линкче ACDelco да ги разгледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По неволя Аудито го подкарах с Мобил 1(исках Кастрол, нямаха, нямах време да обикалям и сложих такова), бях с нагласата, че ще имам проблеми с него, но нито ми тракаха повдигачите, нито го гореше, сега съм врътнал 3000км от втората смяна, пак съм с Мобил 1 и съм доволен :hilezh:

Аз съм със същото и аз втора смяна. Още един глас за МОБИЛ :respekt: Мотула също е страхотно масло, ма в нашия градец никъде го няма... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам мнго добро мнение за Кастрол моторспорт 10W60 пълна синтетика. След 1000 км ще правя трета смяна със същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега налях BP/brisco/10w40 полусинтетика пък ще видим как се държи като разход. Иначе не излязоха допълнителни шумове от мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрол GTD Magnatec, на дизелара му се отразява перфектно, дори и един грам не е изгорил за 4-5 хил.км. и мотора звучи така, както когато го сложих :respekt: Дърпа си доволно (като за 90 коня дизел автоматик) и въобще смятам да е перфектното масло за моята хубавица :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично карах само с Мотул от много време, но сега сложих Мобил.

Причината - до около 6000 км. Мотула не мърдаше на пръчката. След това се наложи да долея веднъж към 300 гр. Не знам дали е от маслото или от колата, но реших да опитам Мобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята количка се смазва с Valvoline Max Life - наливно - директно от вносителя. От четири години ползвам това масло и се радвам, че поне от там проблеми не съм имал никакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като темата е "Консумативи, Гуми, Масла, Горива" бих казал:

Масло: Mobil полусинтетика(много доволен)

Горива: Shell V-power 99+(пре доволен)

Консумативи: добавка за гориво Nitro Power (нямам думи)

Гуми: (зимни) Gislaved North Frost 3 (вседеход)

(летни) Michelin Pilot Sport (залепва за асвалта като дъвка)

Може да направиме анкета и да побликуваме топ10 на Консумативи, Гуми, Масла, Горива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Репсол Фастер 5W50 пьлна синтетика най-новата им разработка и нямам проблеми. На сина ми Форда сьщо при студен двигател му чукаха повдигачите. Той сьщо е доволен от горното масло. Изгуби се всякакво чукане на повдигачите и мотора взе да мьрка като коте.

Иначе работата ми е свьрзана с транспорта. В дружеството ми има хим.лаборатория която тества масла и горива ежедневно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкни ни тогаз кои са истинските масла моля,инак аз също смятам Лики моли за добро масло въпреки че карам с кастрол :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал но пак ще повторя - 5W50 е Маслото. :flehan::hilezh::hilezh:

А ако Valenti има лаборатория нека сподели защото и аз мисля да се заиграя с анализ на маслата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само полусинтетика SAE 10W/40 и спецификация по API SL - Мотул или Елф с добавка за масло МТ-10 американска, работи на принцип на създаването на поляритет и сили на отблъскване между триещите се повърхности. Двигателите и на двете ми коли нямат никакви забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взех наливно Мотул 15в50 някой има ли впечатления от такова?
Откъде и коя серия - 6100, 4100 или 4000. :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...