Jump to content

Смяна на фарове - Ауди А3


blondeskiller

Recommended Posts

Така е колега..но нали знаеш как сме българите: Купуваме нещо с идеята да ни издържи най-дълго и да ни върши работа колкото се може все повече ама не ни се дават и мн кинти..:hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 50/50 за стари рециклирани фарове и нови евтинджоси. На един приятел tyc купувани нови на 5г вече не светят така добре както нови. Препоръчвам нови с лупи + ксенон или стари рециклирани пак с ксенон. Говоря за фарове с лупи.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези фарове , които съм си харесал са афтърмаркет за 220лева пластмасови с лупа на дълги( ако не се лъжа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм се объркал , но ето снимка на фаровете, защото не знам дали не е вид реклама споделянето на сайта.Screenshot_2018-10-16-14-10-06.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата Хела от А3/8L/ префейс е добро решение.Става дума за читави и изправни фарове,които с обикновена халогенна лампа,дават перфектна осветеност.Имам чувството,че тези фарове са вечни.

А ксеноновата Хела от S3/8L/ префейс е върха.Но там цената е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще поръчам тези , които са на снимката и със сигурност ще свети повече , от колкото моите. Снощи се прибирам вечерта и фаровете ми бяха пак забити на 2-3 метра пред мен , отварям капачето на фара и като бутнах вътре рефлектора , ми той си Оди където си поиска..просто вече според мен каквито и фарове да взема ще са сто пъти по-добре от сегашните. Както го каза и колегата @manoleo !

Редактирано от A3 - 1.9 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, проблема с хлопащите рефлектори се решава и има как да се ремонтират. За счупените зъбни колела - не знам. Реално и с изронени зъбци, пак би трябвало да има начин да се регулират. Не знам обаче колко струва подобен ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята на фара ми : още от самото начало когато купих колата не осветяваха добре..викам си: Бастун купи нови крушки може да е от това ! Отидох в магазина купих добри крушки , слагам ги я светна по-добре. След месец явно тогава нещо е станало и фара пропадна , но това не го знаех в последствие разбрах..почнах да псувам викам си пре*бах се с тия крушки измамили са ме...ръгнах пак старите - пак същото. Карах така със старите крушки и пак йок , не светят. Смених си мигачите и тогава се загледах от близко в самия фар вътре и кво да видя - сякаш матиран със сив спрей рефлектора , отварям

капачето, което затваря буксите вътре, бутнах рефлектора напред и разбрах , че не е от крушките, а от движещият се рефлектор на фара, който не може да се закрепи в едно положение. Викам си : ма той може се регулира , е не може щото са ми счупени зъбните колелца за ръчно регулиране. Обаче има една подробност бе Павеле : ти имаш ел. машинки за регулиране... да ама не работят. :hilezh:

та затова искам мнение за нови фарове , сигурно от 3-4 месеца се чудя кво да правя :д

Редактирано от A3 - 1.9 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш купуваш тук/дето нови фейслифт фарове + ксенон или втора ръка пак фейс, рециклираш ги и слагаш нов ксенон. Не знам какво толкова се чудиш. И при двата варианта ще прогледнеш.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука вече стана по-ясно. Имах същият проблем на фейсови фарове. Рефлектора и лупата се клатиха и движиха свободно и на двата фара. Пратих ги да ги погледнат и се установи, че от вибрациите са излезли от някакви пластмасови детайли (щипки или кукички), които крепят лупата + рефлектора и отговарят за регулирането на фара. Вътре всичко висеше надолу и светлинта достигаше 3-5м пред колата. Такъв проблем се ремонтира. Ремонтира се, дори тези кукички/щипки да са счупени. На рефлектора се полага ново покритие също.

Пак казвам - всичко опира до това какви пари ще платиш. Колегата е обяснил за другите варианти, затова ще ги пропусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е за нови фарове ясно е.:hilezh:

Замислил съм го , но може би ще е след седмица, а тези фарове ще ги огледам пак и може да ги оставя да ги ремонтират. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 17.10.2018 г. at 13:49, s7r3l0k написа:

Тука вече стана по-ясно. Имах същият проблем на фейсови фарове. Рефлектора и лупата се клатиха и движиха свободно и на двата фара. Пратих ги да ги погледнат и се установи, че от вибрациите са излезли от някакви пластмасови детайли (щипки или кукички), които крепят лупата + рефлектора и отговарят за регулирането на фара. Вътре всичко висеше надолу и светлинта достигаше 3-5м пред колата. Такъв проблем се ремонтира. Ремонтира се, дори тези кукички/щипки да са счупени. На рефлектора се полага ново покритие също.

Пак казвам - всичко опира до това какви пари ще платиш. Колегата е обяснил за другите варианти, затова ще ги пропусна.

Моя фар видя малко зор и е на същото положение, щипките са счупени и целия фар вътре играе и е излязъл от мястото си.

Какви пари излиза едно такова рециклиране ?  Че се чудя дали да не се засиля към един нов фар депо/ тук .....

Фара излизаше ли нормално навън след демонтаж на 3-те болта или трябва и бронята да се откача ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днед поръчах фарчетата , които по-горе съм показал с една снимчица и ще дойдат след 2 седмици. Много ми се иска да видя дали има разлика , дори съм намислил едни ксенончета на късите от ксенон центърчето , ноо първо да дойдат фаровете.

Относно проблема на @OkObOkO колега за рециклиране нищо не мога да ти кажа , можеш да пробваш с втора ръка фейс пак на хелла и да ги полираш ако са помътнели. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи само полирането не е достатъчно. Трябва да се рециклират и рефлекторите на лупите, както и да се почистят самите лупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имах в предвид ако изобщо са помътнели да се рециклират/полират рефлекторите и пластмасата, както и лупите. Но да не съм се изказал правилно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа , здравейте колеги и колежки. Днес ми пристигнаха фаровете, а именно DEPO с отделен мигач за а3 96-00 година , голяма радост да ги разпечатам и да им се нагледам. :dance:62172FE9-3AEE-4CE8-A8C9-42A1D063D91C.jpegБяха добре опаковани, имаше мноооого хартия, което ми хареса , защото са се погрижили за фарчетата да са обезопасени. 

CFCFBCEA-DE9C-4DBC-AF8A-1BAA7653F780.jpegВътре имаше сложено упътване, което ще ви е нужно , за да свържете всички тези кабеляци25403DEB-D158-409D-A74E-78628994CE2E.jpeg

Заедно с кабелите имаше и реленце FBD4EDF6-6F95-4A37-9C2D-3D0AEDCB3151.jpeg

и още кабелиD989915C-CB29-4E37-BD72-79A19DF8BDDF.jpeg

и ето го и очаквания моментFF9BA53C-EF7D-4A87-9297-516242374720.jpeg71A3C9E0-46A7-4747-850D-E6731FC9BBCA.jpeg

Човека ми беше казал , че отпред било пластмаса , но е стъкло 5437E3C5-B703-49C6-A7D0-300B0BA578DC.jpeg

Утре ми предстои монтирането , че сега е малко тъмно за слагане.:hilezh:

 

П.С - Малко са снимките, защото не ми дава да кача повече , но ще ги кача по-късно или утре. 

Редактирано от A3 - 1.9 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено отзад капачките не мога да ги сложа , не защото са криви или боклуци ами защото уплътнението като е ново и е бая яко. Може и аз да се бъркам, но нищо криво няма или да не е направено като хората.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...