Jump to content

След смяна на всички носачи се вирна предницата ?


operator

Recommended Posts

ауди а4 б6

След смяна на всички носачи се вирна предницата ?

задната вежда е почти на ръба на гумата.. а предната има 5 пръста отгоре гумата..

как мога да изравня нещата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стегнеш болтовете на носачите не на подемник, а като е стъпала колата на гуми. Примерно. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си стягал болтовете, като е била вдигната колата и сега тампоните на носачите да са под напрежение (усукани) ? Макар, че 5 пръста разлика да даде...

ПП: колегата ме е изпреварил :rolleyes:

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни колата на гумите и разхлаби болтовете на тампоните на носачите,и трябва да си доиде на мястото,не си спазил ъгъла при стягане

п.п е колегите ме изпревариха :zustimm::bia:

Редактирано от vladi35
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен след пълна смяна на носачите, колата се вирна малко, въпреки че бяха стягани като е пусната колата. То си е нормално да има малка разлика, все пак предницата става по стегната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии, не е нормално, щото не си сменял амортисьори или пружини. Все пак те отговарят за височината и твърдостта. Носачите имат друга функция, нали?

Факт е, че понякога се получава и такова повдигане, но не го смятам за нормално при правилно затегнати болтове на тампоните ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би има значение и колко е била разбита предницата преди това, защото моята беше трагедия.. Може пък и да не е нормално нз, но вече 40к км. и един сменен долен преди 2к и един предстоящ за смяна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хората си разбират.. и ги стягаха на канала след падането на колата пред мен..

Долните ли ? Горните може да са ги сменили и стегнали отвън един по един (ползвайки съседния за нивото). Съседния (стар) ако е стяган преди неправилно то и новите са така... Тампоните им са по-корави и пак същата работа :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуснаха я на трупчета и стегнаха и горните в работно положение..

значи от земята до предната вежда е 67.5 см. - до задната 64 см.

отпред с 205/55/16 а отзад 215/55/16..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите е почти без значение какви са, но ако мериш от центъра на джантата до ръба на калника, което според мен е по-правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чека са питам:

- Тоя дето е поставял - стягал чел ли е как става това,

или кара на спомени от Москвичите и Жигулките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от собствен опит бих могъл да споделя, че когато си сменях носачите (сам на канала) не се получи подобна ситуация.

И аз съм склонен да мисля, че не са стегнати правилно.

В момента тампоните са натоварени много и при малко каране ще се скъсат, което ще доведе до нова смяна на носачите :steinigung:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тампоните са натоварени много и при малко каране ще се скъсат, което ще доведе до нова смяна на носачите :steinigung:

Да, ама ще доведе и до снишаване на колата до нормалните и висоти! ;) Да не гледаме само песимистично на нещата! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...