Jump to content

Каква добавка да ползвам за почистване на дюзи


Chobanov

Recommended Posts

Хм, това изглежда далаверско за 20 лева, цял тон гориво може да изгориш с него :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вчера им звънях да питам за наличности и да си поръчам добавка и от Боша ми казаха, че тази добавка е предимно за почистване на горивната система не толкова срещу замръзване на дизеловото гориво. Ако идете на място да си купите цената е 26,40 лв. а ако се поръча по интернет има малко отстъпки. На мен ми излезе 23,00 лв + куриерските от офис до офис 6-7 лв. = има няма 30 лв. (До колкото имам спомен преди беше около 20 лв. Малко са я вдигнали, но ... какво ли не се вдигна за последната година) Тази сутрин получих смс, че пратката е пристигнала и след малко ще ходя до Еконт да си я взема.

Пожелавам ви безаварийни километри и весело изкарване на Коледните празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз поръчах от нея.

Днес ще напълня резервоара на дъртия кокъл Б3-ката и ще видим има ли ефект.

Иначе концентрацията и е като на Кастрол ТДА, само е около 4 пъти по евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я поръчах от горния линк, този на колегата Тадеус.

А като дойде, имаше календарчета на ЛЦА, и брошури.

Сигурно са едни и същи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека колегите, които вече карат с тази добавка, да пиша тук за впечатления. Направете примерно по 1000км. и кажете как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм заредил нафта и не съм сложил добавката.

Ако работи качествено при мен ще има голям ефект.

В момента, като я паля студена и в началото работи на 2 или на 3 цилиндъра и през ауспуха излиза мирис на сурова нафта.

Това означава, че една или две дюзи 'пикат' в началото и след 10 секунди се оправят.

Като сложа добавката ще се види почиства ли нещо или не.

Аз съм си поръчал и нови разпръсквачи за дюзите, ама ми се ще да видя с добавката ще ли има ефект.

Говоря за мотор RA 1,6 ТД на Ауди Б3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз също да споделя при един инцидент на безниностанция ШЕЛ ми прочистиха хубаво целия двигател маркучи дюзии всичко какво то се сетите,защото пича ми налял 8 литра бензин ,а в резервоара имах към 12 литра навта ,такаче да не ви плаши това 15 литра нафта на 1 литар бензин,при мен всичко изгоря и за мой огромен късмет няма поражения за сега...Поне сега двигатела отвътре е като нов :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти това, което ти трябва, че гледам си от Пловдив

ЕТ “Флай Кар –

Георги Ловчалиев”

гр. Пловдив,

бул. “Санкт Петербург” №35

Телефон:

032 / 63 08 40

0888 22 40 21

А това ти е добавката

Тази добавка не е ли само за common rail ? При помпа дюзата да няма странични ефекти ? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази добавка не е ли само за common rail ? При помпа дюзата да няма странични ефекти ? :gruebel:/>

Не е само за комън рейл. Аз нали карах помпа дюза и бех яко впечатлен. Навремето ми я препоръча Мишо (от Горубляне)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само за комън рейл. Аз нали карах помпа дюза и бех яко впечатлен. Навремето ми я препоръча Мишо (от Горубляне)

Ще взема да я пробвам утре и ще кажа мнение :)/> Благодаря :bia:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За много години на всички!

И в моята пратка с добавката SDA 600 имаше 3 джобни календарчета и няколко флаерчета за добавката.

Направих си една ударна "конска доза" за начало защото повече от 3-4 месеца не съм ползвал никакви добавки. Имах около 30 л. дизел и боднах една инжекция 50 кубика. Не знам дали си внушавам, но ми се струва, че шума на двигателя стана малко по-мек (по-тих).

До колкото пишат че вдига цетановото число на дизела с 2 - 3 пункта и от това би трябвало да има малки икономии на гориво не мога да го потвърдя защото не съм си правил труда да го засичам. По празниците съм минал към 700 км. като при второто зареждане съм си сложил дозата както е по предписание. Икономия на дизел... рано е да се каже пък и е хубаво ако се прави такова засичане да е от пълен до пълен резервоар и по приблизително еднакви маршрути иначе.... То колко икономия може да даде от обогатяването на гориво? Може и да не съм прав, но дори и да ми спестява 1 - 1,5 литра нафта на 1000 км. ... не мисля, че това е решаващ фактор.(Може би ако правя 2500 - 3000 км. месечно... или ако съм с камион и правя много километри при висок разход на гориво тогава друга песен щях да запея :rolleyes:/> )

Ето я от официалния представител

http://lca.bg/dobavk...-600-1-l-detail

Дааааам. Там като кликнеш на Контакти - офис София пак същия Бош сервиз излиза. Някъде в сайта им гледах че са вносители на добавката за България.

Сега като се порових в сайта видях на снимката и ламаринената кутия, която си бях запазил в гаража.

http://nnboschservice.com/bg/promotion/item/81-lca-sda-600.html Определено новата тубичка е по-удобна от ламаринената кутия! Чудя се защо ли нямат и по-малки разфасовки от 0,5 л. или 0,25 л. а имат туби 5, 10 и 20 л.? :gruebel:/> Най-вероятно повече хора щяха да си купуват за тестване, не че сега е много скъпа.

До дук съм доволен от тази добавка. :zustimm:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

използвам една добавка на ПРО-ТЕК нов съм обаче гледам, че другите са сложили линкове и телефони. Сайта е натисни ме ако искаш виж за инфо. Аз останах много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги предполагам, последствията от ползването на тези добавки би трябвало да са само позитивни нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам тук нещата са малко и на психология,като си дал едни пари и почват да ти се струват разни подобрения мними :)

Редактирано от ivajlo petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така, вчера закупих въпросната добавка, бях на почти на средата на резервоара малко отгоре, налях добавката, после допълних резервоара до горе, и хванах към авто-магистралата, там покарах 100 километра, с над 3к оборота, после обратно към Пловдив, после в градски условия, забелязах, че колата е доста по пъргава в ниските от 1500 и нагоре, дали така ми се струва или самата смазочна опция на добавката подейства на дюзите по някакъв начин не знам, вие какво смятате :gruebel:/>

Редактирано от Chobanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези фини отвори на ПД елемента не знам как очаквате да има ефект от "добавка" ако ще да е правена и на луната :) Карайте си колите с хубава нафта - всяка една верига предлага по-скъпа такава, сменяйте си редовно горивните филтри и нещата ще са ок. Другото е някаква заблуда :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, колега под редовно сменяне на горивен филтър какво разбираш, примерно при всяка смяна на маслото ли?

В момента моя е сменен преди 6 000 км, като правих пълно обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно се сменя през смяна на масло, аз го правя на всяка смяна, като въздушен филтър примерно сменям на 6-7000км .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...