Jump to content

Каква добавка да ползвам за почистване на дюзи


Chobanov

Recommended Posts

И аз дълги години зареждах от скъпата нафта докате един път нямаше и сипах от нормалната и разлика нямаше И аз съм на мнение че разликата е в цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така е, при пазарна икономика е съвсем нормално един продукт да е по-скъп от друг при еднакви качества :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата е една и съща в двете колонки, просто в по-скъпата слагат малко повече от добавката на дадената верига :wall:

Относно добавките аз ползвам на Лики Моли и съм доволен от ефекта. Бях скептично настроен, но реших да си направя експеримент и си купих добавка за почистване на горивната система за 1 резервоар. След 200-300км колата стана по-тиха и се усещаше по-пъргава(а4 1з), помислих, че си внушавам и купих добавка и на бащата за буса(мерцедес 208Д)и я налях без да му казвам. След няколко дена ми звъни и ме пита каква нафта съм налял, защото буса му се кротнал мотора и имал повече тяга.

От тогава ползвам добавки на Лики моли, като постоянно сипвам една за прочистване има я в разфасовка 1л и се слага по 10мл на 10л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поръчах такава на Лики моли та да видим! Макар ве карам с хубав дизел.... Никога не е излишно подобрение !!!! Все пак сме на 280к почти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че как, разбира се, после сподели как чувстваш колата, аз моята в ниските доста по пъргава, това намерих само като разлика от добавката :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 116 кончета и На един резервоар супер дизел сложих днес 1/2 от флакона на Лики Моли добавката ! След 10 дни като заредя пак ще кажа! Днес смених и свещите за подгрева на водта с Бош такива!!!! Та да видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам сеат алтеа 2.0тди.Познат ми каза че сипва двутактово бездимно масло,с цел по добро мазане на елемента помпа-дюза.Маслото почиствало и нагари.Реших да пробвам защото имам някъкъв проблем с дюзата на 4ти цилиндър,и сипах двутактово синтетично бездимно на РЕПСОЛ ЗА 13ЛВ.Дозата която ми препоръчаха е 5мл на 1литър.Сипах нафта за 20лв и налях 50мл (малко повече от колкото трябва,ама ми малееше)и излезнах на магистрала Люлин.Стигнах до Перник и от там обратно.Разлика има- високочестотното чаткане на помпа дюзата намаля и стана по-приглушено.Показанията на дюзата с която мисля че имам проблем преди да добавя маслото беше +1.56другите бяха в норма.Колата притрисаше на празен ход.След изразходването на навтата я закачих на ваг-кома и познайте какво беше показанието на проблемната дюза?Дюзата беше в нормата -0.56.Смятам че хомеопатични дози двутактово масло вършат по добра работа от добавки за ежедневно ползване за по 20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че по-скоро си маскирал проблема за момент. Покарай още малко, пак закачи на ВАГКОМ и провери дюзата. Вероятно пак да показва високи стойности. С добавки или масло, не може да излекуваш механичен или електрически проблем в двигателя, който вече е налице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Една идея повече POWER ли да има ? :hilezh: като че ли намали малко пушенето още от половината флакон... сега вече и втория резервоар ми е на половина.... нека да видим !!! с предния резервоар смесено 50/50 магистрала и градско при температури около 5 градуса минах 795 км до светване на лампата! КОето си е още едни 100 км ;):respekt: сега съм на 1/2 и съм минал 500 . Да видим до края !!! Други отзиви за тази добавка ? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че по-скоро си маскирал проблема за момент. Покарай още малко, пак закачи на ВАГКОМ и провери дюзата. Вероятно пак да показва високи стойности. С добавки или масло, не може да излекуваш механичен или електрически проблем в двигателя, който вече е налице.

И как разбра че е механичен или електрически проблем в двигателя, който вече е налице. :gruebel:

Може да е от скапаният дизел B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност няма нервно разстройство :gruebel: а другото божа работа

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ауди имат оригинална добавка за помпа-дюза двигателите. Слага се един път в годината и струва двайсетина лева (цената ми е от Мишо). Едва ли има по-добра за поддръжка на дюзите в добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мисля, че по-скоро си маскирал проблема за момент. Покарай още малко, пак закачи на ВАГКОМ и провери дюзата. Вероятно пак да показва високи стойности. С добавки или масло, не може да излекуваш механичен или електрически проблем в двигателя, който вече е налице.

Това не е точно така,и ще споделя опит с Аудито на брат ми,което излекувахме успешно с добавка,вече 7-8 месеца е излекувано,като проблема не се е появил(сега за сега) повторно тава дума обаче за 2.0 TDI комън рейл

дната дюза даваше 3.8,другата 1.7 ,останалите 2 бяха 0.2-3,беше ходил в Порше БГ и от там го бяха стресирали с някакви бомбастични цифри...след това го заведох при момчетата които поддържат моите Аудита(не желая да им правя реклама,не това е целта на поста ми)

Добавката обаче ще я кажа-Протек за Комън рейл системи

какво направиха-сипаха 2 375мл опаковки в един стъклен буркан,разкачиха горивната система след филтъра,маркуча в буркана и двигателя работи известно време само на добавката-като надуха и налягането в рейла

Резултата-тази с по голямото отклонение отиде на 0.4,а другата на 0.2,като останалите 2 станаха 0.0-те твърдят че много дюзи се оправяли точно по този начин,като разбира се не всички,но % успеваемост бил голям,все пак засужава да се опита при положениече цената на тази процедура е 80 лева,а нова дюза....знаете колко е

От тогава аз лично слагам на 3-4 резервоара 1 опаковка превантивно

Редактирано от NikX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега, виж тези две теми. Може нещо да ти е полезно, като отсееш плявата:

ДИЗЕЛ, добавки за дизел. Всичко за дизела и алхимията.

http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=146&t=16812

БЕНЗИН, добавки за бензин. Всичко за бензина и алхимията.

http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=146&t=13172

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...