Jump to content

Recommended Posts

Ние с него си коментираме 1+ и неуспешният им опит да се наложат където и да било, въпреки че уж предлагат нещо евтино, ама не точно, защото е на цената на актуалната S серия на Самсунг.

Не съм казвал никъде, че по-бързият рефреш означава чуплив дисплей. Не го виждам като предимство при ежедневната у-ба обаче. Бързината и плавността при преминаване в менютата си я имам и без специален дисплей, филми не гледам на една педя екран, детски игрички не играя. Интересно е защо титлата за най-добър дисплей преминава от Самсунг в Епъл и обратно след всеки нов модел.

 

Относно достъпността. Сподели откъде се доставя телефона при поръчка, къде им е сервизът, отговарящ за България и плаща ли се доставка при повреда, защото наистина не съм запознат. Ако получаваш телефона от друга държава, ако няма официален сервиз на територията на страната, се получава доста различна ситуация, спрямо ако има каквото и да е официално присъствие на нашата територия. Реално, ако ми се наложи да платя 1-2 разкарвания на телефона, по-добре да купя S10+, защото цената се оеднаквява и го няма губенето на време. Оставям го в официалния сервиз и го прибирам, без да си губя от времето.

Отделно, 7Т ще бъде 40 долара по-евтин спрямо цената на която излезе S10+, а не актуалната му цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко само да вметна,познавам с мен 4 човека   с oneplus,няма изревал за каквото и да е. Повече от двайсет години съм телефонаджия,по безпроблемен апарат не съм имал. Не знам новите модели как са,едва ли са по лоши.Сина ми ползва такъв повече от 3 години,кълца като нов,не разбирам много ама това ме устройва. Искам всичко да става веднага и сега независимо от времето на ползване. Гърба на телефона е добре ожулен,стъклото отпред няма драскотина. Съжалявам за всичките си похарчени кинти преди да ги открия тези.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 1+ си има драми понякога,а  със сервизното обслужване и подръжката си куцат нещата... Добре поне, че дисплеите не са скъпи...Като цяло обаче, много добре стъпиха на пазара от ден първи и бяха първите китайци, които прокараха пътя на останалите азиатски марки в нашия свят. За първи път с единицата, се появи азиатски флагман, който да предизвика такъв хайп и да се конкурира с останалите на пазара по качество , а цената му да е без конкуренция...За жалост плановете им да предлагат бюджетни флагмани не се изпълниха и се превърнаха в бутиков производител на добър продукт без масово приложение. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние с него си коментираме 1+ и неуспешният им опит да се наложат където и да било, въпреки че уж предлагат нещо евтино, ама не точно, защото е на цената на актуалната S серия на Самсунг.
Не съм казвал никъде, че по-бързият рефреш означава чуплив дисплей. Не го виждам като предимство при ежедневната у-ба обаче. Бързината и плавността при преминаване в менютата си я имам и без специален дисплей, филми не гледам на една педя екран, детски игрички не играя. Интересно е защо титлата за най-добър дисплей преминава от Самсунг в Епъл и обратно след всеки нов модел.
 
Относно достъпността. Сподели откъде се доставя телефона при поръчка, къде им е сервизът, отговарящ за България и плаща ли се доставка при повреда, защото наистина не съм запознат. Ако получаваш телефона от друга държава, ако няма официален сервиз на територията на страната, се получава доста различна ситуация, спрямо ако има каквото и да е официално присъствие на нашата територия. Реално, ако ми се наложи да платя 1-2 разкарвания на телефона, по-добре да купя S10+, защото цената се оеднаквява и го няма губенето на време. Оставям го в официалния сервиз и го прибирам, без да си губя от времето.
Отделно, 7Т ще бъде 40 долара по-евтин спрямо цената на която излезе S10+, а не актуалната му цена.
Както и да го гледам, актуалната серия на Самсунг s10+ е около 1700 лв., това не в гаражен магазин, каквито виждам, че избягваш. Това за версията с 8 рам и 128 памет. 1+7 про, 8 рам и 256 памет, колкото и да го смятам, излиза под 1500 лв. Извинявам се, ама получавам по-добър дисплей, повече памет, по-добра версия на операционната система (лично мнение), батерията е жестока и зареждането е на светлинни години пред това на с10+. Компромисът за 3.5 мм жак и безжично зареждане съм готов да го направя във всеки един момент.
Гаранция не съм ползвал досега, само съм чел какво се случва, така че мнение не знам дали е удачно да давам, но след 2 телефона, които бяха купени от оператор и ги бавиха повече от месец за ремонт, жалби, ядове и в крайна сметка едва издействах да ми върнат парите, не искам да ползвам никъде.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мина почти месец от премиерата на Mate 30, а Ханко все още не е постнал ревю за него тук.

За да се запази традицията, специално съм подбрал такова на патагонски английски:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го заглеждах, плюса, но май няма нищо кой знае какво спрямо S10-ката ми, само заради батерията ме замисли, но се отказах.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента, в който Самсунг спряха да разграничават Ноут, от масовката S, започнаха да намалят причините, обикновения потребител да търси/купи Ноут серията. Жалко, защото беше наистина добра линия от модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами масовка е, спрямо Note. Ще се очудя, ако кажеш, че си видял повече Ноутове в ръцете на хората, отколкото S. Мен от поне 7-8 години са ме заобиколили хора масово с S серии. Като се почна от S3 и се стигна до S9. Новото не го харесват нещо обаче.:hilezh: С Ноут съм само аз. Темите за S серията по форумите са препълнени, тези за Ноут са далеч по-малко.

Ако не беше така, Самсунг нямаше да вадят ъпдейти и да обновяват каквото се сетят на S, а да забравят за Note. Мързи ме да изброявам колко пъти Ноут е оставян на заден план с ъпдейтите, благините, които получават предишните модели от новите и т.н. Няма лошо, S е по-разпространен, по-евтин е. Но да се твърди, че не е така, е нелепо.

 

Погледни колко се различаваха Note 3 и S4, още по-големи станаха разликите при Note 4 и S5. Всяка година като ми е минавал новият Ноут през ръцете е бил много повече от S серията, докато не го убиха и не го направиха S серия с писалка. По мое мнение, Ноут трябва да е прилично по-напред като характеристики - повече памет, независимо РАМ или за файлове, по-добри сензори на камерите, по-добър чипсет, повече дребни благини. Един вид, да си дойде на мястото, където беше преди и където му е мястото по принцип - по-премиум от S серията, което кореспондира с цената. Факт, сега Fold е премиум на друго ниво, обаче Ноута е насочен към определена малка група от потребители, за разлика от S серията. И групата според мен ще става по-малка, колкото повече оеднаквяват телефоните. Жалко, че те са единствените, които имат смислено предложение, включващо писалка, иначе отдавна да съм спрял да купувам скъпата S серия с писалка, за която се доплаща предоволно. Тази новата глупост с 2 Ноута, които скоро ще станат 3, защото се задават S10 Lite и Note 10 Lite, не ми се коментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наааай-голямата глупост беше това с пускането на малък ноут. Наистина рядко безсмислено решение.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@goshevv Самсунг правят в момента това, което Хуауей правят от вече доста години. Една масова серия, в лицето на Р и една уж по-различна, в лицето на Мейт. За мен е безумно да извадиш 3 еднакво изглеждащи модела, да изрежеш всичко добро в единия и да го наречеш със същото име, но лайт. Единствените неща, по които тези телефони си приличат са размера на дисплея и дизайна, конкретно при Р серията на китайците. И как това ги прави лайт? Това е вече съвсем различен модел. За мен това е някаква малоумна практика, насочена към потребители, които не искат или нямат възможност да притежават флагмански модели, но искат другите да знаят, че те имат нещо от премиум серията, ама не точно, защото премиума вече го няма (освен цената). Не виждам никаква друга логика в съществуването на тези модели. Същото важи за S10e, ще важи и за Note 10, когато извадят най-евтините модели с имената Lite. И точно тук идва тънкият момент, за който говорихме преди. В момента в който лайт версиите, наближат цената на OnePlus, няма нито една причина да бъдат предпочетени пред него.

 

7 инча не е нужно да е равносилно на прекалено голям телефон. В тази насока се работеше преди 2-3 години, когато телефон с размер 7 инча, имаше екран 5.7, а останалата големина я правиха огромните рамки около дисплея. Сега имаме безрамкови смартфони, такива с ултра тънки рамки и в същата големина, в която се събираше екран 5.5-5.7 инча, сега се събират далеч над 6. На всичкото отгоре и са удобни за ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7" телефон, дори да е безрамков, не е удобен за писане с една ръка, нито пък седи удобно в джоба.

Така че нищо не му е удобно за ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този вторник Sharp представи модела S7, който освен другите си достойнства предлага едноседмична непрекъсната работа до зареждане - най-ценното качество на един смартфон според мен. Предлагам ви кратко видео на модела, което, разбира се, е на патагонски английски - в края на краищата няма аз да съм този, който пръв ще наруши тази чудесна традиция, оставена ни от Ханко:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[mention=91224]goshevv[/mention] Самсунг правят в момента това, което Хуауей правят от вече доста години. Една масова серия, в лицето на Р и една уж по-различна, в лицето на Мейт. За мен е безумно да извадиш 3 еднакво изглеждащи модела, да изрежеш всичко добро в единия и да го наречеш със същото име, но лайт. Единствените неща, по които тези телефони си приличат са размера на дисплея и дизайна, конкретно при Р серията на китайците. И как това ги прави лайт? Това е вече съвсем различен модел. За мен това е някаква малоумна практика, насочена към потребители, които не искат или нямат възможност да притежават флагмански модели, но искат другите да знаят, че те имат нещо от премиум серията, ама не точно, защото премиума вече го няма (освен цената). Не виждам никаква друга логика в съществуването на тези модели. Същото важи за S10e, ще важи и за Note 10, когато извадят най-евтините модели с имената Lite. И точно тук идва тънкият момент, за който говорихме преди. В момента в който лайт версиите, наближат цената на OnePlus, няма нито една причина да бъдат предпочетени пред него.
 
7 инча не е нужно да е равносилно на прекалено голям телефон. В тази насока се работеше преди 2-3 години, когато телефон с размер 7 инча, имаше екран 5.7, а останалата големина я правиха огромните рамки около дисплея. Сега имаме безрамкови смартфони, такива с ултра тънки рамки и в същата големина, в която се събираше екран 5.5-5.7 инча, сега се събират далеч над 6. На всичкото отгоре и са удобни за ползване.
И аз мисля, че целта на лайт версиите е точно хората да си мислят, че имат премиум, ама на по-тънка цена. Всеки има приоритети при избирането на телефон, няма лошо.
При Ноута, обаче, подходиха доста по-тъпо. Телефон, който трябва да притежава общо взето всичко, му отрязаха доста неща, щото, видиш ли, не е плюс. Таргетът бил хора, които искат ноут, ама винаги им се е виждал голям. Е ... направете го тогава със същите характеристики, като плюса и оставете хората да си избират.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи детски играчки с полезни функции, няма що. Обичам да се разхождам из непознати места и затова полезното за мен е възможноста за туристическа навигация. Обаче вчера успях да се зачукам в район където се е добивал уран и като се докоснахме до засипаните входове на мините, шахтите за вентилация и захвърлените съоражения с жената спряхме да се смеем. Та въпроса ми е има ли мобилен телефон който да върши работа и на гайгеровият брояч ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Може да потърсиш приложение в което са вкарани въпросните опасни места и да си го инсталираш на телефона. Така поне ще ги избягваш от по-далеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Chapai написа:

Скъпи детски играчки с полезни функции, няма що. Обичам да се разхождам из непознати места и затова полезното за мен е възможноста за туристическа навигация. Обаче вчера успях да се зачукам в район където се е добивал уран и като се докоснахме до засипаните входове на мините, шахтите за вентилация и захвърлените съоражения с жената спряхме да се смеем. Та въпроса ми е има ли мобилен телефон който да върши работа и на гайгеровият брояч ?

 

Вземи си отделен гайгеров брояч. Аз си взех този преди около 8 години (украинско производство) и още си работи безупречно. Ако е специално за смартфон ще го хвърлиш след 3-4 години когато вече не рaботи с по-новите смартфони.

 

Radiation_Detector_Geiger_Counter_TERRA.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май сте презобили с Чернобил. Нищо страшно няма в урановата мина там не извира директно U-235. Един ръждясал варел с хлор или сероводород е в пъти по-опасен.

Иначе има и български гайгерови броячи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го взех веднага след Фукушима с цел спекула. Седмица след това цената им в иБей се вдигна до 800 долара, но ми хареса и реших да си го запазя. Веднъж го бях взел със себе си в самолета да го пробвам. Както се разписка изплаши хората около мен! 😆

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...