Recommended Posts

Ще си ползвам старата с10-ка тази година. Може да си я ползвам и следващата...

Ми като гледам какъв е тренда последно време да няма нищо интересно май няма да сбъркаш... 

9R си е точно най-интересния смартфон на 1+ тази година. Не мисля, че от началото на годината досега е представен апарат от който и да е производител, който да предлага толкова за 470 евро. Ще бъде интересна ситуацията, ако цената се потвърди при старта на продажбите. Въпреки това си мисля, че останалите китайци и най-вече Xiaomi, ще ги сгънат с цени съвсем скоро. В крайна сметка е добре да се случи, за да може ние купувачите да спечелим от това.

За жалост и аз съм решил да пазя Galaxy Note 9-ката, докато не излезе нещо по-интересно от Xiaomi, което да ми позволи да загърбя Самсунг. Доста приятни неща се очакват следващата седмица на представянето на Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, новият Mi Mix и Mi 11 Lite.

На доста места пише, че 9R ще е само за индийския пазар, което е супер тъпо, щото за тия пари е супер телефон. Също се оказва, че 9R има оптична стабилизация, а 9-ката няма, което е доста странно. Като цяло 9R си е чист 8Т на по-добра цена. Дано го пуснат и в Европа и ако наистина е 470 евро директно отнасям един. Имам останали някви ваучери за 40-50 евро в акаунта, т.е. ще ми дойде на 800лв. За тия  пари не мисля, че нещо дори се доближава като качество и параметри...

Вярно, че ще е ексклузивен за Индия. Интересно. Не е чак толкова голяма загуба. Телефони среден клас като 8T/9R колкото искаш, а тази година все повече нови модели ще получават SD870, а даже 888 и гарантирано по-добре снимащи камери. Просто трябва да се чака.

Доколкото качеството - пръчки за по 300евро са със също толкова добро качество на изработка. Става въпрос за стъклен гръб и алуминиева рамка. Качество се търси в един друг бюджет, който носи горчив вкус в устата, когато въпросното качество не се открие, след покупка.:hilezh: Моят Note 9 е светъл пример за това. На преордър беше 1999лв, а на вечерта след разопаковането, открих драскотина и две миниатюрни липсващи парченца стъкло от гърба, сякаш телефона е бил ударен с нещо много тънко и остро, за да се олюпи така горният слой на стъклото. Смениха го гаранционно. Кутиите бяха запечатани с фолио, тоест не са били отваряни преди това. Та, качество неземно в премиум класа има още от 2018г по мои наблюдения.:steinigung:

Странно, това е първият случай, в който чувам за нов телефон с демидж. От някое бюджетно китайче бих очаквал нещо подобно, но не и от Самсунг. Такъв ти бил късмета явно, но евала, че са го сменили, щото можеше и да се направят на луди, както обичат по нашите ширини...

На 23.03.2021 г. at 17:43, s7r3l0k написа:

Работата отива към Xiaomi Mi тая година, че и те се изложиха грандиозно с Redmi Note серията, представена наскоро.

С всичко съм съгласен около 1+. Скоро ще я забравим тази марка, както е тръгнало. Заприличаха на Сони и се загубиха като добра концепция, някъде около 3-4 серия...

Xiaomi нещо си направиха експеримент ми се струва с Mate, но останаха единствената компания, на която да се надяваме, защото и Huawei са влезнали в някаква спирала и скоро нямам да видим нищо читаво от тях...Освен, че си сменят OS с Oxygen, което е огромна крачка назад, в новите P50 и Mate ще си ползват старите процесори от 40...

Имаш в предвид с Микс, а не Мейт? Микса е добра концепция и винаги е бил интересен. Единственото недоразумение в цялата серия беше 2S. Иначе, Huawei не сменят ОС с Oxygen, а с "тяхната" Harmony OS, която си е чист Андроид. То и там имаше едни вълнения, не знам Гугъл как не ги захапаха. А от тази спирала може и да не излязат никога. Така са принудени да работят. Не могат да ползват 5G чипсети на Qualcomm, а това са им най-бързите продукти. Остава да разчитат на Mediatek, но то като ще е така, по-добре да си ползват умрелия Kirin. Вероятно не им е лесно да разработят ново поколение процесор, след като продажбите им удариха дъно. Общо взето, така са ги притиснали в ъгъла, че спасение няма. Говореше се, че маркетинговият трик "Лейка" също е вероятно да приключи съвсем скоро.

Сони, заедно с HTC и LG, отдавна трябваше да напуснат бизнеса със смартфони. Засега само последните са се замислили за това, другите все още пилеят пари по безсмислени у-ва, изоставащи с по 2 поколения зад останалите.

1520лв свободна цена за Mi 11 256/8GB в Теленор. Взе да ми умира мерака за Mi 11 Ultra. Очаквам цена, не по-ниска от 2500лв.

Дам, и аз се бях наточил за Mi 11, но и на мен не ми харесва цената... Предполагам ще падне малко до месец-два, но едва ли ще е много.

Тук е 600-700 ойро ...дори в една заложна къща "cash converters" го има за 530€ ...

Тук даже тръгнаха нагоре цените. Теленор си скриха офертите с надпис "Очаквайте скоро!", а свободната цена на у-вото достигна 1569лв. Вива също пуснаха малоумни оферти. С месечна такса, цената е по-висока, на отговарящата на Теленор, още когато ги пуснаха. С план за около 27лв, при Теленор телефона беше 1099лв, при Вива с план със същата месечна такса е 1260лв.

Във Франция вече има случай с купен Mi 11 128/8GB от оператор за 169 евро + двугодишен план за 8€/месец. Става въпрос за китайската версия, ако не се лъжа.

Относно бълването на реклами,попаднах на това

https://www.themrphone.com/tech/block-ads-oneplus-devices/amp

Че даже и работи ,почна да ми харесва нета отново..

Сега ли го откриваш?.. :)

Да,прекалено напористи ми станаха рекламите и не намерих по лесно решение споменато в темата.

Не мОе  всички да сме толко в час,требва и играчи да има...

Ето ти и още един:

dns.comss.one
:bia:

Виж в търсачката на настройките Private DNS и, ако излезе - там... 

Става

Става въпрос целият телефон да е защитен от досадни реклами, не само докато браузваш... 

Аз май най-накрая си намерих телефон в лицето на Asus ROGphone5 или поне отговаря на повечето ми изисквания...