Jump to content

ГИ за 1.8Т


Recommended Posts

Имам друга тема в която съм описал колко работи съм опитвал и проверявал във връзка с разхода. Пиша след година опити и засичания. Но в Добрич от есента са махнати всички спящи полицай, задръствания няма, тръгвам за работа, спирам на един или два светофара най-много, карам без да ускорявам бързо или с излишна скорост и спирачки и пак нито веднъж за година нямам регистриран разход под  16 и то 16 е условно казано, защото най-малко 500 метра съм на бензин. При положение че извън града държи 10/100 газ с климатроник и без да се лишавам от изпреварвания и да се ограничавам със скоростта, ми изниква въпроса какво не е наред в града че толкова скача този разход. Наскоро срещнах един колега, младо момче с 1,8 T А3 и неговата гори 16 но колегата сподели че това е с здрави гонки по светофарите, рязко ускорение и каране до прекъсвач. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 105
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може ли да споделиш как си сменяш маслото без да ползваш канал или подемник?

Много лесно - развивам пробката и източвам старото. Сменям филтъра (което е мъка заради двойния изпарител над него), изпомпвам си от варела ново масло и го наливам.:) 

Отработеното масло го давам на разни хора, които карат още с него и после го предават. Силно се надявам, че накрая не стига до някой дизелов резервоар или печка на масло.

На който не му се ляга под колата може да използва и електрическа вакуум помпа за изсмукване през тръбичката на щеката.

 

нито веднъж за година нямам регистриран разход под  16 и то 16 е условно казано, защото най-малко 500 метра съм на бензин. 

Обикновено в такива случаи (къс пробег, основно на бензин) се постигат нереално ниски разходи на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Как развиваш пробката без канал или подемник? Не вярвам, че само я вдигаш на крик и лягаш отдолу. Така е адски не удобно. Да не гожорим, че и кората трябва да свалиш.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе младежи, колко не удобно да е , аз навремето на Баба Лада двигател и скорости сменях пред блока, без канал и подемник. Един крик, две стойки и си готов. И сега ми се случва да сменям масла без да ползвам удобствата на новото хилядолетие :)

Sent from МобифонЯ powered by МОБИКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

нито веднъж за година нямам регистриран разход под  16 и то 16 е условно казано, защото най-малко 500 метра съм на бензин. При положение че извън града държи 10/100 газ с климатроник и без да се лишавам от изпреварвания и да се ограничавам със скоростта, ми изниква въпроса какво не е наред в града че толкова скача този разход.

Имам абсолютно същия разход,не карам в задръствания.В началото съм стигал и до 18/100.Понякога се чудя,как някои 1.8Т куатро може да горят 13/100 градско , а други 16+/100 градско,а извънградския разход на всички е 10/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 10лв газ, което е към 8л. минавам по около 60км без задръствания и без да съм се лишавал от даване на газ. В 90% от случаите тръгвам след като вече е минала на газ.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...