Jump to content

ауди 80 Б4 1,9 тди


ruffar

Recommended Posts

Здравейте фенове на Ауди. Имам следния проблем, който не мога да реша и не зная как. Имам ауди 80 Б4 авант, 1,9 тди, 1z двигател.Сутрин, като стартирам двигателя няколко секунди след старта започва едно чукане, което го има от както съм взел автомобила, преди около 1,5 година. Смених всички ремъци. Пистовият ремък го сменях три пъти, слагах дайко, гейтс и още някакъв, но проблема си остана. На прикаченият файл съм заснел, къде е се чува чукането и какъв е звука. Ако може някакъв съвет, ще бъда благодаренzustimm.gifhttp://img.abv.bg/ns/1/i/att2.gif

Редактирано от ruffar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от кофти масло и маслен филтър. С какво масло караш (марка и вискозитет)?

Редактирано от Boney_M
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сепса 10w40

Здравейте фенове на Ауди. Имам следния проблем, който не мога да реша и не зная как. Имам ауди 80 Б4 авант, 1,9 тди, 1z двигател.Сутрин, като стартирам двигателя няколко секунди след старта започва едно чукане, което го има от както съм взел автомобила, преди около 1,5 година. Смених всички ремъци. Пистовият ремък го сменях три пъти, слагах дайко, гейтс и още някакъв, но проблема си остана. На прикаченият файл съм заснел, къде е се чува чукането и какъв е звука. Ако може някакъв съвет, ще бъда благодаренzustimm.gifhttp://img.abv.bg/ns/1/i/att2.gif

http://vbox7.com/play:b125f795ef

ще бъда благодарен на всичкоbiggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нито един от двата линка не мога да гледам видеото.

а чукането да не е от повдигачите, защото и при мене има чукане от тях през първите 2-5сек след запалването но после работи добре. Мислех за вариант със свалянето им и почистването им чрез разглобяване и изкисване ама май нямало ефект от това и се отказах. Решението май е смяната им. Ако оправиш видеото ще преценя дали е същото както при мене или е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами във вбокса ми излиза, не знам при теб как е, ама не е от повдигачи, за имах Б3 преди тази и там чукаха повдигачи, но шума е различен, ако успееш да пуснеш видеото ще видиш, може би някоя ролка или демпфера, ама не съм сигурен и за това искам мнения....help.gif

http://vbox7.com/user:ruffar?p=allvideos

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cool.gifhttp://vbox7.com/play:b125f795ef нещо не се оправям с качването, надявам се сега да стане

колега клипчето се гледа екстра,мойто ауди работи по същия начин,шумът идва от оптяжната ролка на динамото.не е от двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм да , клипа се гледа вече , ама колега това дето чуваш няма нищо общо с чукане. Намокри ремъка докато работи колата и виж дали ще спре свиренето , ако спре ремък ако ли не тогава отиваме към ролка.

Редактирано от nelegalniq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже на моменти се чува как ролката вика, дай 25- 30 лв. и ме смени .. biggrin.gif

когато смених ремъците и ролките първоначално смених и обтяжната ролка на пистовият ремък, тя се захваща за една ос, която минава през блока на двигателя и ми струваше около 220 лева, като ролката е около 40 и 180 лева е оста.

благодаря за мненията потъврди се това, което си милсех, ама ремъка щеше да ми излезе по-евтинsad.gif ще трябва май пак да сменям ролка и дано е само ролката да не е и оста, че тя струва много, това е едно от най-глупавите решения на ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже и лагер на алтернатора да е, преди колко време са тея цени невероятни на тая ос. пролетта имах вземане даване с мойта ама такива цени не видях. Климатик имали колата. steinigung.gif или си сменил и обтегача зад нея, Има един модел (железен) който се разскърцва така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже и лагер на алтернатора да е, преди колко време са тея цени невероятни на тая ос. пролетта имах вземане даване с мойта ама такива цени не видях. Климатик имали колата. steinigung.gif или си сменил и обтегача зад нея, Има един модел (железен) който се разскърцва така.

Не звука идва от към двигателя и по вероятно е да е ролката. А оста я сменях преди около две години, ама той майстор ми я прави така че може и да ме е натоварил. Но е скъпа доста за едно парче желязо. Колата е с климатик, но като го включа не се променя скърцането. МОже би ролката се разби в началото, когато взех колата и я смених. Тогава въпросната ос не се движеше беше заклинила и реално го нямаше обтягането и ролката беше по-натоварена. Карах така известно време докато намеря пари и за оста но може и да съм разбил ролката. gruebel.gif

Ми сля да сваля пистовия ремък и да зашусна двигателя да видя как ще работи и тогава ще решавам какво да првавя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен втулките и оста, за да не се движи като хората, зад оста е този пружинен обтегач, има алуминиев и железен. Имах снимка някъде...

0b85b7d3984f18a4.JPG

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен втулките и оста, за да не се движи като хората, зад оста е този пружинен обтегач, има алуминиев и железен. Имах снимка някъде...

0b85b7d3984f18a4.JPG

да разбрах те аз разгледах интернет магазините и видях че се предлага това

и предположих че е в зданата част на остта. Имаш хубави снимки ако може качи още някоя. Моя не знам какъв е обтегача де. Най-вероятно когато взех колата този обтегач е бил заклинил. Сега вече ролката и оста се движат нормално но все пак си скърца.

Редактирано от ruffar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е алуминиев, има и с метален корус,Колега с такъв, му се бе скъсала пружината и издаваше подобни звуци.Нов нямам идея колко е, сменихме му го с употребяван и сичко си е ок. Майстора дали е сменял втулките и маншончетата или само не нахлузил друга ос. gruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е алуминиев, има и с метален корус,Колега с такъв, му се бе скъсала пружината и издаваше подобни звуци.Нов нямам идея колко е, сменихме му го с употребяван и сичко си е ок. Майстора дали е сменял втулките и маншончетата или само не нахлузил друга ос. gruebel.gif

не го знам какво е сменял уж се познаваме, ама нали знаеш като е чуждо и му е.... майката. чудя се ако е този пружинният механизъм дали звука ще се чува в предната част ан двигателя

а иначе такъв механияъм е около 120 до 150 лева и не знам какъв вид е железен или алуминиев вторият трябва да е по-скъп

да разбрах те аз разгледах интернет магазините и видях че се предлага това

и предположих че е в зданата част на остта. Имаш хубави снимки ако може качи още някоя. Моя не знам какъв е обтегача де. Най-вероятно когато взех колата този обтегач е бил заклинил. Сега вече ролката и оста се движат нормално но все пак си скърца.

колега тази снимка дето си я качил е на климатика и генератора нали, ама много добре изглеждатzustimm.gif тук, как си го постигнал товаgruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен квичеше още по жестоко ,като намокря ремъка на хидравликата със малко вода се успиваше,но след време пак се разскърца,и така докато не си смених ремъка,засега е тихо.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама много добре изглеждатzustimm.gif тук, как си го постигнал товаgruebel.gif

Благодаря, Всичко съм рециклирал при монтажа на климатика.Все още така изглеждат на колата след 20К .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разбрах те аз разгледах интернет магазините и видях че се предлага това

и предположих че е в зданата част на остта. Имаш хубави снимки ако може качи още някоя. Моя не знам какъв е обтегача де. Най-вероятно когато взех колата този обтегач е бил заклинил. Сега вече ролката и оста се движат нормално но все пак си скърца.

Ходих при двама майстори и ми казаха, че най-вероятна причина за скърцането е износени втулки на отса. Имаш ли идея дали може да се свали оста и да се смени без да се сваля радиатора.huh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен квичеше още по жестоко ,като намокря ремъка на хидравликата със малко вода се успиваше,но след време пак се разскърца,и така докато не си смених ремъка,засега е тихо.........

и аз пробвах с вода и се оправя, ама нещо не мога да случа на ремъци казаха ми да търся някакъв за първоначално вграждане, които били по-хубавиsmile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...