Jump to content

Колеги, я кажете какво ще струва това


dido_en

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Тази сутрин за добро утро заварих колата си одрана. Просто не ми се говори дори, защото ме е яд много. Искам само да попитам какво да си приготвя като сума за това нещо?

12277323.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къв тенекеджия... тва е само за боя :gruebel:

за тая дреболия пробвай с паста... няма да излезе всичко но провери дали резултата няма да е задоволителен на първо време... докато не стане още нещо боя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има на две места натиснато сериозно в ламарината и ръба на калника е нарушен... не е никак дреболия.

stodi силно се надявам да не си прав, но едва ли... благодаря за мненията, колеги.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е само боя, има и малко ламарина. Принципно по 100-150 лв на детайл, ако имаш приятел може и по-тънко да минеш. При теб са 2 детайла, съответно, както е написал горе колегата 200-300 лв с боя, изчукване и всичко.

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от варна мога те пратя в варна при един дето взема 60лв на детайл! Може и преливка се направи което по евтино щети излезе.

Примерно боядисва се част и после изцяло се лакирва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега от Варна съм. За къде става въпрос и като е такава цената дали ще го направят качествено?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и преливка се направи....

Тва с преливките е пълен ташак. Винаги си личи, колкото и да е кадърен майстора. Мой много добър приятел е бояджия и сме си говорили много пъти по тая тема и той винаги е казвал, че с такива неща не се занимава, щото никога не се получават така, че да не си личи.

Ама сега, ако няма пара, съм съгласен с тая схема... :hilezh:

ПП Ако го правиш това с преливките, може ли да постнеш после една снимка, ако не те мързи и не ти е проблем, да видим как се е справил майстора?

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално: боя най много 100 гр металик/с втвърдител,разредител и лак е повече като литраж/-12-15,00 лв,кит-3-4,00 лв,шкурка примерно 2,00 лв,шприц-кит 8,00 лв флакон,паста за полиране 100 гр-3,00 лв и вече боядисването и пастирането който го направи.Аз с 200 гр боя боядисах двете си брони,някои вежди,лайсни на вратите.

PS:Дори и 50гр боя ще стигне

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука са засегнати калника и бронята, за качествен ремонт - 350-400лв., но какво значение има като застрахователите ще се погрижат за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука са засегнати калника и бронята, за качествен ремонт - 350-400лв

Нали се шегуваш :gruebel:/> консумативи-50 лв,трудът да е 200 %=150 лв,ама 500% ми се виждат прекалено много

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука са засегнати калника и бронята, за качествен ремонт - 350-400лв., но какво значение има като застрахователите ще се погрижат за това.

400 лв само ако си луд за връзване да дадеш ,макс 150лв на детайл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои майстори се уливат с високите си цени и за това немат мн работа! Аз съм на принципа по евтино да вземам,но работа да имам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Creative89 пишеш пълни глупости .

Твоя "кадърен майстор" или е некадърен или не ти е толкова добър приятел.

Да пусне няколко снимки после да го оплюем майстора а? :hilezh:/>/>

Редактирано от G .G.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои "майстори" взимат по 80 лв. на детайл в гаража без камера, други пък взимат по 200 лв. пак на детайл, та много е субективно. Има и трети вариант - има една фирма цък, правят само засегнатите места, гледам има ги и във Варна, та при тях може би ще е най-добре спрямо цена/качество. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или не ти е толкова добър приятел.

Еми познаваме се от 10 години, па незнам дали ми е много добър приятел. А пък той се занимава с това от над 10 години, така че не мисля, че в него е грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за частична поправка на детайл е 100 лв., а за цялостно боядисване (с включен дем./монтаж) е 150 лв. Това ми отговориха от запитването днес на фиемата която питаше колегата по горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само боята ти е около 50кинта,гледам че е перла,при вас може и повече.Колата ми беше драна от предния до задния калник и я оправих с шкурка 2000,защото лака е с дебело покритие върху боята и после паста №2 наливна,не си личи,не можех да повярвам,вярно че се изгърбих.Не всички бои имат дебело лаково,за драскотини се допитвайте до автобоядж.магазини,дали позволява обработка с водна 2000.По принцип работата не трябва да надхвърли 200-250 лв,но има майстори и бояджии.Преди да плащате прекарайте ръка по боядисаните части за полепнал прах за да харесате или не майсторлъка и цената.

Редактирано от нaчko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...