Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

В зависимост и от поколението / модулите:

Освен функциите на 2-та борд компютъра (за настоящето пътуване и за дълъг период назад), като среден разход, моментен разход, продължителност, пробег, средна скорост, обсег в км с наличното гориво и т.н., още:

  • Външна температура
  • информация за източникът на музика (при оригинален касетофон) - име на песента/трак-а / име на радио станция
  • Скоростта в дигитален формат
  • Предупреждения и съобщения
  • Предавката, на която е колата в момента (важи и за ръчни и за автоматични ск. кутии)
  • Зададена скорост на темпомата
  • Навигационен режим (при наличие на навигация)
  • други

В по-късните години:

  • Цяло меню за сменяне на ред настройки по колата, информация за например температурата на маслото, сервизни интервали, настройки по интериорните и екстериорни светлини, предупреждение при достигане на дадена макс. скорост и много други
  • Съвети за икономично каране 
  • Информация за разходът на гориво от допълнителни консуматори включени по колата
  • Съобщения свързани със Старт/Стоп системата
  • Други

Това е в съвсем общи линии...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Скоростта в дигитален формат

Предавката, на която е колата в момента (важи и за ръчни и за автоматични ск. кутии)

Тези при мен ги няма. Само при фейлифт FIS-a ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля. Както казах зависи от поколението на автомобила/модулите. Различните функции са въвеждани на различни етапи. Не знам в подробности коя функция кога се появява за първи път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички

от скоро съм собственик на А3 1,6 фси,115 кон.с.,2004 год!

като цяло съм много доволен от автомобила,но ми липсва една екстра,която ми е много нужна!!!става въпрос за автопилот(cruise control)

може ли да се сложи и какъв е реда за това!

технически не съм много компетентен затова моля за изчерпателен отговор!

Благодарности предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се сложи.

В зависимост от това с какъв Steering Wheel модул е излязла колата ти от завода, цената варира.

Ако модулът ти е Middle line, трябва просто да се смени лоста за мигачите и кората под волана. Но, ако модулът ти е Low line, и Steering Wheel модулът се сменя. Останалото е софтуерно кодиране.

За да разбереш с какъв модул ти е колата, отиди някъде да ти изкарат лог файл с наличните модули на колата. Едва тогава ще можеш да се ориентираш какво те очаква. 

Но щом казваш, че не си технически компетентен, най-добре отиди в сервиз, които извършва тази услуга. Те ще знаят какво да проверят и ще ти дадат точна цена за retrofit-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или опростено - ако имаш FIS (дисплей на таблото, борд комп.) - нещата са възможно най-просто и ще ти трябва само лост, кора под волана и сфтуерно кодиране. Ако си без FIS, цената е по-висока, сменя се и модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да имам дисплей на таблото,който се командва от лоста за чистачки,ако в момента мога да проверя аз още нещо което е от значение кажете!И какво трябва да направя от тук нататък!Някой от форума може ли да ми го направи?

Редактирано от krasko7878
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е. Значи би трябвало да минеш само с нов лост вкл. темпомат и нова кора под воланата + софтуерна активация. Възмпожно най-лекия и евтин вариант. В нови части - около 250 лева. Може разбира се да търсиш и втора ръка, но трябва да си внимателен какъв номер темпомат взимаш, няма гаранция, че темпомат с друг номер (от друг модел или друга VAG марка) би паснал и работил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази цена ме устройва,а в Пловдив може ли някой да ми го направи?Не ми е проблем където и да е принципно,само ме насочете кой би ми свършил тази работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при кола 2004-та година ако става дума за 3-вратка преди фейслифта освен нещата които изброихте е необходимо да се пусне още една жичка.

 

"If you need the control wire, it goes to pin 13 on steering main black plug, and pin 4 on a blue connector under dash".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivelin88 - не съм гледал единичните цени, но сигурен ли си, че в цените които цитираш не е включен и другия модул, който в твоя случай е необходим поради липсата на FIS?

 

Иначе както се вижда като комплект се намира спокойно за 250лв (при наличие на FIS).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по едно време мислех да си слагам Темпомат. Бях намерил фейслифтови лостчета за около 60 лв. Кората щях да я изрежа моята ;). Сами си сметнете колко може да ви излезе с малко търсене и търпение...

На този етап се отказах просто защото не ми е необходим тъй като карам 101% градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после си взех плафон с цялото джиджено осветление. Хората в Загреб са страхотни. Без да им дам номера на нужния плафон, го издириха. Един час търсиха из нета, звъняха на колеги, само и само да са 100% сигурни че е правилния. Излезе ми точно 144 евра. Май е малко по-скъпо от България, но не съжалявам.

post-86443-0-62042300-1415919248_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...