Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Схемата с огледалата и прозорците ако им намериш цаката ще е перфектно !Само , че има и малко минуси това прибиране ,което трябва да се вземе под внимание (тоест да има опция да не се прибират чрез завъртане на копчето примерно ) тъй като ми се е случвало да ми замръзнат огледалата и не е никак приятно :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да го прави само при заключване с дистанционото. При заключване с ключ да не се активира (така е при всички коли, които имат заложена заводски функцията). За деактивиране, винаги може да се измисли бърз и ефективен начин. Мерси, това при писането на програмата не го заложих. Ще и драсна още някой ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко модификаций и от мен ,тъи като няколко пъти разипвам кафе около скоростния лост ,и знаех колко е удобно да имаш поставка за чаши реших да опитам да си сложа на мястото на визитника които въопще не използвам , малко се оказа сложно заради феислифтовите копчета но с доста напасфане се получи това.

post-83019-0-21075100-1418561603_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сетих се и за една друга гъзариика която сложих на скоро ,а именно камера за обратно виждане ,да ви кажа много е удобно щото върши работата и на парктроник.

post-83019-0-47494300-1418562199_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станала чашката. Четох темата за слагането й в чужд форум и наистина не е толкова просто колкото изглежда. Браво. Камерата я видях и на живо идеална е  :zustimm:.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Днес се уредих с бутоните, за мулти-функционален волан. 

значение.

Такива бутони дали ще станат?Разликата е в изображението на десния,има стрелка до копчето за усилване и намаляване.

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще станат. Копчето е така или иначе без функция освен ако нямаш частичен или пълен SDS. Просто символът е различен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе колеги, доста сте развили темите. Не съм влизал от доста време време (година, две, а може и три) направо очите ми паднаха колко нахъсани хора има. Аз през тези години не съм се човъркал много по моето А3. Последното нещо което се сещам е че си взех задна кора с щора и много и се радвам, а и че съм с нова боя и преден джам след миналата градушка в София. Браво много се радвам ще споделя и снимки по нататък и ще се радвам да се видим с колеги от София. Поздрави от мен  :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги и Весела Коледа от мен за всички. 

 

Искам да ви попитам, който от вас го е правил, да ми препоръчате някакви бели крушки за номера, които да светят силно и хубаво, но да не дават грешка...? ( ако дават изобщо, тъй като не съм тествал още, но предполагам дават  )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весела Коледа и на теб колега!

Моля те разлисти темата назад и ще намериш немалко информация относно това, което питаш - от OEM решения до не-OEM. Излишно е да изпишем отново няколкото страници (сумарно), които вече съществуват... Някой трябва просто да ги прочете... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ти допада, пусни л.с. (CAN BUS free, цвят: 5000 келвина). Сигурно вече поне 10 форумни коли са с такива. :hilezh:  

 

179820488.jpg

 

А ако си в София, ще можеш и на живо да го видиш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще станат. Копчето е така или иначе без функция освен ако нямаш частичен или пълен SDS. Просто символът е различен. 

Днес взех цялата кормилна уредба със всичко по нея от A6 4F 2007г.Копчетата физически паснаха без проблем,въпреки че за моя модел са с хромна рамка.

Изходната букса обаче която свързва двете копчета със еърбега и се щрака е различна.С преработване на кабелите с моята букса ще стане ли?

На разположение имам цялата конзола и всичко в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай собствения си AIRBAG кабел. От този на А6-цата само вземи 3-те кабела и буксата за мултито и ги прехвърли на оригиналния си. Кофтито е, че не помня в кои пинове се слагаха. Дадох ги преди седмица на tany.bg, но не си ги записах за мен (просто когато дойде до вкъщи, още сглобявах мойта кола и само ми беше до това, просто си развих AIRBAG-а и му казах да записва пиновете за какво са). Ще му си обадя, дано да я пази информацията, защото няма пак да си свалям AIRBAG-а заради това че на някой му трябва да знае кой кабел в кой пин е!!!



А защо сменяш цялата конзола, при положение че си с двустенния AIRBAG???

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя еърбег кабел изглежда по този начин:

Трябва да се пренаредят всички кабели в пиновете на буксата,така ли?

Конзолата просто ми я даде приятел да ползвам каквото ми трябва,другото ще го продава.

При положение че колата има круиз контрол,но не е автомат,модул 16 подържа ли функцията за мултиволан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооооо, това беше първото което трябваше да провериш. Модулите са:

Нисък клас: без екстри

Среден клас: с поддръжка на темпомат и борд компютър

Висок клас: с поддръжка на темпомат и борд компютър + мулти-функционален волан и лопатки за превключване на скоростите при DSG



И най-вероятно НЕ, не поддържа мулти-волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налични модули в колата:

Steering Wheel   -------   8p0-935-549-Е

180076345.gif

 

 

или

 

-------------------------------------------------------------------------------
Address 16: Steering wheel        Labels: 8P0-953-549.lbl
   Part No SW: 8P0 953 549 E    HW: 8P0 953 549 E
   Component: Lenksдulenmodul H34 0070
   Coding: 0012142
   Shop #: WSC 00772 264 12292
   VCID: 408FA68B1376181ED43-8015
   Subsystem 1 - Part No: XXXXXXXXXXX
   Component: Lenkradmodul    H07 0090
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------

 

или физически ако искаш:

Плоския модул, отдолу на воланата конзола

$_57.JPG

 

 

 

 



При твойта кола, ако е 2007-ма година, модулите които поддържат мулти-волан са:

8P0 953 549 E

8P0 953 549 F

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази снимка отгоре от къде ли ми е позната  :hilezh:?

 

И за да не съм оф топик. Малко поосвежих потока на въздуха в колата. Да мирише на 2012-та година  :hilezh:. Мисля, че се връзва идеално с хромираните елементи по концерта, а и ще се върже и с новите неща, които планирам да сложа в близко бъдеще.

 

post-85269-0-01969700-1419972965_thumb.jpost-85269-0-43832900-1419972971_thumb.j 

 

Лично на мен ми харесват много. Трябва да ги видя и на светло, но на първо четене са идеални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли колега от Варна,който може да съдейства да проверим номера на модула дали поддържа функция за мултиволан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една снимка на новите въздуховоди от днес на светло. Добива се по-добра представа. Мнооого ми харесват и съм много доволен. Освежи се интериора доста с тях.

post-85269-0-47772500-1420037704_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите фарчета са монтирани, ксенона светна и вече мога да карам и през нощта :) Преди все едно карах на свещи :(

Единствения минус е, че ги отвориха на топло, а ги монтираха на студа.... Навлезе студения въздух и сега изпотяват. Ще ги оправя лятото на жегата.

Вече съм обут и с Michelin Alpin 5 225/45/17

post-86443-0-72244200-1420134497_thumb.j

post-86443-0-90590500-1420134510_thumb.j

post-86443-0-35317200-1420134519_thumb.j

post-86443-0-22348700-1420134529_thumb.j

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...