Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Здравейте колеги понеже съм се хванал да чета от 1ва страница обаче съм още само на 18та :D Бих искал да ви попитам дали ще мога да сложа някой от тези 2 модела фарове на а3 2004та ? И ако да откъде мога да си ги намеря и на каква цена горе долу? Нов съм ще ме извинявате за въпросите :D1610893_10204030907072682_1282366986371011042955_10204030907032681_1425350420677

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо,но първите не са биксенон...модул,сериозно ли?И за вторите как точно разбра,че ще му трябва почти цялата предница???Сега да дам и аз отговор да не излезе като заяждане.Ако искаш оригинален ксенон да знае че освен фаровете ще трябва да се сдобиеш и с електронните кантари,защото моторчето за регулиране на дължината няма да ти работи ( няма как )....ще минеш и през прекодиране да знае системата че си с оригинален ксенон.За вторият вариант бих казал,че е неизпълним...,няма как...е има,но едва ли целта ще оправдае средствата.Съвет - ако толкова си недоволен от сегашните си фарове - било визия...било светене...вземи си едни афтермаркет и си ти...Или българският вариант - лупи за вграждане + китайска ксенон система...И пак ще "цепиш мрака"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо,но първите не са биксенон...модул,сериозно ли?

Да взема и аз да драсна 2 реда. Ivellin88 е прав. И двата фара са би-ксенон. Първите от преди фейса (с дневни от 21 ватова крушка), а вторите от след фейса (с LED дневни). И да, за биксенон на 99% ще се наложи смяна на модул Cent. Elect.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния вариант(който направих и аз) е ОЕМ фарове с ксенон само на късите.Сваляш старите,слагаш новите,кодираш и си готов.

Кантари и аз все още не съм сложил,като ще се посъветвам с колегата bsdnikolov за това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за тези които сменят модули за да достигнат до мулти-функционален волан с двустепенен AIRBAG. Не забравяйте да проверите Slip Ring модула си. Трябва да е 1K0 959 653 D.  Днес на колега се чудехме, защо Steering Wheel модула не вижда бутоните и дава грешка, че няма връзка с тях. Чак сега ми просветна, че той като е сменял модула, на дали е сменил Slip Ring-а. 

Поне покрай всичко това, извадих PinOut-а на лентовия кабел (имах съмнения и в него, но се оказаха безпочвени). И за да не отиде труда ми по ваденето на инфото на вятъра, ето:

 

image.jpg

 

image.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре значи от всичко изписано до тука излиза,че за да преминем към мултиволан с двустепенен аирбег трябва да сменим - самият волан ( около 400 левчета заедно с аирбега ) , модул подържащ мултиволана ( предполагам около 30-50 левчета ) , слиp-ринг ( xxx цена )....отделно прекодиране....допълнителни кабели предполагам + цена за труда,защото едвали това начинание е за всеки....Та цялата тази цифра за един волан заслужава ли си????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мулти-волан + Airbag ==> 400 ==> и на горе

Модул Steering Wheel ~ 100 -150

Slip Ring ~50

Лентов кабел ~ 10-20

Труд ~да кажат форумните майстори

И сега е време за:

"Кеф, цена няма"

Е, аз минах само с 40 кинта за бутоните, но пък съм изключение от горното правило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отново хиляди благодарности на колегата bsdnikolov ,за перфектната му работа и всеотдайност към колегите от форума!

днес получих пълно лед осветление,получени перфектно опаковани и подробно инструктирани!ефекта е умопомрачителен,при интерес ще кача и снимки!

ето и снимки на получената стока:

image3.jpg

image_1.jpg

image.jpg

Econt.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не е наред с този коментар, сигурно аз не съм наред. Всеки знае как се слагат диодни крушки. Ако искаш да помогнеш направи снимки на резултата и как се свалят плафоните.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно не четете правилно,това са снимки какво получих от колегата,и начина за слагане на крушката в жабката,отново изпратен от него!

резултата ще снимам довечара и ще кача снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека помогна:

 

post-92309-0-03303500-1426197016.jpg

 

post-92309-0-07410500-1426197018.jpg

 

post-92309-0-17524800-1426197020.jpg

 

post-92309-0-98524600-1426197021.jpg

 

P.S.

Това са твоите снимки в твоя профил. Ако ги изтриеш, изчезват и от поста. Аз просто ги визуализирах на fullscreen.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Случайно в интернет видях една А3-ка със светлинен пакет и ми направи впечатление, че пространството зад пепелника е осветено и изглежда доста добре. Потърсих информация и се оказа, че под климатроника има нещо като плафон с един червен диод в началото. Номерът му е : 8P0 857 355 . Някой правил ли е тази модификация и ако може да даде повечко информация.

Ето за това става въпрос:

GQyaSD9.jpgWSnnBMW.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв фабрично.

На fifipaldi дабълдин конзолата също е с него. Какво точно те интересува?

 

P.S.

Кухината под климатроника свети маниашко. В червено.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Всеки, който е ретрофитвал изцяло светлинния пакет е минал и през тази стъпка, в т.ч. и аз :)

 

Напълно възможно е, държачите са си там. Пипкава операция като цяло, но не особено трудна, ще ти трябва и нова бленда с визьор. Най-трудното е това да намериш къде да го вържеш електрически. Една възможност е към осветлението на пепелника, но трябва да видиш на място - при всички положения трябва да хванеш ток от интериорно осветление по таблото. Ще трябва и съответно да махнеш пепелника за да свържеш електрически.


Необходимите ти неща:

 

1 бр. 8P0 857 355 - LED лента
1 бр. 4B0 972 623 - Щекер
1 бр. 000 979 009 EA - Пин

 

За блендата трябва да видя за номера за да не те подведа, тъй като са различни блендите за двоен DIN и за единичен DIN.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С лек елемент на несигурност (относно номера), това би трябвало да е блендата, която ти е нужна: 8P0 864 138 D в комбинация с 8P0 858 433

 

$_57.JPG

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...