Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

На 2.12.2016 г. at 22:12, verado написа:

Да се похваля какво пристигна днес.

IMG_4619.JPG

Чакам плафоните за светлинния пакет и бутоните за стъклата и се мятам в филма.

 

 

Колега, сподели от къде си ги взел и колко ти излезнаха задните стопове ? Дай малко инфо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

от няколко дни с @joro09 и @bsdnikolov си говорим за модификации по моята кола, а тя е A3 2.0 8PA BKM модел 2008г.

Това, което ще направя е в следната насока:

1. Нямам парктроник и искам да си сложа като @joro09 само със зумер, без графичен индикатор, както беше в първоначалната идея.

2. Задни стопове като на @bsdnikolov и @joro09. Колегата от горния пост ( @verado ) виждам, че се е обзавел с такива :) и ще съм му много благодарен ако сподели малко повече.

3. Пак @joro09 и @bsdnikolov ми дадоха доста идеи по VCDS-а като някои от тях са следните:

- На тоя етап докато не си взема новите стопове, ще пуснем и стопчетата от 5тата врата.

- ще активираме фарове за мъгла в завой

- ще смениме езика на Voice recognation от немски на англиийски (че сега си ми шпреха на немски, а аз не го знам)

- тука отварям скоба @bsdnikolov ми каза, че можем да активираме и SDS функцията за гласова команда за управление на RNS-E, малко играчка е ама ще стане.

4. Ще си сменя пръскалките с такива дето правят мъгла и са с подгрев

 

май това са нещата за сега.... на етап поръчване на части съм за парктроника.... дебна ги на ниски цени , както и тия части за стоповете от ибей.

 

Ако се сещате за още неща, които мога да подобря по колата ... ще съм ви много благодарен... лека по лека си ги търся частите и ще ги правим с @joro09

 

Тук е момента да им благодаря и на двамата, защото ми отделиха страшно много време и информация, която сам щях да я търся с месеци! Благодаря Ви момчета !

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.de/itm/RUCKLEUCHTEN-SET-AUDI-A3-8P-8-12-3trg-HECKLEUCHTEN-DUNKELROT-ROT-CHERRY-/381882260358?fits=Make%3AAudi&hash=item58e9f4db86

 

Да има някой с такива стопове TYC ? Или въобще някой ползвал ли е фарове/стопове на този производител ?

Знам, знам за ОЕМ и Magneti Marelli, но просто ми е интересно... :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TYC марката е не Китайска, а МЕГА Китайска. Не е за препоръчване и е желателно да се избягва.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене си е баш китайско. На мене по каско ми сменика единият фар. Ужас едвам истраях го махна си сложа оригинален втора ръка.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 14.12.2016 г. at 5:51 PM, XAOCAT said:

 

Колега, сподели от къде си ги взел и колко ти излезнаха задните стопове ? Дай малко инфо :)

Стоповете, подлакатника и лостчетата ги взех от мобилето, всичко ми легна 550лв след пазарлък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там малко сложно седи въпросът. Фабричните тунери са mpeg2, докато ефирната цифрова телевизия в момента е mpeg4. Може да се сложи афтърмаркет тунер, но интеграцията му с навито отива на кино. Тоест, навито го ползваш само за екран, а тутера го управляваш през външно устройство. Това до голяма степен обезсмисля нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

реших и аз да се включа с модификациите.Преди около два месеца и аз сложих РНС fa8c62200fea49ae7bc888d3c2bfd7ed.jpg.

След слагането му почна да ми се върти идея да слагам камера за задно виждане както се е получило при Moonland ,но временно се отказах заради графичното изображение на парктроника което се показва на РНС-то.Доста прочетох и взех да събирам необходимите части.Първо намерих can gateway модула и 8 канален модул задно със задните сензори17643ec3cb876d622f851aecaee6adfe.jpg3265b6f3de534a7354a42c8c05405fdc.jpgf9208394c677818706593cbd473f5c13.jpg

от кола с преден парктроник.След това взех от куфатек готов кабел за връзката от модула за предния парктроник156573f9bd9fdd99100688442344283a.jpg

и вчера взех и предните сензори заедно с кабела

934819968aca8d3c993e996a26b2e525.jpg

остава ми да поръчам държачите за броните още един зумер(имам заден парктроник) бутона, който ще доведе до смяна на лентата с бутоните под навито.Най вероятно ще сменям и задната броня отново заради по големите отвори на сегашния парктроник.

До тук добре , но не мога да намеря някакви схеми на връзване ако е възможно да помогнете с нещо.Разбира се монтажа ще е като се стопли.Аудито ми е 2.0 tdi bkd 2004.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получило с RNS-а,точно такъв ми трябва и на мен.От къде го взе и за колко?

Аз наскоро слагах заден парктроник,ползвах тази тема:

 

 

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ибей 1200 лв тази тема е четох доста пъти, но от други форуми разбрах че има разлика в инсталацията която идва от колата.Целта ми е ако везможно да проверя дали всичко е наред по инсталацията на предния защото имам две и малко се разминават откъм сензорите.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя ретрофит го искам и аз, но като цяло е доста пари и много работа :) Но определено си заслужава :) По натам може би и аз ще го направя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.12.2016 г. at 17:55, apav написа:

.

но временно се отказах заради графичното изображение на парктроника което се показва на РНС-то.Доста прочетох и взех да събирам необходимите части.

от кола с преден парктроник.След това взех от куфатек готов кабел за връзката от модула за предния парктроник

и вчера взех и предните сензори заедно с кабела

 

остава ми да поръчам държачите за броните още един зумер(имам заден парктроник) бутона, който ще доведе до смяна на лентата с бутоните под навито.Най вероятно ще сменям и задната броня отново заради по големите отвори на сегашния парктроник.

До тук добре , но не мога да намеря някакви схеми на връзване ако е възможно да помогнете с нещо.Разбира се монтажа ще е като се стопли.Аудито ми е 2.0 tdi bkd 2004.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ХА СЕГА !!! :)

Аз искам абсолютно същото нещо обаче за графичното изообразяване на RNS-E трябвало да имаш и преден и заден парктроник за да се получи графично изообразяване.... това е нещо много яко и аз ще проследя с интерес. Не се стискай също така да начертаеш какви части търсиш и какви си намерил с кодовете им. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Пламен загатна това е новият ми ретрофит.Вече имам подгряващи седалки с ломбал съпорт и климатроник от Q3 с бял дисплей. Климатроника си работи перфектно, без никаква грешка :) Всичко стана перфектно.Цяла вечер ги слагаме с Пламен , за което съм му благодарен.Остана да си взема колан с датчик , за да може да ми отчита и на пасажерската седалка,че не е сложен колана :) Извинявам се за мръсотията в колата, ама чаках да направим тия неща , за да е дам на автомивка :) Ето и малко снимков материал :

 

20161228_131512.jpg

20161228_131528.jpg

20161228_131546.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше казал, че белият дисплей не се връзвал с останалата част от интериора... Перфектно стои! Даже при теб и ФИС-а е бял и е още по-приятно :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на живо е още по-приятен белия дисплей. 

Така като ви слушам, впечатлихте се от климатроника :hilezh:. Но основната причина за смяната му бе retrofit-ването на седалките с подгрев. Всеки може да си смени климатроника, ама не всеки може да опъне сумати кабел и да кримпне сумати букси и накрая да накара всичко да работи още от първия път :hilezh:. Замен, по-благата екстра е подгревът. През зимата са страхотна благина. Даже Васко снощи през адаптационния канал на климатроника намали максималната им температура, че бая загряват дупето :hilezh:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го бях казал това за климатроника и все още го казвам.

@Ivan_Ch сложи го на твоята кола и ми кажи дали се връзва после (особено на тъмно като свети всичко в червено).

@POPCORN смени и таблото и още доста неща по колата.

Екстра е станало.

 

TPMS вие ли го ретрофитвахте или си го имаше колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за адаптационите канали ми стана интересно дето се намалява силата на подгрева. Можеш ли да споделиш кал става в съответната тема?

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fifipaldi написа:

таблото и още доста неща по колата

Какво друго е сменил, което да допринася за вписването на белия дисплей в интериора? Отново искам да кажа, че е въпрос на вкус, но определено не стои подарено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fifipaldi написа:

TPMS вие ли го ретрофитвахте или си го имаше колата?

Ние (от мен работата, от него нужното по даден му от мен списък). 

 

Преди 1 час, venomcorp написа:

Това за адаптационите канали ми стана интересно дето се намалява силата на подгрева. Можеш ли да споделиш кал става в съответната тема?

Когато си сложиш климатроник от Q3 ще ти кажа. При климатрониците на А3 не може.

 

преди 2 минути, Ivan_Ch написа:

Какво друго е сменил, което да допринася за вписването на белия дисплей в интериора? Отново искам да кажа, че е въпрос на вкус, но определено не стои подарено!

Смени таблото (с бял дисплей), сложи навито (също не е с червен дисплей). От повече от половин година му опявам, че климатроника ще даде завършен вид на нещата. Заради седалките (и нуждата отново да смени климатроника), този път сколаса. То и на бялото табло много не се блазнеше, ама като го убедих запя "друга песен". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...