Jump to content

Лепило за лепене на провиснал таван на А3


qwertyus

Recommended Posts

Здравейте, на а3ката ми тавана е грозно провиснал от известно време. Преди да отида в автоинтериор ще пробваме с един приятел да залепим стария. Моля, препоръчайте ми изпитано лепило за тази цел и да е някакво масово, че да се намира лесно. :rolleyes:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стария не се и опитвай да го лепиш,почти невъзможно е да уцелиш дупките и ще го разпънеш повече,става с хелметекс но го духаш с сешоара почти да изсъхне и тогава слагаш плата,вземи си плат и ще стане стария не се мъчи няма смисъл,изпитъл съм го и не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз даже ще ти предложа да го закараш на тапицер, хем няма да се занимаваш хем ще го направи хубаво.Услугата е не повече от 80 лева със всичко.respekt.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моето предложение е за 1лв, но това е ако не си идеалист. Та купуваш от магазин 1 кутиика карфички и почваш да ги боцкаш (но не хаотично, а във фигурка) и става супер. Със лепило и стария плат няма смисъл от цялата гимнастика става ама не е с очаквания край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение е за 14 лева сваляш си тавана изчистваш го със спирт от гадния оранжев дунапрен (внимаваш да не забърнеш горния хартиен слой ) и го пръскаш на 3 ръце с 3 спрея сиво боди оставяш го да изсънхне слагаш го обратно и ти гарантирам, че никой няма да познае дали не е оригинално така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И моя таван провисна в горещините на Ауди А3 1998г. Нека някой да сподели къде ги правят за 80 лв, защото аз чух за цени около 200 лв. С кърфици или лепене, ако някой е успял да го направи нека сподели дали си струва упражнението.

Редактирано от maslo1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тавана е цял т.е няма шибидах, на колега на улица Бесарабия /Не помня номера / в долната част-дясно под Ботевградско шосе посока центъра има тапицер който му прави тавана за 100 лева но неговия беше много зле .

След което има един в Радомир който също прави около 100 -тина лева, но всичко зависи този как е в настроение т.е цените му са от око.

Да ако сте се обърнали към някой като Автоинтериор те и за една дръжка взимат по 70 лева .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя таван провисна в горещините на Ауди А3 1998г. Нека някой да сподели къде ги правят за 80 лв, защото аз чух за цени около 200 лв. С кърфици или лепене, ако някой е успял да го направи нека сподели дали си струва упражнението.

Да колега на 2бр Вектри сме правили така и спестяваш 100лв и скърцащи пластмаси.На моята е претапициран някога от някой собственик и сега на двете ми колонки скърцат пластмасите.

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам откъде идва тоя мит, че разглобиш ли нещо и почва да скърца задължително? Разглобявал съм безброй аудита, включително мои лични и преди и след разглобяването разлика в звуците няма. ако нещо се разскърца, то е защото му е дошло времето - изпечени пластмаси, изсъхнала кожа по панелите, която се търка по стъклата и т.н. Дали ще са сваляни или не пластмасите при кадърно отношение без трошене няма проблеми.

Тавана човек без опи не може да го направи да седи като фабрично в никой случай. Но ако ще помогне плата струва 20-тина лв, намира се много лесно такъв от класа на фабричния. За лепило хелметекс/хелмевект/прома, момент и други от тоя тип НЕ става, температурата им разказва играта мног бързо. Евтино хубаво лепило няма, но мога да препоръчам Деннлакс, 25лв голяма кутия е, лепи по-сериозно и се държи доста по-добре лятото. Принципа е същия - маже се тавана, чака се да поизсъхне след което се лепи. Така не се разяжда дунапрена, не остава на пръсти, минуса разбира се, е че грешките са почти непоправими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и моя таван беше провиснал на А3-ката.. да знаеш много е неудобен за сваляне, трябва да разкачиш дръжките над вратите, плафоните, сенниците(доста са кофти за сваляне), задните кори до багажника дето са, корите на коланите(за тях трябва да свалиш задните кори) те са на болтове отдолу и щипки отгоре.. Трябва ти задължително помощ за монтирането и претапицирането.. при мен специялно 2ма приятели се навиха да ми помагат и стана много добре :) Излезе ми към 50 лева: 2 линейни метра плат, лепило някакво гръцко 1 литър, макетно ножче, коресилин за изчистването на остатъците от старата тапицерия и си ти :) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,обща мъка.Още сме май и моя таван висна.Видях как се сваля,но се притеснявам с щипките(чупят се).А другото притеснение е с самото опъване,като си знам нервата,няма да успея.Колкото до лепилото,хелмевект и момент-а ще го залепят,но има вероятност от разяждане.Работил съм с тези две лепила.Така,че ако някой знае за Варна майстори по тази част и цени може да драсне един ред.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И моя таван провисна преди седмица- две, та първоначално реших да го направя с кърфички, карах така няколко дни, след което свалих тавана махнах стария плат, почистих го от лепилото и го дадох на тапицер, който ми взе около 60 лв. +31 лв. за два линейни метра плат.Ето как се е получило, не е идеално лошо, отива си на тапицерията на седалките. 

 

 

dsc3666p.jpg
 
dsc3668b.jpg
 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се е получило, не е идеално лошо, отива си на тапицерията на седалките.

Олеле! Това "тапицер" на мъжка конфекция ли е бил!? Имах такъв панталон едно време :-/

Добре де толкова ли са скъпи втора ръка!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя таван го залепих с С200, вече 3 години и не е мръднало. Разглобяваш изкарваш тавана през багажника и почваш да лепиш, но първо го изчисти хубаво има тънък слой гъба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на а3ката ми тавана е грозно провиснал от известно време. Преди да отида в автоинтериор ще пробваме с един приятел да залепим стария. Моля, препоръчайте ми изпитано лепило за тази цел и да е някакво масово, че да се намира лесно. :rolleyes:

Поздрави!

Здравей колега,аз моя си го направих сам.Купих си нов плат и лепило CARMYFIX, издържа на температура до 120 градуса.Платих около 40 лева. Аз съм от Варна и магазина се намира до джамията в центъра на града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, лепилото и плата ги купих от един и същ магазин.Името не го помня,но ако си от Варна намира се на една пресечна на ул."Георги Бенковски" в посока към джамията,мисля че на същата улица има китайски ресторант.Магазина е добре зареден с дамаски,има и няколко вида лепила.На мен ми излезе като цена между 45-50 лева за дамаска + лепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги! Аз също имах проблем с разлепящ се таван и в крайна сметка предприех мерки и взех решение да го направя както един от колегите предложи с кабърчета (не с карфици). Само едно ме е яд че не можах да намеря бели или бледо сиви. Всичко което беше в цвят, беше микс от много цветове в една кутийка. И в крайна сметка се примирих и взех не от тея с жълтите глави ама дето са като никелирани. Цялата сметка 1,40 лв. за 7 кутийки по 50 кабърчета. Общо 350 броя. Играчката не е малка, но не е за повече от час и половина два максимум. И малко ти се схваща врата да зяпаш само на горе.И понеже искахте да видите какво става ето какво се получи. На някой може и да не му хареса, но на мен ми допада като цяло пък е и евтино, и таван не съм свалял.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...