Jump to content

Проблем с обороти


arsenal88

Recommended Posts

Здравеите колеги,нормално ли е когато запаля колата  студена за 5 минути  да ми държи 1200 оборота и неравномерна работа на двигателя..Двигателят е 1.8 20v AGN

И колко оборота трябва да държи на загряла .При мене показва 720-780 

 

Колата е с метан

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мойта е същата - като я запаля след дълъг престой ми работи на 1100-1200 за около 5 мин - колко да пуша 1 фас и се тресе и издава звуци като дизел и после кротва. Единствената ми грешка е в ламбда сондата и това, че показва много богата смес. Разликата е, че съм с 1,6 AKL на бензин. Ако някой посочи причина за тия "аномалии", ще бъда благодарен. Един колега посочи клапаните като причина и факта, че го прави това докато маслото не се раздвижи, но не мога да потвърдя тая теза за момента.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си е нормално да държи такива обороти при студен двигател.Тогава е активиран електрония "смукач" и сместа е богата.В момента не мога да си спомня до колко градуса е така,но като се достигнат той се деактивира.По въпроса за разните шумове и тракания това си е проблем и трябва да се търси от какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-високи обороти (1100-1300) е напълно нормално на студен старт. Неравномерна работа и притрисане обаче не (само при коли с Homogen Split).

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е неравномерна работата на двигателя? При мен беше лекичко, но като се позатопли времето и се оправи и аз мисля, че се дължи на маслото явно е прекалено гъсто. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

има вибрация в купето ,иначе с какво масло да го карам че трябва да се сменя скоро

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги оказа се че колата дърпа паразитен въздух и за това сутрин ми работеше на 1200оборота.Смених 1 маркуч и проблема се оправи сега като запаля седи на 900оборота 

 

Мерси на всички за помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак е нормално на студен старт да държи 1200 оборота. Като е зима това е по дълго време. Сега като е лято отнема не повече от 30-40 секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...