Jump to content

Отваряне на багажника с дистанционното


Norton

Recommended Posts

Отключват се всички, а се отварят, ако имаш нужния хардуер - панти с пружини и едни буталца, служещи да дадат първоначален тласък на вратата нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега baba колко са дълги тия амортесиори? Ако може снимка на целия комплект, ама малко по отдалече за да предобия представа точно какви са частите. Мерси 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колега, ти най вероятно си намерил отговор на въпроса с отварянето на багажника, но аз ще споделя опит за тези които ще преглеждат темата и за напред.

При седана,освен двата  амортисьора нищо друго не помага за пълното отваряне на багажника когато натиснеш и задържиш средното копче на ключа.

Когато са отслабнали при натискане на копчето багажника просто хлопва и се открехва само, за да има резултат и двата трябва да са изправни.

Доста е приятно когато си с две пълни торби пред супермаркета.

Редактирано от androat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, има две бутала, които се монтират на мястото на гумите, опиращи в долната част. Те изстрелват багажника, освен това пантите се сменят с такива с пружини. Правил съм го цялото нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Sag, е прав!

Механиката е такава каквато я описа в последния пост, просто не бях обърнал внимание на тези подробности но при мен всичко това си е вградено и просто трябваше да подменя изхабените амортисьори.

Учудващо е че има коли от този клас без заводски да са вградени пантите и бутала при положение че копчето е налично на всеки ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има две пружинки с пластмасов накрайник, които помагат на амортисьорите в началния момент в който им е най трудно:

 

xnrj.jpg
 

Амортисьорите са по-различни просто като модел, няма пружини, няма нищо. Колега, от къде ги купи и колко ти излезоха? 

 

86d9.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христо, откъде купи тоя комплект за багажнака? Така ли си дойде колата, при покупката или си го монтирал после???

колко пара е цялата тая окомплектовка?

Налага ли се нещо ъпдейтване на електрониката?



Колегата Sag, е прав!

Механиката е такава каквато я описа в последния пост, просто не бях обърнал внимание на тези подробности но при мен всичко това си е вградено и просто трябваше да подменя изхабените амортисьори.

Учудващо е че има коли от този клас без заводски да са вградени пантите и бутала при положение че копчето е налично на всеки ключ.

Нема нищо чудно...Особено, ако колата е купена и карана в Германия...Там всяка екстра се плаща отгоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енчо... На колите с фабрично отваряне, ИМА пружини и капаците на пантите са различни, за да ги покриват.

В офиса си имам старите панти с капаци, на колата са новите панти с пружини и капаци. Смених и амортесьорите, защото бяха поомекнали, но иначе са същите като модел (те не се различават).



И допълнително се монтират буталата, които дават начален тласък, после амортесьорите+пружините поемат.

Цялата работа работи и без буталата и пружините, ама само понякога и то лятото, когато е топло :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз си продадох старата 4F-ка която нямаше такава екстра и си взех пак 4F която има автоматично отваряне. Разбира се, не заради тази екстра стана покупко-продажбата, но това е друга тема :)

 

Като натисна копчето на дистанционното, багажника се отваря, но не догоре - това означава ли, че трябва да сменям амортисьорчета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обравотвам всички панти преди всяка зима.

Просто го напръсквам със спрей против ръжда, а след няколко часа със спрей за мотосиклетни вериги.

Миналата зима напръсках и амортисьорчетата със спрея за верига и започнаха да отварят по-леко и до горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...