Jump to content

A4 Няма мощност при тръгване


EdnaGolqmaVodka

Recommended Posts

А4 б5 1.6 при потегляне на 1 и 2 все едно нещо я дърпа назад направо няма хал да тръгне,от там нататък сичко е окей.Нещо подобно имаше преди да сменя ламбдата имам съмнение,че пак е тя...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

чисто нов,преди месец сменен :) при съединителя е претрисане,а тука претрисане няма

Редактирано от EdnaGolqmaVodka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко диагностика преди да почнеш да сменяш  не смяташ ли да направиш?  

тест с ваг-ком

- за грешки

- за поведение на ламбдата, вкл. корекциите

- дебитомер

- тримовете на инжекциона

- волтаж от бобините 

- позиция на дросела, вакуумите

не знам дали и позапушени дюзи не могат да доведат до този проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще я заведа на диагностика и аз предполагам,че е или пак ламбдата или дебитомера щото преди беше дало една грешка и изчезна ама явно вече си е трайно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на диагностика и проблема пак е в ламбдата,незнаехме дали е адаптирана и я адаптирахме и изчистехме грешката не я дади пак и от вчера е добре(при потеглянето няма никъв зор),но предполагам пак ще стане така.Майстора ми предложи вариянта да сложа ламбда симулатор предвид това,че е на половина по евтин от сонда на бош и е за постоянно,пък сондата след 80-100к и пак ядове.Какво ще кажете за симулатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти отчита качеството на сместа ако сложиш симулатор на л-сонда. Отделно няма да върви като хората и вероятно ще харчи повече. Просто си сложи нова л-сонда - 80-100 000км не е малък пробег.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем с Б5 2.6.Някак си губи мощност на полусъединител дори гасне понякога.Трябва и повече газ.

Съединител или ?? Колата е с ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега можеш ли да ме свържеш с твоя механик за да си закупя един ламбда симулатор, ако има и за дебитомер ще е екстра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същият проблем преди месец... 1,2... сеедно се чуди да тръгва ли да гасне ли беше много колеблива. Обикалях грешки ходих да чистя тогава бях само на бензин дюзи чистих нищо непомогна... докато един ден случан пич ми каза да изчистя дроселовата клапа.

Отидох така и направих сега немой се запре дет се вика ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...