Jump to content

Проблем със скоростната кутия на Ауди А4 1.9 тди 2003


semoa

Recommended Posts

Здравейте,проблема ми с мултитроника ,че светят всички (P,R,N,D,S) и колата предърпва и тресе сериозно,някои път изключва от скорост.Казаха ми че е от мозъка на кутията .Дай те някакъв съвет.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко подлежи на ремонт.

Потърси Мишо http://multitronic-box.com/  и тогава взимай решение.

При него ще получиш най-компетентно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли човек и за автоматик-типтроник,че нещо ми задържа скоростите и понякога автомата не иска да премина на следваща предавка,сменях маслото скоро уж да се оправи ама а дано ма на дали,майстора успя да источи 3 литра а успя да налее 7 литра :hilezh: ,аман-заман с тея модерни скоростни кутии,пълен таша..к !!!

Редактирано от kostov82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 9 литра е цялата кутоя по рамата ама айде,то така или иначе винаги при смяна оставали към 2 литра които не можели да се източат,факт е че е работила с наполовина масло по малко от колкото трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих кутията,във Варна доцент Стефан Стефанов 450 лв.със смяна на маслото за 1 ден :bdaysmile:

Тея кутий събират около 7 ,8 литра масло което е около 42,43 лева литъра ,отделно имат филтър който е 500 лева и е хубаво ако не си мразиш много колата да се сменява на някакви километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииииии :steinigung: къв е тоя филтър кво е това чудо ве колега,на типтроника преди месец купувах гарнитура и филтър марката не се сещам ама ми я препоръчаха от форума- 50лв.Верно че са различни кутиите ама чак пък такава галактическа разлика в цените......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е 23 ама някакъв шит ,като се има на предвид колко са чупещи тея кутий винаги си купувам оригинално.Външния филтър се сменява и той ,освен ако не си го сменял скоро .Не виждам начин как може да разбереш дали въшния е ОК ,освен ако не отидеш на добър гадател.Както и да е ,карам същата кутия и няколко пъти съм и правил обслужване ,и досега не ми е правила проблеми с ритане или аварийни режими.Просто всяко нещо си иска своето,винаги може и по евтино ,но

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е 7л. x 37-8лв. , двата филтъра общо са около 500лв. Особено при ремонт на кутията е ненормално да не се смени всичко.

Всеки си преценява за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо тия цени за смяна на масло ми се виждат дебели дето ги обаждате, ходихме за на моя колега Пасата в Джемини и цените там по ценоразпис са следните 240 лева с ДДС за частична смяна и 400 лева с ДДС за пълна смяна на маслото на 5HP19. В тази цена са включени филтъра и гарнитурата както и труда. Маслото си е на ZF по предписание.

Чат пат има и примоции с някой лев надолу.

 

Чак ли такава разлика има в цените на маслата за мултитрошляка и типтроника? 

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление ,разликата е толкова голяма,Кутийте нямат нищо общо освен че са автоматици.Джемини са ми правили ремонт на една кутия на vw lupo 1.2тди и нещо се поизложиха.След тях имаше малък теч на масло,но в нета чета и добри мнения за тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от типтрооника и мултитроника. Примерно Б8ците нямат този скъпия филтър, за който говориме и цената на обслужването идва по-ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпия филтър е в изцяло метално тяло с възвратен клапан + входящи и изходящи маслени пътища... дет се вика много джелезо има в него.

 

Такъв филтър се слага на първите мултитрошляци и някои DSG-та... след това минават на варианта сменяемо книжно тяло в пластмасов "буркан" и филтъра е евтин.

 

Маслото на мултитрошляка е по-различно и не се смесва успешно със стандартни масла ... виждал съм опита за смесване със ZF-ско, с хидравлична течност и какво ли още не - не става

 

Реално погледнато маслото не е много скъпо, защото LifeGuard8 (актуалното масло за хидротрансформатори) е 100 лв./литър в Порше... има няма 3 пъти повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...