Jump to content

Тапицирах си колата


Recommended Posts

Колеги, след дълго чудене къде да си преправя увисналия таван, реших сам да си го направя :)
Свалянето ми беше доста трудно особено с колонките на задното стъкло, които счупих и после ги смених с други.
В интериора имаше и други заносени платове, като колонките на предното стъкло и подлакътниците на вратите :)

Накрая реших да претапицирам и махагоновите лайстни, който бях боядисал в сиво.

За съжаление нямам снимки на самия процес на разглабяне, лепене на плата и сглобяване, но ако някой има нужда ще му обЯсна всичко както съм направил. Доста от пластмасите се бяха напукали и ги запоих с поялника, а там където ми липсваха парчета пластмаса си изрязох от колоните, които счупих :)
Плата го взех от един цех по пътя за Панчерево. Плат и лепило = 60 лв. Труд = няколко дена + много бира :)

Махането на старото лепило от тавана го направих с телена четка и се чисти за 5 минути. От вратите се чисти доста по-трудно и аз използвах длето да го изчегъртам <_<
Ще се радвам да споделите мнение как е станало според вас. Има разни недостатъци, но все пак за пръв път тапицирам каквото и да било :)
031004879-big.jpg?r=0031004880-big.jpg?r=0031004881-big.jpg?r=0031004882-big.jpg?r=0031004883-big.jpg?r=0031004884-big.jpg?r=0031004886-big.jpg?r=0031004887-big.jpg?r=0031004889-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получило колега! С какво лепило го лепи защото и мен ме чака същото само че на тавана, аз взех едно лепило на хелметекс ама нз дали ще стане а иначе и аз свалих тавана и счупих 3 от корите ама съм намерил други 2ра употреба сега ми предстой и избирането на плат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как успя да махнеш подлакътниците на вратите? Доколкото знам са не разглобяеми и тапицери са ми отказвали да ги правят по тази причина.

Колега махат се като свалиш кората и изолацията се вижда как са залепени и с един поялник разтопяваш там дето е лепено едно по едно и се свалят после пак с поялника се спояват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега махат се като свалиш кората и изолацията се вижда как са залепени и с един поялник разтопяваш там дето е лепено едно по едно и се свалят после пак с поялника се спояват

 

точно така ги махнах и е доста играчка със тях.....запояването е по-лесно. На същия принцип поправих всички пукнати и счупени пластмаси

:)

Мислих и колонките на коланите да тапицирам ама бяха просто замърсени много и ги изчистих. Без да искам цвета на плата го уцелих точно като на дръжките и сенниците

 

Добре се е получило колега! С какво лепило го лепи защото и мен ме чака същото само че на тавана, аз взех едно лепило на хелметекс ама нз дали ще стане а иначе и аз свалих тавана и счупих 3 от корите ама съм намерил други 2ра употреба сега ми предстой и избирането на плат!

Като се прибера ще напиша какво е точно лепилото. даже ще снимам кутията :) Прилича много на хелметекс ама мисля, че е различно. По спомени хелметекса се разтваря с кореселин, а това лепило някак се пресича от него.

Редактирано от marto87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, поиграл си си успешно с малко забележки! Само трябваше да видиш, че пластмасовите кори на колонките се тапицират със същия плат, но без мека подложка. Имат го там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нарочно го направих със същия плат защото е по-мекичко като се подпра :) плата се оказа доста здрав и макетния нож трудно го режеше, но пък е еластичен и се прави по лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо точно бяло,то показва всички забележки при работата.Още повече на шофьорската врата доста бързо ще стане черно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако  не с еко кожа,поне с по тъмен цвят е трябвало да се подновят колоните и  вратите и подлакътника ,ще разбереш сам до 3 месеца.За тавана не коментирам би трябвало да е в цвета на салона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ентусиаст си,но според ммен си осрал пейзажа много ,защото няма една права линия в ефекта,или иначе казано всичко е на бабуни....

Ако го направиш с повече майсторлък и изгладиш плоскостите и извивките,така че да не прави впечатление за домашна работа,ще ти се получи свястно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако  не с еко кожа,поне с по тъмен цвят е трябвало да се подновят колоните и  вратите и подлакътника ,ще разбереш сам до 3 месеца.За тавана не коментирам би трябвало да е в цвета на салона.

Не е верно. Например: син таван не съм виждал, но синкави салони бол. Моя е синкав, quattro копринен. А тавана си е стандартен за B4 (без плат, мръсно-бял, по-добрия), другия вид е с плат - пак мръсно-бял. Колонките също са като тавана.

Редактирано от chocky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ентусиаст си,но според ммен си осрал пейзажа много ,защото няма една права линия в ефекта,или иначе казано всичко е на бабуни....

Ако го направиш с повече майсторлък и изгладиш плоскостите и извивките,така че да не прави впечатление за домашна работа,ще ти се получи свястно ;)

 седи на бабуни, защото като ги слагах лепилото не беше изсъхнало. сега се изпънаха тея дефекти :) главната цел беше тавана ама имах доста плат и ги направих и другите неща. Каквото се получило такова.....нЕма да се жена за тая кола пък и скоро ще играе роля на 2ра кола. Според мен е доста по свежо от преди. Колкото до цвета на плата - фен съм на светлите салони, но не обичам кожа ако не е перфорирана и няма обдухване :)

Приемам още критики въпреки, че няма да тръгна да преправям нищо и едва ли някога пак ще тапицирам тъй като това не ми е работа :)

Поздрави и успешен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е верно. Например: син таван не съм виждал, но синкави салони бол. Моя е синкав, quattro копринен. А тавана си е стандартен за B4 (без плат, мръсно-бял, по-добрия), другия вид е с плат - пак мръсно-бял. Колонките също са като тавана.

Нека да е така както казваш ти, мисълта ми беше..... с тази доста светла дамаска  ще му се зацапа бързо и особено вратите и подлакътника, а относно цвят никъде не съм споменал син. салона му е бледо сив и респективно тавана оригиналния му е бил с този отенък ,но както и да е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лепило за тапициране -BISON KIT

голямата разфасовка около-15 лева

за тапициране на-таван,врати ще трябват някаде около 3 кутии

само за тавана 2 кутии

късмет-mrnicky

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дадох синкав за пример. Син или Сив (тъмен като неговия), далеч е от бял/бежав/мръсно бял каквито са стандартно. За цапането.. то има коли със светъл мокет под седалки и стелки :eggface:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лепило за тапициране -BISON KIT

голямата разфасовка около-15 лева

за тапициране на-таван,врати ще трябват някаде около 3 кутии

само за тавана 2 кутии

 

 

Аз купих 2 кутии лепило и ми остана половин кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви координати на магазина за плат или телефон,че преди време някъде срещнах,че не работят вече.Има ли платове с подплата за корите на вратите?Колко време да изчакам лепилото преди да сложа плата в/у него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнеш посока Панчерево преди първия завой от лявата страна има газостанция и срещу нея има хотел. Влизаш в двора на хотела и ще видиш слада за платовете. Събота и неделя не бачкат май. Всякакви платове за всичко има. На опаковката на лепилото пише, че се чака 20 минути като намажеш 2-те повърхности, но аз почти не чаках, защото ми се стори, че съхне по-бързо от написаното. Даже мазах само едната повърхност, защото дунапрена на плата поемаше много и без да го мажа него. Лепилото за тавана го изчаках по-малко от 24 часа и тогава го монтирах. Останалите неща не съм ги чакал изобщо и след лепенето веднага ги монтирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво е това лепило, но НЕ се мажат двете повърхности особено когато плата е с основа. Намажеш ли ги дунапрена заминава и всичко става на пръсти и бабунки. Иначе за повечето еднокомпонентни лепила  принципа е следния - мажеш вратата, оставяш го да позасъхне за 10-15мин и след това лепиш плата без излишен натиск. Така дунапрена не се разяжда, става гладко и залепва веднага. Единстения минус, е че не трябва да грешиш, крайно нежелателно е след такова залепване да отлепяш за втора проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лепило за тапициране -BISON KIT

голямата разфасовка около-15 лева

за тапициране на-таван,врати ще трябват някаде около 3 кутии

само за тавана 2 кутии

късмет-mrnicky

Мерси колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз успях да претапицирам разлепващите се подлакътници на вратите с еко кожа. Без дунапренена подложка е, но е по-добре от преди.

post-54042-0-13375500-1374955596_thumb.j

Редактирано от room101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...