Jump to content

Показания за нивото на бензина в резервоара


Galin

Recommended Posts

Ами

почна се че май съм развъртял ръчката която е под скалата за бензин

като падне най-долу карам още 20-30 километра и сега не знам - абе дразня се че не показва вярно.

Знам че не е никакав проблем, но тази врътка как действа?

Ядосах се въртях насам натам не откинва,

ако някой се е занимавал да каже как се е оправил с нея.

сега трябва да помня колко зареждам и кога, а обичам да разчитам на уредите :D

________________

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така напосоки нищо няма да постигнеш. Резервоара трябва да е празен, сипваш 4л. гориво и настройваш стрелката в червения сектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А неможе ли да напълни резервоара и да нагласи стрелката да е най-накраая?Мисля че ще е два пъти по лесно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А неможе ли да напълни резервоара и да нагласи стрелката да е най-накраая?Мисля че ще е два пъти по лесно?

Така пише по дебелите книги :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

олееееееее

70 литра по 1,69 = 118,30 лв

олеееееееее

1/3 та от заплатата :D няма как да стане

първия вариянт е по добър :D благодаря Ви

_________

P.S.

в дебелите книги колко пише че трябва да има в червения сектор като литри?

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другия вариант е да я оставиш с много малко бензин да отидеш на бензиностанция и да и сипеш 35 литра,и да нагласиш стрелката по средата на нивомера,но не гарантирам че ще е 100% точно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

олееееееее

70 литра по 1,69 = 118,30 лв

Колега, ти на 2 литра ли го държиш тоз резерватив? Или беше презервуар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти на 2 литра ли го държиш тоз резерватив? Или беше презервуар?

Не ама често карам на резерва :D

аман и аз държавен служител се водя

иде ми понякога да им ... мам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ама често карам на резерва :D

аман и аз държавен служител се водя

иде ми понякога да им ... мам.....

35 литра х1.69=59.15

опитай с половин резервоар :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да пробваш на 1/3 ,6/8 или 15/20-ти от резервоара...баси и измишльотините :D

И как ще разбереш че си на макс..като започне да прелива или на доверие че са ти сипали точно 60литра примерно.

Мисля че е по важно да знаеш кога ти свършва бензина , от колкото кога си горе долу пълен .

bojo06 си го каза още в началото.Според мен това е верният отговор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами

почна се че май съм развъртял ръчката която е под скалата за бензин

като падне най-долу карам още 20-30 километра и сега не знам - абе дразня се че не показва вярно.

Знам че не е никакав проблем, но тази врътка как действа?

Ядосах се въртях насам натам не откинва,

ако някой се е занимавал да каже как се е оправил с нея.

сега трябва да помня колко зареждам и кога, а обичам да разчитам на уредите :D

________________

Здравейте,

при мен постоянно ми показва ''празен резервоар'', не знам какво да направя че да се оправи :D:D

П.П. мисля че така е още по-неприятно да караш! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

при мен постоянно ми показва ''празен резервоар'', не знам какво да направя че да се оправи :D:D

П.П. мисля че така е още по-неприятно да караш! :bia:

провери си бушончетата на първо време,в момента ще те излъжа кой точно беше,но ако проблема не е там....... ненам каде да го търсиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук някъде имаше една МНОГО обширна тема за тези бензиномери. Та може би не трябва да правим още една?

А иначе аз въртях тази врътка отзад на таблото "на око". Сега като заредих пълен пак е на МАКС. Ще го видя като почне да го гори как спада. Т.е. дали съм го направил по-точен от преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз заради тази стрелка се вкарах в джаза :D ...

уж настройх нулата да е на края на ч1ервеното като сваляхме таблото, а то се оказа че е малко под една четвърт..., и два пъти така оставам без бензин...

сега колкото и да я въртя не откликва(трябва да седна и забия нещо остро във врътката за да тръгне) ..., а иначе като гъзарите като заредя около 6л. и ми показва половин резервоар :D :D !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно тази дето не стърчи навън - при бензина, крайно дясно!

Успокоих се,че не само при мен е счупено,незнам дали е масово но 2-ро ауди виждам така.....

Успокоих се,че не само при мен е счупено,незнам дали е масово но 2-ро ауди виждам така.....

post-1724-1158788650.jpg

post-1724-1158788687.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се отказах да се бъзкам с тази врътка - като ми падне бензина на 1/4 според бензиномера - пълня и съм щастлив. Иначе 3 пъти се нервих да регулирам показанията - без някакъв ефект. Затова ползвам гореописания способ за да съм сигурен, че няма да остана на пътя. А пък в багажника за всеки случай си возя една тубичка 5 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успокоих се,че не само при мен е счупено,незнам дали е масово но 2-ро ауди виждам така.....

То не е счупено просто по "рождение" си е забита навътре за да не се върти лесно.

Е**ло си м****

Почнах и аз да возя тубичката - 5 литра :fight:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами тази врътка си има капаче. То се показва малко само от горния край, издърпваш го с тънки клещи и се показва инбусен отвор. С ключ, май 2 или 3 се върти и наглася.

В книгите пише, че на празен резервоар се сипват 4 литра и (КОЛАТА СЕ ПАЛИ И СЕ ОСТАВЯ ДА РАБОТИ МИНУТА - ДВЕ). Чак след това се наглася и то не само начервения сектор, ами СТРЕЛКАТА СЕ НАГЛАСЯ НА НАЙ-ЛЯВАТА ПО-КЪСА ЧЕРТИЧКА на този червен сектор.

И все пак след всичките тези галимации ако сте на поплавък няма как да не дава различни показания. Та нали колата се мести и завива. Проблема се пооправя чак когато навлезе в червения сектор, тогава почти не се влияе от завоите и налконите на пътя, просто защото няма ниво в резервоара.

Редактирано от pkochev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия двигател, същия проблем.. :D

Ако искаш пробвай друг вариант: отвий поплавъка от резервоара (внимавай, има запалими изпарения), вземи още един чифт ръце да подържат тази 'апаратура' и в изправеното т.е. нормалното му положение дай ключа на контакт. Чакаш 2 минути да сработи бензиномера и регулираш на последната червена отметка. При мен се оказа сравнително точен метод и по тази логика имам винаги авариен остатък 4-5 литра. ;)

Дублиращия прибор си остава километража, за всеки случай... :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...