Jump to content

Смяна на задни накладки а4 б5 куаттро


sex_niki

Recommended Posts

Колега няма знае ли как се пребира буталото на апарата при куаттро а4 б5? Днес го напъвах с скоба и неще се пребере зада влязат новите накладки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с какво го завъртя с чирак клещи ще стане ли? Незнаех,че при ауди е така предишните ми марки беше само с избутване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е с това приспособление което едновременно натиска и завърта буталото

4888395J.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ди го напънал много може и да си го прецакал вече.Това е схемата,както са ти написали горе.Въртиш в посока да завиваш и натискаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично когато сменях задните накладки също незнаех и за малко да прецакам апаратите.

Свалих целите апарати, откачих жилото на ръчната, развих спирачните маркучи.

След това на едно менгеме, с баща ми, единия натиска буталото, а другия го върти с ключ за флекс ;)

Леко леко и стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бая се узорих докато сменя на едното колело диска с накладките! :( Даже въртях изкочи бутало и изтече маслото,но после ми сванах чалъма и стана. :D Утре ще смена и на другата гума :) а от къде мога си купя такава скоба или си направя от нещо както спомена колегата от камък 29?

Благодаря мн че ми дадохте насоки попринцип всичко сам си правя по колите,но с тея накладки бая зор бях видял (за пръв път чувам за такива апарати които слагат на моделите ауди) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както се казва във вица: "И я моем, и тате мое, но она си сака пръч....."

 

Е, то в България е така - всеки се занимава с неща, които не са му работа.

Плочкаджията си ремонтира сам колата, монтьора си слага сам плочките в банята - затова колата на плочкаджията не спира, а плочките на монтьора са криви.

Мила родна картинка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... а от къде мога си купя такава скоба или си направя от нещо както спомена колегата от камък 29?....

Най-добре е скоба. В комплектите обикновено ги има и за двата вида. При мен задните се прибират със завъртане, а предните мисля, че бяха само с натискане.

 

В повечето магазини за инструменти трябва да ги има. Мини през някой сервиз и ги питай от къде да си вземеш, но за мен е неоправдано при положение, че комплекта е над 100лв хубав, а смяна на накладки е 10-15-20лв в зависимост от сервиза.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги намерих си скоба вече и си купих зада имам такъв инструмент понеже съм лубител на темата (сам си направи) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...