Jump to content

катализатор А3 1.9 ТДИ


fabricio verdum

Recommended Posts

колеги колата е А3 1.9ТДИ 98 година, колко пари мога да взема за катализатора и има ли смисъл да го махам, казват че след 150 000км всеки катализатор не работи и започва да пречи на колата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза че пречел ..Ако не работи е друго ако пък искаш да ти дадат около 150 лева  го извади .
Но аз ако работи не виждам смисъл да го махаш освен ако не ти е зор  за тези пари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са абсолютни глупости!!!!!! Квартални легенди!!!

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=96170&p=2097200

 

Кола на 340 000км минава T?V в Германия с оригиналния катализатор и оригиналната Евро норма, ама в България всички катализатори пречат!! :ninja:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам и мисля да си купя, ти си продаваш.. живот :D

Иначе обиколи тук-там по морги и онлайн, може да му земеш към 2 стотака предполагам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но и качеството на горивата в Германия, според мен, е по-високо. От това следва и по-бързо замърсяване на катализатора за България.

 

Моя го махнах и колата хем тръгна повече, хем поспря да пуши. Беше много запушен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, така! И кой компетентен мозък изчисли, че 150 000 е преломния момент за всяка кола, всеки двигател, всякакво гориво и на база на коя формула!? :steinigung:

 

Пълни глупости! Вредите от махането на катализатора са в пъти повече от колкото ползите, особено ако човек не е убеден, че наистина е задръстен или вече не пречиства! А за това си има газ-анализатори, ендоскопи и т.н., а не гаражни специалисти!

Никога не бих махнал катализатор насляпо освен ако не съм убеден, че има причина да го направя. И тогава бих сложил друг - има неоригинални спортни за по 200-300 лева. Нека ми падне мощността с 1 кон от него, някак ще го преживея!

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам и мисля да си купя, ти си продаваш.. живот :D

Иначе обиколи тук-там по морги и онлайн, може да му земеш към 2 стотака предполагам?

 

При бензина не е хубаво без катализатор ;)

 

П.П. Махай катализатора и не го мисли изобщо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не е хубаво при бензина без катализатор.Е са ще ти кажа,когато избушихме моя,и си го поставихме,колата започна много гаден звук да вади...Това се оказа от едни като ребра вътре в катализатора и от него така гърчала.Махнах го и сложих по тясна тръба си.Хем звукът се оправи хем и разхода свали със значителна цифра.Имах на моменти бях заредил 35 литра газ и минавах само 200 км.Преди 12,13 градско си минавах и реших да оправя проблема и то взе,че се оправи и то драстично.Преди седмица сложих 15 литра газ за 20 лева и минах 170 км е ае кажете,това възможно ли е...Точно на 174-тият км ми пресецна и свърши газта,след това заредих пак 15 литра и пак ще я засека да видя.Говоря градско....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва разстояние градско във Варна го минавам с 24л газ средно каране, като в половината време е стъпка, а в другото една идея над нормалното каране :)

 

ПС: Излиза че си направил разход 8.823  :Eyecrazy:

ПС2: Тя на бензин не я дават да гори толкоз. Нещо си объркал май някъде. Провери пак.

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...