Jump to content

Въпрос за Audi A6 C4 кой двигател е подходящ за газ?


Recommended Posts

На външен вид е супер, личи си, че е луксозното изпълнение, но бъди сигурен, че километрите не са реални понеже е дизел. А в чужбина купи ли се дизелова кола и то клас лимузина, значи е взета, за да се кара. Но това не е фактор, че колата не е в отлично здраве! На мен като шофиране дизела ми е много по-приятен от бензина, но доста мои познати, които имат дизели и пътуват в чужбина ми казват, че тукашният дизел няма нищо общо с тоя в чужбина. Понеже нашия го разреждат с вода и зимата замръзва, и на всичко от горе я няма тази мощност колата като с хубавият дизел :)

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години карам служебните дизели (ситроени-берлинго, немо и джъмпер) на дълги разстояния. Предимно русе-варна-бургас и русе-плевен-софия. Нямах намерение да си купувам дизел но тоя може и да го взема. Имам едни познати с сервиз наоколо и ще се опитам да накарам собственика да я погледнат. По киломертаж пишеше 258к някаде, ангренажа е сменян на 242к май месец мин. година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ако е за дълги разстояния и аз бих си взел дизел с най-голямо удоволствие, но ако е за градско докато загрее е голяма мъка. Ако ще я караш предимно Русе-Силистра-Русе и е читава мисля, че не трябва да се замисляш, понеже малко или много, колата не я купуваш от случаен човек. Успех колега! :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти попадне в полезрението такова Ауди,но куатро, замисли се добре кое ще ти е най приятно за шофиране.Успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста коли с този мотор на газ включително моята,които се движат без проблем с двете горива...

При цялото ми уважение, не мисля, че твоята се движи безпроблемно на което и да е, от двете горива.

Още един глас за АВС мотора.

Този АEL 140 кс е приятен за каране щом е с ръчни скорости, но определено не е икономичен, да знаеш. С моето каране съм правил 10 тка извън града на точно такъв мотор в такова купе, но комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради ,Ради, за твоето каране знаем, и понеже колата която кара беше моята, ще ви кажа че средния разход ако се кара до 130-140 е 6,7 извънградско, ако се кара с около 100 км/ч на борда показва 4,3 среден разход, а на прибиране от морето тази година пробега от Бургас до София взет за 2 часа и 40 минути, с два пиш престоя за децата  ми даде среден разход 9 на 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 харчи в софия зимата и то Куатро и Авант ....

 

 

Взимай я тази ако те устройва цената... изглежда много лачена (за годините си)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NordFrost, на 24 Oct 2013 - 19:55, написа:

1. Както казва Ачо със "сложния" ник - АЦЕ - никога! :)

заради лачена кола сега и аз карам АЦЕ и искам да го махнем със 100 и то не мотора,а инжекциона.Но по натам и това ще стане

Колегата е взел най-правилния мотор за тая кола

Редактирано от Vorsprung durch technik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,6 има само едно предимство - приятния звук. Оттам нататък е страшно тромав, горежа е много над вървежа и всичките имат проблеми с празния ход. Ако ще се търси такъв мотор поне да е 2,8 че да не е те е яд да му плащаш разходите поне.

Мойта няма проблем  с празния ход аз па да ти обадим,,, как пак слагаш всичко под общ знаменател  тцтцттц

Редактирано от Blese
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди малко вземах дизела, поразходих го до Мартен и обратно с 160 само че жената и детето бяха с мен. Доволно върви колицата AEL е мотора 96-та на 262к км. Видях в жабката сервизна книжка водена до 2005-та до 183к км. Надявам се че пробега и е реален. Времето ще покаже колко ще се задържи в мен тази кола. Още ми е терсене дизела но се надявам да свикна. След 3 седмици мисля да ходя до Молдова с нея таман ще я видя на дълъг път как е. 

 Благодаря на колегите за техните мнения.

 

ПС: След като вече съм с 2 коли време е да пусна тея дни 80-ката от аватара за продан. Има няколко нейни снимки от оня ден в раздела В3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...инжекциона...

 

 

Доколкото знам, тоя тип механичен инжекцион е разработка 56-та година. Има само един модул на бош, дето е добавен...иначе промяна няма... :)

 

Иначе честито колега, милиони безаварийни километри да минеш и все да те радва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта няма проблем  с празния ход аз па да ти обадим,,, как пак слагаш всичко под общ знаменател  тцтцттц

Ами имаше тема по тези въпроси, за мен поведението на тези двигатели не е нормално и мисля, че не годините/пробега са проблема. Досега поне 20 аудита с V6 мотори от това поколение и следващото и как един не можах да видя да работи гладно... Ако твоя е така евала, това ще е някакъв прецедент за мен, съвсем искрено го казвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще използвам темата да попитам тук да не е да отварям нова. Може ли кола да бъде регистрирана на двама души? Колата която вземах е с русенска регистрация аз по лична карта съм силистренец, но жена ми от тази година е с българско гражданство и русенска регистрация. Може ли да се регистрира и на двамата (да не сменям номера на колата)

понеже ни се налага да минаване граница често. Жената кара шофиорски курс сега и скоро ще и се наложи да кара сама.

Редактирано от ILI@N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може. То всъщност неможеш да я регистрираш на единия, след като имате сключен брак :). Само трябва да пише нейното име на първо място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега Р 4486 РМ е номера, знаеш ли го?

Да,познавам младежа,дори преди да дойде при теб се видях с него и спомена че отива да гледат колата за купуване,а той отскоро е с нея-съсед ми е и постоянно сменя колите си.Навремето от него взехме едно купе куатро

 

Да, може. То всъщност неможеш да я регистрираш на единия, след като имате сключен брак :). Само трябва да пише нейното име на първо място.

Не мисля , че е така.Моята я регистрирах на името на баща ми,никъде не е споменато името на майка ми.

Колега ILI@N регистрирай я на името на жена си и си готов,едно пълномощно направете,за да я регистрираш и да се занимаваш при нужда с документацията и.

Пълномощното можеш да напишеш сам,ако желаеш,просто да е заверено от нотариус.Образеца можеш да видиш в коментар №6 тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=151433

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...