Jump to content

Проблем с печка А8 Д3 4.2 ТДИ


Ст. Чанев

Recommended Posts

Здравейте, печката на колата ми работеше безпроблемно, докато последните 2-3 дни при натискане на бутона за подргряване светва зелената лампичка (на дистанционното) и след секунда започва същата тази лампичка да мига импулсивно бързо в червено и съответно печката не тръгва, имате ли идея от какво може да е породен този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От скоро съм с точно такъв автомобил. Купих го с неработеща печка. През диагностиките, всичките и компоненти работят, но не тръгва. Ще я свалят след няколко дни. А в началото твърдяха че е само свещ... Пускам печката през менюто, и то след няколко сек, само отива на офф. А помпата и работи, още някакъв компонент може да се пусне през диагностиката, и ои работи...

Т е точно като при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено липсва запалване или напрежението е ниско,първото е от затлачена горивна камера ,второто се лекува с нов акумулатор или прекодиране на мин разрешено напрежение за запалване,рядко се разваля елемент,но за сметка на това частите са доста скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Та това с печката и на мене ми се случи.В началото си бачкаше и в един момент пускам светва ми зелената лампичка,че действа отивам след 5 минути при колата и нищо.Така няколко пъти докато печката се заключи и трябваше софтуерно да се отключи.Вчера например ми запали без проблеми.Имах преди това А6 с печка при нея нямаше хънта мънта.На 8-та ми прави впечатление,че при по високи градуси не ще да пали да речем 5-6 градуса.Вчера беше около минус 1-2 когато запали. Та питах дали няма зададени градуси при които да пали и ми отговориха,че е възможно.Добре е поне че си имам VAG-COM та си я отключвам сам като се заключи.При А6-цата такива проблеми не съм имал никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

От скоро съм с точно такъв автомобил. Купих го с неработеща печка. През диагностиките, всичките и компоненти работят, но не тръгва. Ще я свалят след няколко дни. А в началото твърдяха че е само свещ... Пускам печката през менюто, и то след няколко сек, само отива на офф. А помпата и работи, още някакъв компонент може да се пусне през диагностиката, и ои работи...

Т е точно като при теб.

В крайна сметка какво се оказа че е защото имам абсолютно същия проблем??? Колата ми е А8 д3 оригинално с печка и управление от климатроника 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа, че имам изгоряла подгревна свещ на 4-ти цилиндър. Подмених я и печката си заработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята работи с три изгорели свещи, включително на 4-ти цилиндър. Имах същите симптоми, включвам я и след 3 сек сама минава пак на off от менюто на MMI. Бушона е отдясно в таблото, не помня номер, има описание на капачката. След смяната му, не се наложи интервенция с VCDS, тръгна сама. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам никой не пише с отговор, понеже за да не тръгне три пъти, си има причина. Кажи от кой град си, все някой ще те насочи към майстор/сервиз да я закачат за диагностика. Когато ти прочетат грешките, може да ги качиш тук, за да се коментира нещо конкретно. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностиката е най малкия проблем в момента няма грешки обясниха ми че трябва да влеза някъде в ваг кома и да се прекодира нещо от Плевен съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Доста често дефектират термо сензорите на печките. Погледни каква температура показват на студен двигател. Сензорите са отвън на корпуса, но печката трябва да се демонтира от колата. Говорим за фабрична WEBASTO...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Колеги имам един въпрос колата ми е ауди а8 д3 4.0 тди 2004 г имм проблем с парното колата има и печка мисълтами е през печката минава ли антифриз млже ли да е запушена печката и за това да нямам парно? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/24/2021 at 4:14 PM, Zelenoochko said:

Колеги имам един въпрос колата ми е ауди а8 д3 4.0 тди 2004 г имм проблем с парното колата има и печка мисълтами е през печката минава ли антифриз млже ли да е запушена печката и за това да нямам парно? 

На входа към купето има клапан, който може да е блокирал. Почни с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги имам проблем с печката д3 4.2 бензин колата  е от Варна взех я така печката не стартира нито от дистанционното нито от менюто. Като я наглася от менюто ми излиза на таблото че е нагласена но нищо не се случва. Та някой може ли да ми даде някакви контакти на  някой майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Варна нямам идея кой прави печки, иди при някои камионджии, ако е запалката ще я сменят с някоя китайска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok дадоха ми номер на Веско 0888 26 60 80  но няма свободни часове . Трябва да направя диагностика първо че каза че може да е заключена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...