Jump to content

Висок разход на газ


Recommended Posts

Колеги проблема е следния.От известно време забелязвам че разхода на газ е убийствен .Смених изпарителя с чисто нов ланди рензо въздушни филтри но разхода пак си остана същият 17 градско и 14,5 извън градско.Днес ходих до Русе и сам карал с скорост 80- 90 км и ми даде 14 на 100 това възможно ли е?

Ако можете помагайте че вече не знам какво да правя колата е с абк мотор 115.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е възможно ,но не е нормално.моята в града гори около 13 сега в студеното.

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата предполагам е с обикновенна газова? 

На бензин работи ли? Пробвай на бензин какъв разход ще ти даде, но най вероятно не е настроена уредбата добре след смяната на изпарителя.

От къде зареждаш Газ? Смени газстанцията за да е сигурно, че не те лъжат в литража. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на газ-анализатор, но иди при човек, който знае какво прави. По миналата година така свалих разхода и увеличих вървежа на моето комби.

Само на газ ли е висок разхода?

От кой град си, колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колата е с обикновена газ така дойде от италия о докато не смених изпарителя (защото протече) бях доволен от разхода.Зареждам само от омв или лукойл не си правя експерименти с други бензиностанции .От горна съм колега за газ анализатора къде да проверя и колко долу горе да глася ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз ходих да ми настроят газовата , анализатора струваше 30 лева + още некой лев. Сега не знам как вървят цените.

Най-добре ползвай жокер от приятел за това къде да идеш за настройка. Ако идваш към София за нещо, ще ти препоръчам правилното място, но за Горна - не знам. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря, но най-лошата газ с която съм карал е точно на Лукойл. Тогава сложих 30лв и колата ми даде 14 извънградско, но най-вероятно при теб просто не е настроен новия изпарител правилно. Навии му малко кранчето и виж кво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завиването на кранчето МОЖЕ да доведе до неприятни гърмежи в смукателните колектори, които да повредят дебитомера, гофрираният мъркуч и/или кутията на въздушният филтър. Препоръчва се тази операция да се извършва на Газ Анализатор или от човек, който знае какво прави.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната, проверено ли е за течове на газ? И колко километра измина с новия изпарител? Има период на "слягане" на мембраните, през който разхода си е висок и си иска пак донастройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега какво стана с разхода и с настройките че ми е интересно.мойто е 2,0,90кс моно естествено и в града лято-зима все си е 15/100, а извън различно 8-9/100  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш на разстояние от 3-4 км...нормално е....демек през повечето време студен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти да но сега забелязах че километража т.е. брояча за изминалите км. се ебава и отчита по малко т.е. разхода ми е даже по малък което е много добре . само се чудя как да го оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И при мен,разхода ми се вдигна извънградско 11л.газ изминати 70км.Не знам къде,вече да ида и да ми я настроят?На бензин си гори добре според мен 10/100км.Ако някой познава добър газаджия,около Гоце Делчев да ми каже. :) Възможно ли е,и термостата да е причина за този разход.Забелязвам че над 60-70градуса не вдига извънградско??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност вдига разхода и то , като нищо ти е от него този разход колега , в случай че действително термостата е проблема а не датчик или самия уред в таблото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата е,забелязах че горния и долния маркуч(дето влиза в радиатора),затоплят едновременно.Сега ако ми предложите и добър термостат,за този двигател(2.3 NG)Да сменям и да видим тогава,какъв разход ще покаже. :respekt:

Редактирано от guner25
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...