Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

това е ясно , но ет 29 е 8j a et32 e 9j

ЕТ29 седи идеално на Б7 :) а разликата както казаха  3мм  

ако искаш снимки ще ти покажа как седи.  опитах с 8.5Ж ет20 ама вече е много изхвръкнала и затова ги продадох! 

 

Момци имам едно питане относно парктроник - засега съм с ментак китаец но искам да си сложа ОЕМ сензори .... само и само заради визията ! Купих си задна DTM броня и искам сега на нея да си сложа нови оригинални сензори .... въпросът ми е става ли афтърмаркет модулът да дава информация на тези сензори ? :nixweiss:  :huh:

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето го набора от неща http://www.kufatec.de/shop/de/audi/a4/a4-b7-8e/komplett-set-audi-parking-system-aps-audi-a4-b7 , мисля че почто всичко без стойките го продава едно момче от форума.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Схема все ще се намери отнякъде. Но имай наум че трябва да опънеш кабели от бронята до таблото:) има разглабяме има и игра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ29 седи идеално на Б7 :) а разликата както казаха  3мм  

ако искаш снимки ще ти покажа как седи.  опитах с 8.5Ж ет20 ама вече е много изхвръкнала и затова ги продадох! 

 

Момци имам едно питане относно парктроник - засега съм с ментак китаец но искам да си сложа ОЕМ сензори .... само и само заради визията ! Купих си задна DTM броня и искам сега на нея да си сложа нови оригинални сензори .... въпросът ми е става ли афтърмаркет модулът да дава информация на тези сензори ? :nixweiss:  :huh:

мерси колега ... имал съм като твоята джанта преди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става ли от РС4 заден дефузер на нормална бороня или дефузера идва прекалено голям и  трябва побългаряване ?

става въпрос за б7 авант

Редактирано от balkanski_171
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги каква е разликата между този размер джанти

8,5 j ет 29 18"    и    9j ет 32 18"   колко е по издадена 9j ет 32 18" или е същата като 8,5 j ет 29 18"?

Не ме интересува дали е по широка а дали 9 джаловата джанта илиза повече , да знам каква гума мога да сложа ...

9 ж карам задни.. в момента метнах 245 /18  и да ти кажа малко е разтегна...

преди карах 235 /18 направо си е стречнах и за това смених размера  :hilezh:

ако искаш снимка мога да ти пратя да видиш как стой ет ми е 28 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок колега чакам снимки , мислех да слагам 235 40 ... но явно е грешния размер

понеже едни от джантите ,които бях сложил бяха 245 40 8,5 ет 29 и ми опираха отзаде .... за това мислех да мина на 235 40 ет 32 9ж

забравих да кажа че е с лайн окачване с по ниски пружини от с лайна (забравих марката)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стария размер гуми идва ли имам снимка трябва да поровя... но с тия гуми 245 утре ще ти я щтракна по отблизо 

тук имам една от вчера и ако я увеличиш ще видиш задната гума как е разпъната на джантата леко.. а с235  беше по страшно 

035275891-big.jpg?r=0

за твоето окачване съм почти сигурен че ако и предните са ти 9ж ще ти опрат в носачите 

но все пак е добре да се премери 

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука ме вкара в тъч за опирането ...

дано не опират че джантата е уникална

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи гума и пробвай..  не мога да ти кажа със сигурност и не ми вярвай прекалено..   :nixweiss:

проблем ако имаш ще е отпред.. отзад едва ли 

събирал съм 19ка с 255 гума но на моето щъркелово окачване 

а като я накиприш ше чакаме снимка   :zustimm:

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега сменях предната джанта ... става и не опира в носача , но без гума .... ще видим като сложа гумите

и аз съм имал 3 комплекта 19ки ет 48 и ет 32 и едните бяха 255 35 ет 19 и отзаде леко ми закачаха , но ги махнах и понеже много тромава стана на това 2000 тди

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го набора от неща http://www.kufatec.de/shop/de/audi/a4/a4-b7-8e/komplett-set-audi-parking-system-aps-audi-a4-b7 , мисля че почто всичко без стойките го продава едно момче от форума.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Схема все ще се намери отнякъде. Но имай наум че трябва да опънеш кабели от бронята до таблото :) има разглабяме има и игра

няма да дам 430 евра и на всичкото отгоре трябва да си играя 2 дена да го направя :) не искам да разглобявам защото винаги нещо пръщи :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди като се прибирах от стотина км извънградско ми светна лампата за акумулатора, ей така от нищото, или по-точно от лунния пейзаж по Е79. Карах така около 20 км докато се прибера, с ясната мисъл, че карам на акумулатор и може да изгасне двигателя по некое време. Като се прибрах гледах около двигателя за прекъснати жици, но явно без да се тестват няма да се разбере. Запалих двигателя след час откачен акумулатор от клемите, лампата пак светна, но изгасна след 20 сек., покарах 4 км и тамън се прибрах и пак светна индикацията за акумулатор. Акумулатора е Varta Silver на 1г., предполагам е нещо по алтернатор или кабели, но пък проблема изчезна за кратко, после пак се появи? Някакви идей, преди да тръгна по сервизи, грешки не излизат в ECU?

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това ще е първото нещо където мисля да направя, но нямам мултицет в момента :wall:  Както и да е, ако не зарежда като хората какви са вариантите? Примерно ако са заминали четки, трябва ли да зарежда поне малко или пък ако грам не зарежда кабелите ли да гледам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди замерих на клемите на акумулатора на запален двигател и се оказа че не зарежда грам, като съм карал към 40 км  извънградско и градско малко само на акумулатор  :steinigung:  Сега я оставих в сервиз за алтернатори в Блг и чакам да ми сервират сумата за ремонт :verweis:  Иначе днеска пак направи същия хОй, сутринта паля лампата гасне, покарах 4 км, и пак светна лампата и газ към сервиз. Дали като загрее леко и почва да прави проблем?

 

Малко edit по проблема: оказаха се четки и колектор на алтернатора след свалянето му.

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да ви попитам колко струва едно обслужване на б6 1.8Т(150, предно, ръчка) т.е. колко струват оригиналните части и масло и колко струва подмяната им в сервиз долу горе?AVJ ли е кода на този двигател и кой двигател бихте ми препоръчали(като най-надежден, нямам нужда да е най-бързия) да търся от бензиновите като изключим 1.6 и над 2.0 ?

 

 

П.п. и при положение, че ще се слага ГИ.

Редактирано от Torresit0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой който на Б6 или Б7 е рязъл ламарините за да направи олата с падащи задни седалки ?

Какво те прихвана ве :D

Да не си започнал работа като дистрибутор.... Купи си баничарка! Просто няма какво вече да се прави по твоята и реши да я поорежеш :D

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си салон от А5 [emoji7] а задните седалки падат ;) и ако не ги оправя с рязане ще се тапицират [emoji23] или продават

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...