Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Нямам ВАГ-КОМ а и нерви да се ровя, последният път в сервиза нямаше грешки освен една на ламбда сондата която ту я има ту изчезва. Но проблема е доста дразнещ. Първият път като ми се случи бЕх извън града в планината, оставям колата с 1/3 резервоар паля сутринта и кОр нЕма никой, викам сигурно е изтекъл някъде...огледах се, не мирише на бензин никъде, реших че е бъг но карах 20км до първата бензиностанция на нокти щото бех на “0” оставащ пробег...... интересното е че като се появи тая грешка и заредя веднага стрелката си отива на мястото на което се очаква да е  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес пробвах това с предпазителите и се оправи при мен.Дали проблема не е от това, че се кара на газ и нивото на бензина пада много бавно?При мен проблема се появи 1г. след монтажа на газовото.Когато ми се случи за първи път, бях в сервиз и имах 1/3 резервоар и аз бях на тръни до бензиностанцията, заредих 20лв. и се оправи.В моя случай стрелката показва вярно, но ми свети колонката на фис-а. :)

Всъщност самата сонда до колкото знам е поплавък с реостат и предполагам поради много бавното движение на поплавъка при каране на газ, самия реостат започва да не функционира правилно(подобно на тези на клапите на парното) и след като заредиш и поплавъка се вдигне, той си променя съпротивлението и започва да отчита вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някой да знае тоя маркуч за какво е? Днеска докато си сменявах въздушния филтър,  забелязах че е капало нещо върху катализатора, при поглед нагоре, се виждаше че е от маркуча. При запален двигател като го мръдна малко, точно там където влиза към отсега за акумулатора и започва да съска, като го натисна на вътре и спира :stupid:

 

0d0gjOW.jpg?1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злобиле :), я виж тази тема http://www.audizine.com/forum/showthread.php/295905-before-you-replace-your-fuel-level-sending-unit

Преди това няма да е лошо да направиш тест на таблото с Ваг-ком, за да си сигурен, че проблема не е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дали лесно са свалят тези капачки от ключа?

И как става цялата процедура?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на двете Аудита дето разглобябах  копчето за фаровете се изваждаше с много голяма отверка и секача ... страх ме беше от мисълта че един ден ще трябва и моя да разглобявам :) а то било детска игра :D Мерси колега 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на двете Аудита дето разглобябах  копчето за фаровете се изваждаше с много голяма отверка и секача ... страх ме беше от мисълта че един ден ще трябва и моя да разглобявам :) а то било детска игра :D Мерси колега 

Моля :).Тия от Ауди обичат да слагат щипки на всевъзможни неща и доста забутани места.В неделя свалях централната конзола за да я разпробивам за подлакътник и понеже ми беше за първи път ми отне цели 3 часа, сега вече ще ми трябват само 15мин., ама като не бях виждал как става е кошмар.Добре че има клипове и снимки из нета от препатили хорица, че да се информира човек, преди да извади кирката и чука(по едно време ми мина през ума)  :hilezh: .

Най-ми беше зор да сваля дръжката на ръчната спирачка(отне ми близо 50мин. :hilezh:  ....има една пластинка която се повдига с ответрката и не можеш да я видиш никога) за да установя накрая, че въобще не е било нужно да я свалям.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз този филм го минах един път ... на втория път преминах теста успешно   поне за барчето и централната конзола ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е зле сега докато е прясно в съзнанието кое как, да го опишете подробно, на някой ако му се наложи.

Нали все пак за това е темата, а не да се хвалим и оплакваме само. :)

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да направя снимки, че времето ме притискаше, но има доста такива в нета и ще ползвам тях, като ми остане време ще направя една такава тема, мисля че имаше подбна във форума но е за Б5.Ще потърся и ако няма такава, ще направя тези дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги някой може ли да ми каже как да го оправя този проблем?https://vimeo.com/127914058

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...