Jump to content

Боядисване на ал. джанти - София


Recommended Posts

Здравейте колеги. Можете ли да препоръчате някой човек в София, който може да оправи оригиналните ми джанти от А3ката. Те са с шест лъча и са в много лошо състояние - има големи и доста дълбоки дерюги, а и на две от тях боята е тръгнала да се надига и да се лющи, но са прави и все още без корозия по ръбовете, където ляга гумата. Идеята ми е да ги ползвам за зимни, така че качественото боядисване е от значение, за да издържат на мизерията по пътищата. Кое боядисване е по-добро - сваляне на сегашната боя с песъкоструй и после прахово или стандратния метод на шкурене и после пръскане с пистолета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Можете ли да препоръчате някой човек в София, който може да оправи оригиналните ми джанти от А3ката. Те са с шест лъча и са в много лошо състояние - има големи и доста дълбоки дерюги, а и на две от тях боята е тръгнала да се надига и да се лющи, но са прави и все още без корозия по ръбовете, където ляга гумата. Идеята ми е да ги ползвам за зимни, така че качественото боядисване е от значение, за да издържат на мизерията по пътищата. Кое боядисване е по-добро - сваляне на сегашната боя с песъкоструй и после прахово или стандратния метод на шкурене и после пръскане с пистолета?

Разбира се че сваляне с песакоструя и после прахово,а и корозия по алуминиеви джанти аз поне несъм виждал никога и няма как да корозират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не препоръчвам сваляне с песакоструйка. вана с ацетон или тулол прави много по лесно и добре нещата.

пясокоструйката поврежда повърхнината и остават частици по алуминия и после надигат новата боя.

Редактирано от CHERVEQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите и препоръките, ще го измисля как да процедирам тези дни. :hilezh:

Иначе това на снимката по-горе е вече последната фаза, при мен все още боята се държи (на магия може би).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мини си ги на една пясъкоструйка и после една боя и добър лак и не се впечатлявай от такива изказвания, за това, че няма корозия и че пясъкоструйката вреди, все пак тия джанти няма да са вечни.

А иначе за да се предпази алуминиевата сплав след премахване на боята(няма значение начина, механичен или химичен) процедурата е - обработване със скочбрайт(нещо като матиране) третирани с алодайн (обикновено 1200) после праймар(за алуминий) и боядисване.

Лака е важен, защитава от химичните в-ва зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Малко да си поизтупам темата от прахта. Половин година по късно, чак сега дойде реда на джантите, някакви отзиви за тази фирма Торнадо - http://tornado-bg.net/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, днес си взех джантите. Цената е 31 лв/бр за 15-ки, което включва песъкоструй, боя и лак. Избрах цвят най-близко до оригинала, сравнявах с резервната, която никога не е ползвана, разлика не виждам или ако има може да се долови много трудно. 

Ще видим обаче как ще са след края на зимния сезон откъм състояние на боята. Също четох, че алу джантите "омеквали" след прахово и се кривели по-лесно, но и това ще e ясно след зимата.

20140924_173208.jpg20140924_173226.jpg
20140924_173237.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Джантите изгкеждат супер, а "омекването" на метала може да се получи само ако боята се пече на по-висока от допустипмата температура - мисля че беше 180-200 градуса Целзий.

 

Къде последно реши да ги правиш?

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм да го напиша. :wall:  Фирмата е тази Торнадо от линка по-горе.

Иначе и аз четох доста за праховото, но няма еднозначен отговор. Някои казват, че няма проблем, на други им се кривели по-лесно джантите и не биха си ги боядисвали прахово отново...

Явно зависи най-вече от това при колко градуса се пече боята, а и от самите джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...