Jump to content

Теч на антифриз до дясната гума


shadou2

Recommended Posts

    Здравейте, денес се прибирам колата не е карана днес и я поглеждам до дянсата гума 3 петна около 20 см.. Помислих , че е от някой друг, да ама не реших да сляза и да видя и какво да видя нивото на казанчето на антифриза е спаданлао под стрелката за мин около 10см. Огледах маркучите от ляво никой не тече. От дясно не се сещам кое може да тече. :wall:. За сега забелязвам теч само от дясно, понеже до сега беше все мокро не ми е направило в впечатление да тече,а може би месец на съм отварял капак.

 

Ако имате идеи ще съм ви благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,мисля ,че към всмукателния колектор отиваха маркучи с антифриз(да топлят горивната смес или нещо подобно).Евентуално тапи по блока от нея страна,ако имаш АГУ и изпарителя е от нея страна и там има маркучи.Аз също имам такъв проблем но отляво-тече ми радиатора,някъде измежду питите и предстои смяна.Ако вдигнеш на колата на трупче(или на канал) мисля,че ще намериш откъде губи антифриз.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палиш колата и започваш да опипваш всички съединения. Все някъде ще прокапе щом имаш локвичка. Остави я да загрее хубаво за да вдигне налягане. И внимаваш да не се опариш де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих на майстор, оказа се че капе от връзката към газовото, някакъв тройник имало който е изгнил и трябва да се смени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20 хора сега тече зад кората пак в дясно оправихме мъркуча, обаче определено капе доста пак. Какво може да е пък там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качваш колата на подемник или канал,залягаш отдолу с прожектор и гледаш откъде капе.Как да ти кажем през компютъра откъде тече като не го виждаме?

И се пише мАркуч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си металната разклонителна тръба зад двигателя,която отвежда антифриза до всмукатените колектори и до парното-има неприятния навик на тия години да изгнива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапите на смукателния колектор отпред 1 и отзад на мн.шибано място още 2

:nixweiss: Провери ли ?????????

Металната тръба е малко по назад и няма да капе в/у тампона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯмах възможност нямам канал за да я вкарам да проверя в петък ще я карам на майстор но ме е яд чве антифриза изтича на асфалта, ако знам къде е  и ако  лесно може и да го оправя. За това разпитвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно маркуче,което се набучва на човката за охлаждане на входящия колектор.От там може да е.Случвало ми се е.

На картинката е маркуч номер 5,който влиза в скоба номер 9 и се нахулва на тръбичката на колектора.

Обаче ако е от там,в повечето случаи капе върху изходящия колектор и много трудно се хваща.

Успех в откриването и ремонта. :zustimm:

071011000.png

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...