Jump to content

Проблем с бедна смес?


Recommended Posts

Накратко....мериме с лентова сонда, при пълна газ на 4-та стига до 11,6-11,7 .На празен ход(под ламбда контрол)дава 14.2-3.Приемаме, че дюзи,ламбда сонда,дебитомер,ЕКУ и чип са О.К.,вместо катализатори има прави тръби.Тествам и с 100 и с 95 октанов бензин,освен че и двата ги харчи като луда, по литър на миля...грубо казано[emoji6] разлика няма.

Какво да направя ,за да я докарам до 11.0.Мисля да опитам с горивна помпа с по голям дебит или с регулиращ се горивен клапан(сега съм със стоков на 4 бара).

Иначе колата върви много добре даже отлично,аванса почти не чука,но след 4-5 изрезвания колектора става червен ...

post-4509-1396373469,063_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Празния ход точно толкова трябва да бъде! Това е за добър разход, спокойна работа, нормална температура, и тн. Двигателя на празен ход работи близо до закъснение, реално ако и тогава е 11 освен да "свари" турбината и гърнетата друго няма да постигнеш.

 

При ускорение щом ти харесва не я пипай. Според мен е добре. Повече мисли дали аванса винаги е ОК, отколкото че смесите са 11,7 а не 11. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по скоро ви трябва 4компонентен  и нагоре газ анализатор,гледайте въглеводородите,търсете пълно изгаряне на празен ход,после  около 3000 оборота се гледа,с корекция на турбината се постигат чудеса,ако хардуерно всичко е ок ,и за мен сместа е богата.На моята печка си играя основно с Н75,мога да покажа два чипа само с малка разлика в една карта и смеси 17 и 19,разликата е огромна ,пушеци няма а тръгването е зверско.Смятам да оставя така че съединителя ще изреве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко....мериме с лентова сонда, при пълна газ на 4-та стига до 11,6-11,7 .На празен ход(под ламбда контрол)дава 14.2-3.Приемаме, че дюзи,ламбда сонда,дебитомер,ЕКУ и чип са О.К.,вместо катализатори има прави тръби.Тествам и с 100 и с 95 октанов бензин,освен че и двата ги харчи като луда, по литър на миля...грубо казано[emoji6] разлика няма.

Какво да направя ,за да я докарам до 11.0.Мисля да опитам с горивна помпа с по голям дебит или с регулиращ се горивен клапан(сега съм със стоков на 4 бара).

Иначе колата върви много добре даже отлично,аванса почти не чука,но след 4-5 изрезвания колектора става червен ...

attachicon.gifuploadfromtaptalk1396374226374.jpg

 

 

Ама с йерес сетъпа ли се случва това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С INOVATE мерим...ще пробваме и с друга за потвърждение на резултата...докарах го до 11.2...с друга помпа с по голям дебит.

Някой от София да има уред за темп.на изгорелите газове и желание да ми услужи за един бърз тест?

hyta8ydu.jpg

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек и 10,5 да я направиш от лош бензин няма да избягаш! Според мен колата и сега е добре, пък и сам казваш че върви. Ако резултата от всичко това е 2х разход според мен е излишно, а според мен само това ще постигнеш. 

 

Качете се с един ваг ком и направете лог файл. Така ще видиш колко и къде има детонации. А EGT ще свалиш само с мапване, освен ако сега не си със сток генерация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори гледам в S2 форума разни наши познайници още февруари са разпродали легендарни компоненти от РС2, нищо, че гонеха участие през март във феста.

http://www.s2forum.com/forum/showthread.php?t=69989

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

аз лично не виждам никакъв проблем с смесите .... каква е идеята да се променят ?

...да с новата помпа смесите както писах по горе са ОК....Любо сондата е калибрирана на база.. чист Княжевски въздух...[emoji12] Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...