Jump to content

По дълга 5-та скорост за АФН


Iv4o89

Recommended Posts

Хах тука става много интересно....тази 5-та скорост е много тегава на 110кс моторите явно.....Щото да направим една сметка..на 100км-2200об 120-2600вече ! на 3000-140. Нагоре незнам точно но на 200км съм на 4200,а на 4600 съм на 225км това беше макс.....но колата е ремапната и ВА турбо....сичко друго е сток. До 120км е в леко високи обороти но след това става много къса кутията и чак след 200 става пак дълга много кофти......Напречните мотори са ясни че стават 6-степенните кутий от други модели но за надлъжните с 4х4 е много трудно....пък само на предно е пак най-лесно само кутия без нищо друго.....Но на мен най ми трябва куаттрото понеже живея по байри и никой не чисти.....но очакваме някой да каже нещо може би....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"До 120км е в леко високи обороти но след това става много къса кутията и чак след 200 става пак дълга много кофти" ....Колега в леко високи обороти си е постоянно, предавателното число не се мени без значение дали си на 1500/2000 или 4200 оборота/мин.  Искам да кажа че няма как да е "къса" в един работен диапазон а в друг да е "дълга"  По-скоро чувството е такова каквото си споделил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

А при мен 5та е още по къса 3000об./130км.,щот са и малко катърите 66кW/90кс.Почти не е карам под 2200об.,дори и на аватара се вижда.

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е малко поносимо на колегата "netizen" и е като на AWX мотора по същият начин с 5-степенната.Даже и 6-степенната кутия на AVF не е на 180кс на 6-та с 3к,ами на 180км е с 3500.На 116кс и 131 5-степенните са едни и същи. Което нас пак ни устройва ама няма кой да каже да му се невиди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може на 3100 да не е бил точно на 180 ами 170 и малко, нещо такова по километраж, пък колко е верен нз. Не карам с такива скорости ,2-3 пъти да съм вдигал на новата магистрала при Дупница-Диканя с гуми 225/45/17.

 

Ето примерен клип на който се вижда сток B6 1.9TDI AWX 5ск. на колко оборота е с 180км.

 

 

 

http://youtu.be/pBupnKosTKE

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Днес смених кутията на а6 се 1.9 110 ks с кутия  FHNот пасат 131 кс,.Не мога да повярвам че толкова време съм се мъчил със стоковата кутия. Точно мислех за продажба,на колата и сега не ми се слиза от нея,всичко пасва 1 към едно,на първа тръгвам без никаква газ на баира на надлеза надежда,колата е лека и мн мазно ускорява. Да добавя че турбото е по голямо и софта е пипнат.Не разбирам идеята на старата кутия, комфорта се повиши в пъти след смяната. Утре ще рязтъркам повече и ще драсна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да напишеш с предната кутия - скорост/обороти.

Мойта 5-та на b5 quattro е с 200 оборота по-къса т.е. тази, която си сложил трябва да е 1:1 с b5 AFN на предно.

Изглежда на c5 AFN слагат кутия със същите предавателни числа, като на b5 quattro.

3100 оборота - 155км/ч.

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криско, молим чети,кутия с тези букви се монтира на 131 коня мотор и тази кутия няма нищо 1 към 1 със стоковата на моята кола освен като укрепване към мотор и купе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми е защото със 100 съм на 2100 оборота. Та се чудя твоята стокова на какви обороти е била със 100, че да си е струвало?

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ъпгрейд без да е правен чип си мисля, че е ненужен. С по-малкото зъбно колело на 5-та ще е куцо - няма да стига въртящ момент при изпреварване.

Както се казва по книгите "и обратното". Добре е да се направи след чип, за да се "разкрие" потенциалът на колата.

Иначе как става смяна само на 5та е описано тук.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за мощността е напълно вярно, мисля че колегата е с турбо 1749va. Аз бих сложил душегубска кутия със 6-та за да имам 400-500 оборота разлика на последни предавки (там е малко филм - мисля се сменят и полуоските а при quattro и кардан + заден диференциал).

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...