Jump to content

Смяна на предна броня на Audi a3 8p


sim0o

Recommended Posts

Колеги, имам Ауди а3 2005 година, но с малката решетка на предната броня. Искам да сложа броня с голямата решетка. Въпросът ми е дали ще пасне точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо ако колата ти наистина беше 2005-та година най-вероятно щеше да е с "голямата" решетка фабрично и 2-ро по въпроса е писано стотици пъти включително в темата за 8p.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложно? хм зависи за тебе колко сложно ти се струва преправяне на преден капак тъй като маската на фейса е по тясна от тази на преди фейса , плус още някви дреболии около фаровете ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

In 2005, the "S line" trim level, offering new decorative elements, became available and the three-door A3 received the same front end styling features as the Sportback model.

 

Почти съм сигурен, че има 8p произведени 2005-та със сингъл фрейм. Даже мисля, че гледах такива и не бяха преправяни. Може да го водят 2006-та модел нямам идея, но колите бяха произведени 2005-та по стъкла, колани и тн.

 

Може и да бъркам де :). Тук по обявите годините ги нямат за нищо.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, именно :) Просто ми се струва не си наясно какво значи МоделГодина :)

Дадена МоделГодина почва да се произвежда от/след Май през предната година. Кола произведена (не бива да се бърка с първа регистрация!) след Май 2005 е МГ2006. За това при коли произведени през 2005 можеш да намериш и с цяла решетка и с 2 решетки - МГ2005 са с 2, МГ2006 са със цяла.

 

МоделГодината на дадена кола е всъщност по-важна от датата на първа регистрация. Дали е регистрирана Май или Юни дадена година няма почти никакво значение, но от това коя МГ е зависят някои екстри, евентуален фейслифт, подобрения на фабрични слабости и дефекти и т.н. 

 

При покупка винаги е по-смислено да се търси кола МГ следващата година (т.е. произведена втората половина на дадена година).

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа точно това имах предвид в първия ми пост. Че ако наистина е 2005-та година колата е много голяма вероятността да е с цялата решетка.

 

От това което написа ти:

 

"Логично. Цялата решетка почва от МоделГодина 2006."

 

просто си помислих (както съм сигурен и голяма част от хората които са чели поста включително и автора), че започва от 2006-та година цялата решетка.

Обяснявай малко повече за невежите ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, колеги. И аз забелязах че капака също е различен понеже видях такова ауди със сменена броня, но със стария капак и разликата и наистина доста смущаваща. Следователно трябва да се сменя и капака. А колкото до колата, наистина е 2005 година, но явно е модела точно преди фейслифта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе грозотийка жестока си е с лайстните каквото и да си говорим :D. Не се обиждай Nooky, важното е на теб да си ти харесва все пак :).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб са сменяни и фарове и кво ли още не , даже съм сигурен, че и капака  е направо нов :D , прекалено добре е китосано  :zustimm:

Редактирано от Sc00by
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре е направено трябва да призная. Бронята е s-line до колкото виждам. Дано само причината за тази интервенция да не е била сериозен челен удар :).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочете ми мислите ама реших да не цапам с тях ;) Винаги съм силно скептичен към интервенции от предни собственици... защо са направени и как са направени... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е имала толкова сериозен удар, вложението за ремонт по екстериор- всичко отпред, гради, радиатор, окачване и интериор- табло, еърбеци и тн. излиза доста солено, така че по- скоро е правено от мерак. Strumi ще каже ако отпред има добре и изглеждащи като по- нови части и дали му прави каквито и да е проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато копувах колата и на мен ми мина през ума това,затова накарах майсторите внимателно да огледат за евнтуални останали щети по предницата, вътре в коша и отдолу под колата.Казаха че всичко е наред.Предполагам че е било някакво проектче тъй като и задна броня е s-line, също и спойлер,джанти,салон,волан,топка....Макар че когато си копуваш нещо втора/ че и трета/ ръка , никога не можеш да бъдеш на 100% сигурен какво е било и кой какво е правил.



Всичко на мен ми изглежда нормално/не че много разбирам :razz: /,Имам я от 7-8 месеца и не съм забелязал нещо да дърпа на някоя страна или да не се затваря както трябва.

Редактирано от strumi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам оферта за много хубаво А4 B8 на един приятел.Пуснах я пробно, ако някой я хареса ще взема В8 цата /защото колата си засложава и за мен цената ще е добра/.Ако приятеля ми я продаде ще си карам А3 ката. А3 ката много ме кефи,но някакси по-ново комби с много ексти и гарантирана история ме изкошава :bgdev: .

 

Както и да е темата е за смяна на броня на А3, а аз се отклонявам,така че спирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...