Jump to content

Аларма В6


Audi A4 Avant

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Питането ми към вас е каква аларма да си сложа на колата, след като установих, че имам само централно без сирена? То вариантите са два, но аз да питам все пак. Единият е да ми монтират най- обикновена за около 100-на лева, а другият интерфейсна с управление от ключа на колата за около 250 лева. Двоумя се като ще давам пари за какво по-точно да ги дам и за това реших да взема странично мнение от колеги. Благодаря ви предварително. Аудито е А4, В6 Авант, 2004 г.     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Къде в София слагат за такива пари аларми колега, дай някакви насоки? Аз звънях на няколко места и най-тънкото което ми казаха беше 69 лв. А дали е възможно да ми прави проблеми по електрониката и акумулатора на колата евтината аларма?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я намерих в нета.Магазинът беше някъде в Левски-Г.Всичката карантия се слага в дупката до акумулатора и връзваш директно +/- само(вътре има схема кое как се вързва).Минаваш огледа,включваш да чуят че има,прибираш се и откачаш :hilezh: .Така до другия оглед.Тя е необходима за да важи кражба.Иначе да ти слагат китайски боклуци за постоянно по електрониката не е вариант.Утре може да угасне на някое кръстовище.Скъпа аларма за мен е неоправдана,защото пак няма да предпази автомобила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за тази първата от линка:

 

https://www.proarm.info/category/6/avtoalarmi-sas-sobstveno-distantsionno-upravlenie.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, никой ли не е монтирал допълнителна аларма на автомобила си!??? Ако трябва да съм честен въобще не ми се дават излишни пари за аларма, но застрахователите ми го изискват. За това питам тук как се държат евтините аларми......правят ли проблеми или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са монтирали аларми, но какво може да очакваш от най-евтината? Някак не ми се връзва кола за толкова пари и да се спестяват дребни суми за нещо толкова важно като алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са монтирали аларми, но какво може да очакваш от най-евтината? Някак не ми се връзва кола за толкова пари и да се спестяват дребни суми за нещо толкова важно като алармата.

Благодаря ти за отговора колега, но ако си човек, който се занимава с поставяне на аларми, с какво би ме убедил да си монтирам скъпа интерфейсна аларма от порядъка на 250 лв. на аудито ми например??? Въпроса ми е малко риторичен, според мен с нищо, защото и каквато аларма и GPS проследяване да имаш в колата си, ако някой реши да ти я открадне, на 100% ще го направи и каква е файдата от скъпа аларма тогава? Нали уж за това плащаме един куп пари за каско, ако стане фал, човек да получи някакво разумно обещетение. Именно за това пуснах тази тема, защото от както съм купил колата съм в една и съща застрахователна компания (вече 3 години) и сега поднових за 4-та и ми поискаха аларма със звук. А да не казвам, че първите 2 години плащах по 700 и кусур лева за каско!!! :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,да ти кажа ти си късметлия за тия 3 години,понеже без написано в протокола от огледа каква аларма има ти отпада обезщетението при кражба,нищо че си си платил- да не си.Интерфейс аларма е за дребни кокошкари,а не за тези дето на 100% са решили да я вземат.Ако трябва и на репатрак ще я дигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова се интересувам от евтина аларма и питам колеги тук, които са слагали подобна, дали нямат в последствие проблеми с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавам с продажба на аларми. Просто си мисля, че трябва алармата да е добра за да пази поне от "дребните" кокошкари и евентуално да забави по-добрите за да се откажат. Ти се опитваш сам себе си да убедиш, че с аларма от 30лв ще си решиш проблема - колата си е твоя, избора също. Имай в предвид, че автокаското НЕ ПАЗИ и НЕ ПЛАЩА кражби на детайли от колата - джанти, фарове, огледала и т.н. Тук вече голяма роля има самата аларма да се разсвири и да ги уплаши и да се откажат. Сам се сещаш аларма от 30лв каква работи ще ти свърши в тоя случай? Другото, което се сещам е, че за 30лв няма кой да ти монтира алармата, т.е. ако искаш да минеш максимално "тънко" ще трябва и сам да си я поставиш ...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам в предвид аларма от 30 лв. разбира се. Виж по-нагоре в темата, че друг колега е писал за подобна. Моето питане е за аларма от порядъка на 100-на лева, които се предлагат от алармаджиите, дали ще ми прави някакви проблеми с акумулатора например, когато започне да му свършва живота?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да пада акумулатора, алармата "черпи" около 20-30ма. Естествено ако се повреди алармата (което рядко се случва в ценовия сегмент, който си дал) може да пада акумулатора. Като цяло не трябва да очакваш проблеми стига да е читав монтажа - да не свири от щяло и нещяло. Освен това преди да си вземеш колата след поставянето на алармата провери дали защитава всичко - капаци, врати, запалване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако алармата е монтирана от неграмотен човек ще имаш най-разнообразни проблеми.Аз в момента съм с тези умните аларми интерфейсни или тези за коли с кан,както и да се казват,управлява се от бутоните на оригиналните ключове,с обемен и шоков датчик и ми излезна 200 лв при познат.До момента нямам какъвто и да е проблем.

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Klaus_Meine защото просто всички застрахователи изискват аларма за покритие на "кражба" и просто с централно заключване нещата не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вас двамата,особено на втория ви пожелавам да НЕ научите защо ще ви откажат обезщетение.Само ще трябва да успеете да осъдите застрахователната компания за да видите нещо като пари,дали за коли след или преди 2002г в случая няма да е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте,

Възобновявам темата на колегата с въпроса - някой може ли да препоръча майстор за монтаж на аларма на А4 В6? Трябва спешно да монтирам такава.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...