Jump to content

Монтиране на автопилот


coresnet

Recommended Posts

Колеги, трябва ли ми нещо друго, освен лостчето за мигачите, за да си сложа автопилот на колата? Фабрично има ли окабеляване или трябва да се прави (2.5 TDI е колата)  :les:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно окабеляването ти е най-малкия проблем според мен.Ако си решил да слагаш ориг.лост си има бая разглобяване.Аз си сложих при колегата Тошков81 в Пазарджик темпомат(без ориг. лостче ,а с микро ключета на мойто си лостче) и вече втора година никакви грижи. Цялата работа с активирането му отне няма и час :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как така с микроключета?Твоя волан съвместим ли е с автопилота.Моя не поддържа и трябва да го сменя и него,ако искам автопилот, но става доста скъпо.

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих в нета някакви снимки по въпросната процедура и наистина трябва май да се маха волан и т.н.  :wall:  въобще отказах се тотално, въпреки, че както казваш- може и с микроключета. На старата ми 100-ица така си сложих 3 копченца от тия малките за газ/бензин горе на таблото за да си превключвам функциите на новомонтирания борд компютър, вместо да си купувам лостче  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно окабеляването ти е най-малкия проблем според мен.Ако си решил да слагаш ориг.лост си има бая разглобяване.Аз си сложих при колегата Тошков81 в Пазарджик темпомат(без ориг. лостче ,а с микро ключета на мойто си лостче) и вече втора година никакви грижи. Цялата работа с активирането му отне няма и час :)

И колко ти струваше всичко това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме вълнува цената, може и на ЛС :).Т.е. да разбирам, че с микроключета може да се направи, независимо с какъв волан си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е с жило трябват много работи и е сложно.

 

За дизела - ключетата са на лоста за мигачите, а не на волана и колегата, който са споменали взима 30лв. Не знам как му се връзва, ама щом го прави що да не се възползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата на колегата Тошков http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=96778&page=2

 

има и снимки как изглежда монтажа с микроключетата, цената  беше тази,която е писал колегата по-горе.

 

P.S. Колегите с В6 прегледайте темата(най-добре се чуйте с Тошков),защото за този модел нещата стояха доста по-различно във  финансово изражение :steinigung:

Редактирано от motoboys
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудиш се дали си заслужава??? Заслужава си и то много .Половин магистрала Тракия я минах на Автопилот. При мен си беше сложен фабрично просто се наложи да се активира .От тогава си го ползвам на прави отсечки извън града . Успех ,не му мисли .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, на другата ми кола имам и до морето почти не го спирам. Но тук да махам волан за да сложа лостче и да прекарвам кабели... Не ми се занимава честно казано  :huh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам, имам я тази благинка, но досега не съм я ползвал и не знам как се работи с нея. Може ли някой да обясни как се наглася и как се изключва после? Благодаря, а колата е 1.9TDI и темпомата е на лостчето за мигача.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...