Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

AVDI не е най-добрия/надежден начин, но може да е от помощ ;)

Преди флашването обаче е по-интересно отварянето/декодирането на .sgo

Нещо, за което още търся начин. Би било хубаво да се видят промените между версиите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте зарибих се по калибрирането на стрелките ( незнам дали точно за това служи) А3 БКД мотор 2004г. някой знае ли как става чрез Ваг-кома , следвам стъпките както е в клипа но при мен нещо не става... може би няма и да стане ЕТО клипа 

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно следваш стъпките, при положение че таблотото ти не е с Long coding?

 

А сега и същината. Не можеш да активираш така желаната от теб функция. Просто таблото ти не я поддържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да благодаря първо за хубавата и полезна тема .Наскоро пуснах светлините за мъгла да работят като габарити (много добре стои) ,въпроса е че видях една а3 на която също и бяха пуснати така сертлините за мъгла ,но същевременно светеха и по силно при натисната спирачка ,някой има ли идея как става това

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сложи едно тикче и на Bite 21 - Bit 4. Така когато натиснеш спирачка, мъглата ще светва с пълна сила.

 

image.gif

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още вечерта ,а другата лампа мога ли и нея да активирам ,става въпрос в всеки стоп нали има две крушки за габарит ,като натиснеш спирачка светва само лявата крушка ,могат ли и двете да светват (малко тъпо обясних ама ще намеря снимка да го напрая по нагледно

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест имаш предвид ,че и двете лампи на заднитя габарит трябва да светят като натисна спирачката ли?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, venomcorp написа:

Ако го описваш правилно значи имаш проблем

Не мисля така. Но лошото е, че преди много време ретрофитнах към фейслифтови и вече не помня моите преди как светеха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама това са габаритите :unsure:. Никъде нямам снимка със старите стопове и натисната спирачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае на какво се дължи грешката ?! engine-> security Access ( приема кода 12233) > Coding || (при мен го няма Login - 11 ) изписва ето тази грешка. изписва я и при запалена и загасена кола (на контакт) 

17760686_599254813617891_1777203751_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте искам да попитам тъй като преди няколко часа си взех и аз VCDS 12.12 и се мъча сега с кодирането на модул 09 като избера кодиране тоест 07 и ми отвори прозореца нямам никъде бутон Long coding helper има ли някакъв начин да се кодира без него ? Благодаря на всички които могат да помогнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени колата. В6 нямат long coding :hilezh:. Чак В8 при А4 фамилията имат. Ти имаш стандартно кодиране за най-основните функции. Донастройките при теб се правят през адаптационните канали

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От тази седмица съм собственик на фейслифтова А3-ка от 2009 S line. Искам да Ви попитам при този модел има ли какво да се модифицира при стоповете и фаровете, за да стане още по-красива? Например при DRL има ли вариант да я направя да светят и задните светлини? Изобщо всякакви идеи за модификации са добре дошли, защото мненията, които прочетох тк са предимно за моделите до 2008. 

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти Central electric контролера. Виж какво може и прецетни сам какво искаш да пипнеш:

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор! Това за какво е, защото нищо не разбирам. На старата ми Алфа Ромео 147  постоянно държах фаровете си включени и когато колата не е на контакт или в движение се изключваха сами. Тук няколко пъти вече денем карам без фарове :D На стария модел преди фейслифт има опция ауто, но тук не я виждам на моята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ти е доста постничка А3-ката и си без сензор за дъжд и светлина и си с халогенни фарове. Нищо де, те и халогенните фарове си имат вградена секция за дневни. Я постни тук един лог от колата, за да видиме оборудването и възможностите и ще ти кажеме какво можеш да модифицираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4/21/2017 at 16:13, MJ23 написа:

Здравейте. От тази седмица съм собственик на фейслифтова А3-ка от 2009 S line. Искам да Ви попитам при този модел има ли какво да се модифицира при стоповете и фаровете, за да стане още по-красива? Например при DRL има ли вариант да я направя да светят и задните светлини? Изобщо всякакви идеи за модификации са добре дошли, защото мненията, които прочетох тк са предимно за моделите до 2008. 

 

Благодаря!

Ако имаш на ключа позиция DRL,при нея винаги при подаване на контакт трябва да светват дневните светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. Наистина колата е лишена от тези екстри. Основното за мен беше най-вече да е запазена откъм технически детайли, да е S line, с кожен салон и навигация. Да се надявам, че всичко ще е наред. По темата - да, имам DRL. 

Ето така изглежда light swtich-a ми + DRL опцията преди фаровете и габаритите.

 

Off Topic

ttswitch.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам А3 8pa 2011 год. 1.6 TDI 105 к.с. Искам да направя няколко неща по електрониката на колата, та въпросът ми, е дали са възможни за конкретния модел и наличните екстри.

- Автоматично прибиране на огледалата при заключване на колата. (Електрически прибируеми са огледалата);

- Send me home функция (Има само DRL опция на ключа за фаровете, няма Auto);

- Обръщането на всички стрелки при chek-a преди запалването на двигателя;

- Звуков сигнал с клаксона при отключване/заключване на колата (няма вградена или каквато и да е аларма);

- Включване на аварийните светлини при аварийно спиране (мисля, че е когато се активира ABS-a).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4/23/2017 at 22:43, MJ23 написа:

Благодаря колеги. Наистина колата е лишена от тези екстри. Основното за мен беше най-вече да е запазена откъм технически детайли, да е S line, с кожен салон и навигация. Да се надявам, че всичко ще е наред. По темата - да, имам DRL. 

Ето така изглежда light swtich-a ми + DRL опцията преди фаровете и габаритите.

 

  Покажи скритото съдържание

ttswitch.jpg

 

 

Ключ за фарове с DRL изглежда така:

2014-11-07 18.37.51.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, оправих се вече! 

А има ли как да проверя стойностите на акумулатора си? В Интернет прочетох, че става от 19 CAN Gateway  - Measuring Blocks и да избера 18,19,20 , но и на трите ми дава Error.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...