Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

Преди 6 часа, MJ23 написа:

 В Интернет прочетох, че става от 19 CAN Gateway  - Measuring Blocks и да избера 18,19,20 , но и на трите ми дава Error.

Не пипай където не ти е работата.

 

Преди 6 часа, MJ23 написа:

А има ли как да проверя стойностите на акумулатора си?

Не. А и ми е интересно, какви стойности за него търсиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 4/29/2017 at 12:13, Boltar написа:

Здравейте колеги! Имам А3 8pa 2011 год. 1.6 TDI 105 к.с. Искам да направя няколко неща по електрониката на колата, та въпросът ми, е дали са възможни за конкретния модел и наличните екстри.

- Автоматично прибиране на огледалата при заключване на колата. (Електрически прибируеми са огледалата);

- Send me home функция (Има само DRL опция на ключа за фаровете, няма Auto);

- Обръщането на всички стрелки при chek-a преди запалването на двигателя;

- Звуков сигнал с клаксона при отключване/заключване на колата (няма вградена или каквато и да е аларма);

- Включване на аварийните светлини при аварийно спиране (мисля, че е когато се активира ABS-a).

Някой може ли да ми каже..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не

2. Нарича се Coming Home / Leaving Home... няма да те телепортира ;) Може. Има писано из форума 

3. Не (налично само при S3)

4. Да

5. Имаш го от завода. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно 2-то го направих, но трябва да присветна с дългите след като изключа колата. И като отворя вратата се пускат.

 

Относно 3-то четох из форума и други форуми, че може да се прави на всички след 2009. Та въпросът ми е, дали и на моята ще го има като опция.

 

Относно 5-то защо като го има от завода не е активно...? Това ми е чудно.

Редактирано от Moonland
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-то: Има писано из форума. Попрегледай тази тема.

 

3-то: Нещо си се объркал. Това е опция само в S3. Нито преди, нито след 2009-та работи, независимо, че опцията я има в контролера. 

 

5-то: Как разбра, че не е активно? И не - не е директно свързанo с ABS-a. Иначе цяла зима ще мигаш като коледна елха по светофарите. 

 

П.с. моля не използвай цитат за отговор на предходно мнение. Ненужно и нежелателно е. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Еми за 5-то съм спирал умишлено рязко до покой от около 50-60 км/ч и нищо не се е случвало.

Редактирано от Moonland
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля не цитирай предходното мнение, когато отговаряш! 

 

Интересно ми е как успяваш от шофьорската седалка да наблюдаваш стоповете си, за да знаеш, че нищо не се случва? Или какво очакваш да се случи? 

Функцията освен всичко друго е предвидена за магистрално аварийно спиране при "тапа", за да сигнализира на бързо идващите след теб коли. Активира се при рязко спиране от по-висока скорост. И не - дори тогава няма да се "случи" нищо в купето на колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигат стоповете ;) Така е заложена и при теб функцията. Няма как да видиш нищо от вътре. 

:verweis: 

 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос,мога ли през кабела да изключа тази опция за смяна на накладките,някъде се е прекъснало кабелчето и като завия или мина през дупка се активира грешката и ми вади душата.За мен тази екстра е напълно не нужна (бих казал е само за жени)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може. Не е ли по-смислено обаче просто да отстраниш проблема, вместо да заглушаваш симптома...? :gruebel:

Това е изключително полезна "екстра".... да не говорим, че е по-скоро мярка за сигурност, от колкото екстра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли как мога да махна автоматичното заключване  ? по подробно като отключа колата след около 15 секунди ако не дам на контакт тя се заключва сама... вчера отключих колата сложих ключа на седялката и затворих вратата и след около 10 секунди се заключи сама , добре че бях си изкарал сервизен ключ...

 

Редактирано от Germanecaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че не ти отчита отварянето на вратата, т.е. имаш техн. проблем (напр. микроключе в бравата). Но не е за тук дискусията, настройки във VCDS няма да ти помогнат с това. Настройката на софтуера е правилна, хардуерът е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би е микроключе защото от време на време не ми показва отворена врата благодаря за бързите отговори. имаше тема за този проблем с ключето ще я потърся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой може ли да ме насочи от къде в България мога да си купя най-евтино кабел и какъв точно, за да ползвам софтуера (с компютри се оправям добре, за разлика от колите :) ), като да е сигурно че върши коректно работа съотвения кабел?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря, ама тоя най-скъпият бре :) Вярно 2017 последен модел пише, ама мойта е 2005 и без това. За сега го намерих май същия за 50лв, някакво с мнение за тия по 20-30лв в обавите някой става ли? Те са ми най-предпочитани ако вършат работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти искаш да ловиш маймуни с трици! Аз преди 3 години дадох 110 лева за кабел и нито за миг не си пимислих "то много скъпо бре". Купи си такъв от 20-30 лева и ще разбереш, че може да чете само двигателя ти. Трябва ти HEX+CAN. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60лв най-скъпия?! Този е един от най-евтините, които стават за нещо. Както каза и bsdnikolov тези по 20-30лв имат силно ограничени функции. Аз си бях купувал такъв преди време и освен че четеше силно ограничен брой от всичките модули, не показваше какво означават всички грешки. Разбирай че ако примерно имаш записани 4-5 грешки, ще ти даде описание на 1-2 от тях, а другите трябва по кодовете им да ровиш в интернет какво значат. Отделно с този кабел не можех да пипам каквито и да било настройки, само четене(и то частично) и триене на грешки. Ако ти трябва само да си чистиш грешките на двигателя тогава да, няма смисъл да взимаш такъв от 50-60лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с такъв за 20 долара, бачка си перфектно. Дали ще го платиш 110лв или 30лв няма никакво значение, при всяко положение взимаш ментак. Оригинален на Ross-Tech всеки може да провери колко струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт. Дори и най-евтиния оригинален кабел струва 3 цифрена сума с първа цифра различна от 1 :hilezh:

 

Но това че няма значение дали ще е за 30 или за 100лв, не е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...