Jump to content

А4 96г. fis displey проблем


SAKI

Recommended Posts

Здравейте колеги ... Дисплея на таблото се бъгляса (стана му нещо ) и според мен е дал фира . Където са показанията нищо не свети само 2 или 3 линии (разграничителните на редовете светят) та дал ли е фира или има друг проблем. От къде мога да си взема друг дисплей че цената на табло 2-ра ръка хич не ми хареса(150лв.). Reset не помогна!

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ако цената на таблото не ти харесва, тогава цената на дисплея изобщо да не ти я казвам, че да не ти стане нещо.

150 китайски дисплей, 320 някакъв по- добър. Само въпроса е твоето табло от кой вид е че май- за първите табла на а4 не се намираха дисплеи.

и имай друго в предвид. много трудно се намира табло втора ръка със здрав дисплей. почти всички са като твоя. затова това не е опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем не знам кое да гледам да кажа кой вид ми е таблото . От пред пише VDO а от зад където е баркода пише 8 DO 919 033 P ( не знам и как да кача снимка за да се види какво показва )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези километражи им се отлепва лентовия кабел от платката или по-рядко от дисплея. Ако свалиш километража и погледнеш отзад ще го видиш, без да сваляш белия пластмасов капак. 

Ако това е случая можеш просто да притиснеш кабела към платката с планка с две дупки и нещо меко под нея. Едната дупка е на рапидка за платката към предната част, а другата е в платката празна. Трябва да се уцелят контакторите, иначе информацията се премества наляво/надясно и седи грозно.

Не сваляй дисплея, освен при крайна необходимост, защото после няма сглобяване и таблото може и да си остане без дисплей

 

На тази снимка се вижда кабела и едната рапидка в дясно. При взиране се вижда и празната дупка в ляво:

eyg7.jpg



Сега като гледам трябва да се свали белия капак, което е малко пипкаво. След рапидките му има и две крачета със зъбчета в двата края, които го държат към платката. Отварянето им беше малко странно, но не помня точно как ставаше. Пиниза беше, че не се натискат, а се издърпват или нещо такова. Ще  го видиш на свален километраж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че таблото от зад е абсолютно същото !!! Демек евентуално ( в най-добрия случай ) не трябва да се сменя дисплея ... а само да се презапой лентовия кабел ( за запояването му възможно ли е да стане с обикновен поялник от магазина по левче ... или трябва да го запоявам с такъв където му се регулират градусите )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих километража ... и е идентичен с по горе показания ... видимо 85-90% от интегралния кабел е разпоен ( разкачен - във въздуха е ... ) сега въпроса ми е как мога да го запоя ,че гледам е нещо като наилон облицовката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно за това говорех. таблото е от първите. пробвай първо с притискане на дисплея, че до солкото си спомням, този кабел не се пой с обикновен поялник. Ная малкото ето такава приставка ще трябва

 

http://www.benzworld.org/forums/attachments/w210-e-class/408098d1320768099-intsrument-cluster-pixel-repair-relplacing-ribbon-2.jpg

 

http://i.ebayimg.com/00/s/MTg2WDUxMg==/z/MWgAAOSwd4tTyesg/$_10.JPG?set_id=880000500F

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Добър вечер колеги ... Дадох въпросното табло на платкаджий който изработват и оправят платки . Едно от момчетата каза че дадените лентови кабели ( като моя модел ) НЕ се запояват !!! Те се лепят с електропроводно лепило ( знае за дадените случай с дадените табла ) но каза ,че колкото е възможно по малко да се мърда ( по възможност да не се пипа лентовия кабел изобщо ). От София съм ... кв. Обеля ... казаха ми да потърся такова лепило в Люлин на руския пазар от зад имало ел. магазин ( знам го но не вярвам да продават такова лепило че било сребърно ) утре ще се разходя и ако стане номера ще драсна Цена, Марка и от къде съм го взел.

Казвате да сложа вентилатор от комп. ( имам го ) въпроса ми е от лампа на таблото ли да взема ток или от къде другаде ??? Не ми се бърника по пистите на дисплея да търся + .

Дадения поялник ще разтопи найлона ( силикола или там каквото е ).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намерих лепило ... в петък ( днес и утре съм на работа ) ще отида до Вилаз ... Практикер ... технополис ... и там ако го няма ще трябва да го търся по жичкаджийски магазини като тоя на метростанция Люлин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела си контактува прекрасно към платката без залепване. Не знам защо не пробваш с "притискане". Аз така си реших проблема. Прочети ми пак поста: описал съм го максимално подробно

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото четох в нета ... Електропроводимо лепило Bison е 56 лв. и някакви ст.  ме навежда на мисълта ,че вероятно ще е с пластина ( в метрото не плащат толкова добре колкото се говори ... и 30лв. да е лепилото ... пак ще ми е много )

Драсни на ЛС ако може къде да закрепя пластината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да се мъча с планките нищо не направих. ТВ техници казват че не могат да ми помогнат ( нито с лепене нито споика ). В кумарица ходих ( при Емо ) табла с фис няма. Ще проверя в Овча купел на едно място уж павели всички видове табла но ще видим дали ще могат да ми помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с притискане постигнах частичен резултат, и в опит да го направя както трябва мисля, че му еб*х майката изцяло. Намерих само лентов кабел да се продава за 30 евро, но още не ми стиска да поръчвам, искам да видя как се сменява и как е захванат към дисплея. Иначе за този тип тука ремонта е 120лв. кабел + 30лв. смяна.

 

Ето до къде стигнах аз, но не ми беше достатъчно:

 

photo%25205.JPG

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото стана и при мен ... Исках да стане по добре ама не стана ...втори път не успях да го докарам до по добър резултат ( беше станало малко по добре от твоя само 3 или 4 линии не се виждаха. Но го прецаках зареди бащами `` подложи му гума ще стане по добре`` и от тогава тц ) язък че го послушах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=147025&hl=     Става с планка и притискане-при мен 2год. е ОК но си е игра-доста проби

Редактирано от Ив.Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След първия път нищо неможах да направя ( нито с текстолитена планка нито с железна ) шубе ме е да не го допрецакам. В работата за един ден го свалях и слагах 14 пъти. Като не става от толко опити се нервирах и го зарезах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така изглежда капака на таблото при мен/А4 99г. фейс./

http://prikachi.com/images.php?images/252/7556252O.jpg

 

а така самото табло :

http://prikachi.com/images.php?images/254/7556254W.jpg

и лентовия кабел

http://prikachi.com/images.php?images/255/7556255M.jpg

 

При мен при загряване дисплея избледнява и не се вижда нищо и мислех да пробвам това с поставяне на вентилаторче за охлаждане,но кое по-точно трябва да се охлажда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми казаха по лесен начин ( стига да намеря дадената букса ) ... та става дума за букса за лентов кабел ( преброих пистите - 64 са ) единия край се запоява на платката а другата част от буксата се защипва на лентовия кабел ( само кофтито е че пистите са графитни и ме е шубе да не се пречупят ) . Но интересно ми е от къде в София мога да намеря такава букса

Таблото не ми е като твоето ... при мен е по стария модел с повечето писти

Редактирано от SAKI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

Не съм я търсил защото го ударих ... и сега дисплея ми е най-малкия проблем ... но при първа възможност ще видя да издира такава букса ( мъжко и женско ) да видя дали ще стане ... така и така дисплея не работи ... поне да опитам

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...