Jump to content

Проблем в чистачките / бравата на вратата на багажника


peti4a

Recommended Posts

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има и малка игра с номерата  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

 

8P3 827 505 for a 3 door

RL3.png

 

8P4 827 505 B или 8P4 827 505 C for a sportback

RL5.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрано !! Схемата е мойта номера е моя. Само снимката горе е от спортбега. Който е доста различен механизъм а този линк дето съм го дал с този номер на 8P3 827 520 дали е същия?

Редактирано от LTPetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А номера, който си дал е за фейслифтова А3-ка.

Ауди А3 8Р с 3 врати е оборудвано с този механизъм с Партс  8P3 827 520

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развенчахте ме :) Добър урок - не вярвай на партс номерата, които са написани в Ибей !!  И ще разглобя пак кората да снимам номера и ще го кача плюс всички детайли под кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига разглабя. Номера който ти трябва е 8P3 827 505. Като си купиш бравата тогава разглобявай, да не вземеш да счупиш някое ухо на кората където се захващат щипките, от много сваляне и махане.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развенчахте ме :) Добър урок - не вярвай на партс номерата, които са написани в Ибей !! 

 

Ама и ти си подходил доста лаишки! Ако бе прегледал обявата в е-вау до край, щеше да разбереш че е писана от дрогиран (или в най-добрия случай пиян) англичанин. Не може първоначално в описанието да напишеш, че е за А3 8Р, после в съвместими автомобили да опишеш само А3 8L, после пък да напишеш че е Genuine Audi A3 8P и най-накрая да напишеш, че е свалено от 2000 А3 8L, но можело до пасне и на всички от 1996-2003?!? 

 

EB1.png

EB2.png

EB3.png

EB4.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към Moonland. По-горе спомена:

По принцип от 2010 има съществена промяна в бравата на багажника - значително по-тиха е,.........................................................

Попаднах на нея, номера и е 8K9-827-505-A. Проверих, взаимозаменяема е с бравата на мойта A3 (8P4-827-505-A). Виждал/чувал ли си я, дали си заслужава retrofit-а според теб?

 

Pitane1.jpg

 

Pitane2.jpg

 

Pitane3.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, чел съм, че хора са го правили като модификация без дори да им е развалена оригиналната, просто защото е по-тиха и конструктивно подобрена. Мога да погледна за подробности утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени ти си 8Р1, не 8РА. Номера, който дадох НЕ е за теб! На теб ти трябва 8K9-827-505:

 

$_57.JPG



Нещо с 8K9827505 с А и без А ми изглеждат еднакви. Май това за мен няма да стане. Моета букса е с 3 кабела, а тази е с 2. 



Утре ще проверя на спокойствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е подобрената версия , така ли?На мен и в момента ми се струва безшумен....предтсвям си с тази как ще е....И колко долу-горе ще ми коства глезотийката и всичко plug and play ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................................... и всичко plug and play ли е?

Май няма колега, който да го е правил и да ти отговори точно на този въпрос. Но винаги може да кандидатстваш за опитно зайче! Раздела (8Р) ще ти е вечно признателен.  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:   Всичко това (за опитното зайче), в кръга на шегата, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация относно как седят нещата за ъпгрейда с подобрената брава конкретно при Sportback:

 

Твърди се, че конструктивно бравите от МГ2010 са подобрени значително, липсва тракането/дрънченето при затваряне, много по-тиха като цяло. Нямам личен опит за да мога да направя сравнение.

 

Нужна е брава с номер 8K9 827 505 А, както и прилежащите капачки с номера 8P4 827 520 B и 8K9 827 645. 

Нещата не са съвсем Plug&play - сменя се куплунга, като са нужни и други пинове за новия. Кабелите се свързват по различен начин.

Накрая нещата изглеждат така:

 

RtyASQL.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед, нищо трудно. Определено смятам да се пробвам.

Moonland, много благодаря за инфото.

 

P.S.

Бях решил, че си ме забравил вече.

  :zustimm:

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, съжалявам, трябваше да дам приоритет на други неща вчера и днес. 

 

Нужният куплунг е 3B0 972 722.

 

Непременно сподели впечатления после!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да отварям тема, но видях, че явно масово ни е ударил този проблем.... Днес задната чистачка започна да ми работи непрестанно. По принцип си стои и малко увиснала освен това. По предишните постове разбирам, че най-вероятно се е скапало моторчето. Моля да ме посъветвате къде в София да отида, за да ми го поправят/сменят с ново. По възможност да не е в Порше.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отворих кората на задната врата на багажника защото дрънчеше нещо(имаше едно болтче).Забелязах че има два тънки кабела с букса която никъде е е включена.Огледах но никъде не видях откъде може да е.Двата и края са запоени към пътечки на стъклото,много близо до оста на чистачката.Предполагам е антена защото подгрева на стъклото работи.Какво му точното предназначение обаче не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е нормално. Така като гледам, не си единствения и това ме кара да си мисля, че е предвидена за друга екстра (DVB-T примерно).

 

8P_Antenna_05.jpg

 

8P_Antenna_06.jpg

8P_Antenna_07.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което ми напомня, че при мен радио-приема е доста лош. В Дружба не знам коя част (Практикера ще ви ориентира) почти всички станции започват да се губят. Адски дразни. Извън София не знам как е, защото тогава вече съм на USB. Но в крайните квартали, откачам! Когато се стопли се захващам с антените. За тогава е предвиден и новия ми светлинен проект на петата врата. Та всичко на куп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля придържайте се към темата

От чистачката премина в бравата и двете имат известна връзка, но нека да не я правим тема за всичко, което има в багажника на колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...