Jump to content

Смяна на ремък и ролки АУДИ А4 1,6 2000 г


k.danev

Recommended Posts

Колеги моля помагайте, купих моето "бебче" 08.2012г собственика ми се кълнеше, че е обслужена....:)  бях се зарекъл, че до 10 000 км ще сменя ремъци и ролки! Поради знайни (финансови,недостиг на свободно време и Т.Н.) причини не го направих. Минал съм 33 000 км,  а сега нямям идея какво трябвя да сменя...

МОЛЯ КАЖЕТЕ : колко ремъци, ролки и Т.Н. трябвя да се сменят. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Ще почерпя :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми като ще обслужваш направи го както си е писано в книгите.задължително се сменят ангренажния ремък с ролките му оптяжна и паразитна,пистовия ти ремък за алтернатора.масло,спирачна течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Само две ли са ролките, на пистовия ремък няма ли. АУДИ А4 1,6 2000 г

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай autopower.bg за да се ориентираш.... не е скъпо обслужването. Още повече, че колеги от форума дават добри отстъпки за части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Колеги моля помагайте, купих моето "бебче" 08.2012г собственика ми се кълнеше, че е обслужена.... :)  бях се зарекъл, че до 10 000 км ще сменя ремъци и ролки! Поради знайни (финансови,недостиг на свободно време и Т.Н.) причини не го направих. Минал съм 33 000 км,  а сега нямям идея какво трябвя да сменя...

МОЛЯ КАЖЕТЕ : колко ремъци, ролки и Т.Н. трябвя да се сменят. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Ще почерпя :)))

НЕ Е ЛИ С ВЕРИГА ???

И аз имам а4 1.6   2000 година   и е с верига ... и аз не знам какво ще сменям ама ще разберем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Само две ли са ролките, на пистовия ремък няма ли. АУДИ А4 1,6 2000 г

 

Ролката е само една, отклоняваща (водеща) ролка при ангренажа на този мотор го играе водната помпа, та евентуално и нея можеш да смениш .

На пистовия ремък имаш таман 2 ролки, не е като да няма . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как с верига, бе друже? Аз карам това от подписа и е с общо 4 /четири/ каиша. Единствената верига в колата е тази, на която си държа ключовете. Ангренажът е с една обтяжна ролка. Пистовият е с паразитна и обтяжна ролка и върти помпата на хидравликата и алтернатора. От хидравликата едно малко трапецовидно ремъче задвижва водната помпа без обтяжна ролка.  А от коляновия вал пистов ремък с една обтяжна ролка задвижва климатика. И като погледнеш двигателя - съвкупност от ремъци и ролки, всички се движат на където си искат. Като го видя запален и свят ми се завива. Та нека компетентните люде да се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма 1,6 с верига и като цяло, няма двигател на Ауди с верига. Обслужването ти не е скъпо със сносни цени за марките Gates(ремъци), ролки INA, оптегачи и т.н. Най-скъпата част от обслужването ти е оптегача на пистовия ремък ~100лв.  Веригите при тези двигатели на А4-ка са само при 1,8 и то там е за синхронизацията при 2-та вала, понеже е двувалов мотор. А 1,6 е едновалов и няма такива неща.

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това отношение забелязах,че и на теб тези типично български черти и "висококвалифицирани" изказвания (подвеждания) не са ти чужди :zustimm:

 

Мда, лалям си наред и не ми пука какво говоря. Благодаря че ме коригира и по`ече няма да пра`я така :flehan: .

 

Сега да минем по темата без тъпотии, ВОДНАТА ПОМПА НЕ СЕ СМЕНЯ КАТО КОНСУМАТИВ, с известни условности, а именно: този който прави обслужването трябва да знае какво, къде и защо да погледне и прецени става ли помпата , или не. Ако, повтарям, АКО не е сигурен, сменя на принципа "консуматив", което естествено не означава, че парите са дадени "за хубаво".

Логиката, рутината и опита казват, помпа се сменя на две/три обслужвания, и то често с профилактична цел и като превантивна мярка.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-скъпата част от обслужването ти е оптегача на пистовия ремък ~100лв. 

Недей така стресира хората бе колега, ще спрат да си купуват такива коли . :) 

За 100 лв. се вземат точно 2 такива обтегача на Гейтс .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно смяната на водната помпа всеки сам си преценя. Преди време платих 200лв. от "икономия" да не я сменя с ремъците и ролките. На скоро правих обслужване на колата ми в оторизиран сервиз и там си беше включена в ремонтния комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам преценява дали и как да си обслужва колата разбира се.Но ако се слуша какво им казва логиката,рутината опита,звездите и не знам си още какво на някой форумни "специалисти" лялането им може да излезе скъпо на търсещият информация.

Моя съвет е да чуе повече мнения,прочете и накрая сам да прецени как да действа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей така стресира хората бе колега, ще спрат да си купуват такива коли . :)

За 100 лв. се вземат точно 2 такива обтегача на Гейтс .

Хаха, зависи дали си държиш на качеството,  огледай се такива оптегачи за по 40-50лв, вървят втора употреба. Тук не можеш да ме обориш :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...