Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Абе ябълките :flehan:  разрешиха ли ви най-после в новия ИОС да слагате рингтон на групи ?  :hilezh:

Или само на контакти можете да слагате MP3 ?

 

Опа то при вас можеше само през iTunes май  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При iOS  нещата са измислени така, че да не ти губят времето за дреболии и всичко да е стилово еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси фантастиката, баси темата... телефони палят къщи,пресушават банкови сметки, други пък те правят  милионер едва ли не, нищо, че си скъсаняк най-страшен и си си взел апарата (независимо дали е айфон или самсунг) на изплащане за 2 г. - е няма как да не се изклюпам и аз.

И двете страни смело бранят позицията си и не "поемат" от чуждата гледна точка... за какво ли всъщност се мъчите?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяга ти цялата картинка.....правим същите неща които и андроид хард феновете само че ги правим по-лесно, по-бързо, по-приятно.... е не руутваме и не търсим работещи ромове, фиксове за камера, нормален sms client, нормален mail client и т.н. лишаваме се и от възможността да ровим навсякъде по телефона в името на безпроблемна iOS, но нЕма пълно щастие.

 

:zustimm:

Е "ние" пък правим други неща, които "вие" не можете и те така...До такава степен съм си унифицирал тел, че с друг Андроид , дори на друго устройство, се чувствам некомфортно. Ромове, рутване и всичко останало се прави , за да си изградиш собствена система, която да ти е максимално приятна, лесна и удобна и си е абсолютно индивидуално това . Колко по-бързо можеш да си пуснеш камерата, отключиш екрана, пуснеш плеъра или други неща, които при Андроид можеш с почукване или рисуване определена фигура по заключения дисплей ?

 Малко заприлича на бензин срещу дизел темата...или въртящ момент срещу к.с.... :hilezh:

 

 

_shady, на 21 Oct 2014 - 00:13, написа:

Баси фантастиката, баси темата..

Представям си след 10 години как ще звучат глупостите , за които спорим в момента...Ще има да се смеят децата...:hilezh:

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета с какви глупости се занимавате с тия телефони и какви фермани пишете се чудя остава ли ви време да поработите малко и как си ги купувате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си съвсем прав. Когато ползвах Андроид бях абсолютен бета тестер, но и се кефих яко. Сменях често ROM-ве, туйквах ежедневно, тъчках го нон-стоп и беше фън! Да, чупеше се често; да, имаше почти винаги нещо малко и дразнещо, но пък мисълта, че го приемаш по-скоро за една играчка, а не за нещо, което е там да ти случи оправдаваше всичко!

 

И ми беше АДСКИ трудно в началото с iOS. Направо изригвах всеки път като го хванех тоя ми ти iPhone <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са само вещи, които ни служат. Не виждам смисъл от работата върху телефона само за да имаш нещо в смисъла на имането му като функционалност или да видиш дали работи. Ако няма да ти върши работа - файда. Изглежда и това е разликата в мерогледа - аз не искам да си хабя времето да се занимавм с телефона и лаптопа, искам да си върша работата с тях и да не мисля за хардуер, рам, диск спейс, бекъпи и тн. а върху това, което на практика върша с тоя хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези само къпането има някакво смислено приложение. Другите две не мисля че на някой му липсват...

Прословутата sd карта, the holy grail. Дето нито можеш да местиш програми на него, нито има някакъв смислен трансфер, нито.... Нищо. Единствено, че при нужда ще можеш да бръкнеш и да я извадиш, ако примерно телефонът ти умре и ще си спасиш снимките и клипчетата.

Траяяше да кажеш за махащата се батерия или това съзнателно го остави Гризли да го каже? :) Той искрено се впечатлява на тази "функционалност" :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да местиш програми. Поне повечето външни + игрите за които има най-много смисъл. За малките няма смисъл. Можеш да снимаш, да слагаш музика, да записваш ХД видео. Нека ми е зле с едни 50 гиги пък вие си снимайте ХД видео у облака. То и не снимате защото няма място на вълшебните 8 или 16 Гб защитени от всичко защото няма място по рождение.

Сега кажи че никой няма нужда от това. И трансфер спиида си е идеален. Поне на моите апарати.

Пропусна да кажеш колко е удобно да гледаш снимки и видео на 4" екран. А, да. то няма такива и проблема отпада.

 

За батерията изобщо не споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опън сорса е за това да бърникаш ако ти се занимава.

Аз лично намирам за много полезно да определям сам мястото и обема за инсталиране на каквото и да е.

Отделно смяната на радио модема примерно за да си пусна 3г-то на 900Мхз (по дефолт го нямало за модела, да бе да...)

Или да Crack-на Operator GPRS/EDGE Lock-а, защо не и да си направя back up на имеи-те ( или сменя с такива дет ме кефят).

 

За всеки влак си има пътници, факт.

 

п.с

Смяна на нативната резолюция щот ми товари видеото и смуче ток излишно.

Адвантижа да реашаваш в какъв цвят ще свети нотификейшън лед-а за еди какво си.

Спирането на ядра щот са ми много и лапат ток за лудо ако не играя.

Пълен контрол на firewall-а в дивайса.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да местиш програми. Поне повечето външни + игрите за които има най-много смисъл. За малките няма смисъл. Можеш да снимаш, да слагаш музика, да записваш ХД видео. Нека ми е зле с едни 50 гиги пък вие си снимайте ХД видео у облака. То и не снимате защото няма място на вълшебните 8 или 16 Гб защитени от всичко защото няма място по рождение.

Сега кажи че никой няма нужда от това. И трансфер спиида си е идеален. Поне на моите апарати.

Пропусна да кажеш колко е удобно да гледаш снимки и видео на 4" екран. А, да. то няма такива и проблема отпада.

 

За батерията изобщо не споменавам.

 

 

А ако случайно сме със 64/128GB пак ли нЕмаме място за снимки ?  :flehan:

Кажи си и за батерията знаем че ти е голЕм кеф да си сваляш капака..... явно обаче повечето производители не споделят мнението ти, включително и доста андроидски такива. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност никога не ми се е налагало да махам батерията. Не е имало причина а и махането на кейса който ползвам е досадно.

 

Гледам че айфон 5/5с се произвежда в 16/32Гб? Или от оня ден всички си купихте 6+ 128Гбг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гризли, колко трансфер наистина ти прави мемори картата? Сериозно питам. 

 

4"те инча ги ползвам по предназначение, разбирай не се мъча излишно с гледане на снимки и видео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност никога не ми се е налагало да махам батерията. Не е имало причина а и махането на кейса който ползвам е досадно.

 

Гледам че айфон 5/5с се произвежда в 16/32Гб? Или от оня ден всички си купихте 6+ 128Гбг?

 

Извинявам се много но не беше ли ти човека който обясняваше разпалено колко му е важно да може да си маха батерията ? Не помня в коя тема.....май беше малко след като те удари технологичният шок от скока НОКИА - ГАЛАКСИ С4..... 

 

Не е хубаво така да се отмятаме от думите си.....  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Wizi

Не бе, вярвам ти че 4" е по-удобен. Ама преди време ти обяснявах че първо съм взел да ставам дедо (далекоглед) и честно казано и 7" ми малее. Съответно 5" е добър компромис със съответните си неудобства.

 

Сега опитах да измеря трансфер спиида. 200 Мбайта видео от СД карта към вътр. памет даде около 10сек, същия фаил в обратна посока е около 18сек. Картата е АДАТА 32Гб, клас 10 UHS-I

 

----

@zlobil, може да е андроид темата. Да, бях с Нокиа Н97 - един уред който ме омерзи към затворените такива към някоя система. каквато е епъл също. И това няма нищо общо с махаемата батерия. После се сдобих с СГС3, напоследък ъпгрейд към СГС4. Просто аз не давам повече от 600лв за технологична дреболия която може всеки момент да се счупи, изчезне или де да знам какво.

 

Ти би ли си купил кола на която е запечатан акумулатора? Аз - не. Това се отнася и за всичко останало около мен. Факт е че няма угодия - немахаемата батерия може да помогне да си върнеш телефона при кражба като позваш дистанционно ГПСа. Няма угодия.

Чисто инженерно след като давам едни пари на даден производител очаквам да мога да ползвам този апарат по начин който АЗ реша е не по начин който ми е наложен. За това и заложих на андроид. Купувам един (хубав) хардуер на който ОСа в момента в който започне да ме дразни моментално получава друг софтуер и показвам среден пръст на производителя. Така мога да го ползвам и 5 години. И да си запазя инвестицията. Нокиа ми показаха няколко средни пръста с Н97. Първо апарат продаван в БГ няма БГ клавиатура. Наложи се да го излъжа че е в Русия. (Гледам и айфон има същия проблем). После идиотите сложили на 128 Мб РАМ 32 ГБ флаш който всъщност е неизползваем. Освен ако не го натъпчеш с музика. Чаках ги 1 година да си оправят проблемите - купете си следващия модел с новите бъгове. Ааа, не. БЛАГОДАРЯ, сбогом Нокиа и затворени системи.

 

Всъщност най-големия Нокия фен който познавам (и беше причината да се сдобия с Н97) след като мина през всичките им флагмани и 2 години ми обясняваше как Уинфоун ще стане яката работа му писна от съпорта им и мина на СГС5.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиа ми показаха няколко средни пръста с Н97. Първо апарат продаван в БГ няма БГ клавиатура. Наложи се да го излъжа че е в Русия. (Гледам и айфон има същия проблем).

 

Това къде го видя? Да не го чу от Sky? :flehan::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да преценя колко бързо е това с SD картата... ако ти се занимава, но само ако ти се занимава - пусни нещо от сорта на това:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

да замери скоростта в някакви MB/s.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6af59dcadb3dd49c4227711b484f2b45.jpg

Готово шефе. Това ми е първата шеърната през тапата снимка. Дано стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено това са 30-40мб/с за този тип карти.

 

Траяяше да кажеш за махащата се батерия или това съзнателно го остави Гризли да го каже? :) Той искрено се впечатлява на тази "функционалност" :bia:

По принцип всичко без СД картата , изобщо не го смятам като предимство, но с тоя твоя подвеждащ въпрос... :hilezh: 

Tи ми отговори smart tap  работи ли при Iphone , без да е джейлбрейкнат и то с такава пълна функционалност като при Андроид . Това аз поне го намирам за много удобна функция и като стана въпрос за бързина , тук Андроид бие с няколко обиколки...

 

Опън сорса е за това да бърникаш ако ти се занимава....

 

 

Аз лично съм убеден, че Уизи е доста наясно с всичките тези неща... :respekt:

А ако случайно сме със 64/128GB пак ли нЕмаме място за снимки ?  :flehan:

Случайно обаче май никой не е ...най-вероятно отговорът на въпроса- Защо ?, отново ще е - ...цената...

 Ако решиш да снимаш 4К видео , 64ГБ не е кой знае колко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, Епъл не предлагат 4к видео шутинг :hilezh: След 3-4 години ще го видим в употреба и при нас.

 

Smart-tab-who? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пробвай на любимия си Хром да пленеш едно 4К видео от тубата да видиш за какво насичане и сдаване на багажа иде реч :) И след това си го пусни на Сафари ако искаш да гледаш филмчето наистина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечо, с тези скороти на мемори картата само ми се потвърждава мнението, че "Мерси, но не мерси". Благодаря за теста! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо изпускам - СД картата я ползвам за съхранение на снимки, клипове от камерата, документи и музика. За това не ми ли трябва пространство, а не скорост?

 

Приложения с голям обем данни, като Навигон примерно, също не искат скорост, а пространство.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...