Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Като го краднеш с айклауд какво го правиш? Даваш го за части, на една пета от цената му и то на някой сервиз. Самсунг защо не помислят да предпазят потребителите на апаратите си, както апъл?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Самсунг са помислили още преди 10-12 години. За да ползваш краден телефон трябва да го изнесеш в Македония или Турция.

Ако не вярваш се пробвай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С GPS  ли ги ловат...

Като са толкова добри в намирането на телефон, защо не могат да намерят затрупаните от лавина???

Ааа сетих се, защото оператора може да фиксира дадено устройство в клетката, ама къде точно в тая клетка, на кой етаж, в кое заведение....може ли да каже оператора???

Ай да ми разясните.

Да не би оператора да може да инсталира непозволено приложение, и да шпионира кординатите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С GPS  ли ги ловат...

Като са толкова добри в намирането на телефон, защо не могат да намерят затрупаните от лавина???

Ааа сетих се, защото оператора може да фиксира дадено устройство в клетката, ама къде точно в тая клетка, на кой етаж, в кое заведение....може ли да каже оператора???

Ай да ми разясните.

Да не би оператора да може да инсталира непозволено приложение, и да шпионира кординатите? 

В последователността на въпросите ти:

- Да

- Могат, с допълнително оборудване. Използва се от съответните органи и от Search and Rescue в някои страни.

- Може, ако клетките в обхват са повече от една.

- Не е нужно. Има си провизии за това, за които не знаеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, robobug написа:

Тук говорим за друго.

Ако можеш да ми разясниш, как ще локализираш откраднат апарат в един жилищен блок, например? А как действа полицията - ей така http://www.mobilebulgaria.com/forum/read/post/497872/откраднат-телефон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колкото и клетки да се фиксира....всичко е "около".

Няма как да стане, полицията за да го намери в тая клетка трябва да притесни Х.бр хора: да им иземе апаратите за проверка на imei(или както там се пишеше). Някога имах апарат определящ локацията с помощта на мрежата(симбиан+карти)...фиксира няколко клетки(приблизително) и да видите кви кудоши имаше...дава отклонения от 100-500метра, и всичко е доста лагаво...

Пък и как си представяте примерно "един блок народ" да предаде линчния си телефон за "проверка"?

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях инсталирал някакъв Secutity Master, при опит да вляза в Месенджъра, на мейла си получих селфи на грозната си мутра и предупреждение, че "

Здравейте .................,  
Блокирането на приложения на Security Master засне някого, който се опита да отключи Messenger!"

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, тая сим карта дето ще се тУри у телефона нали е по име. Даваш си личната карта при взимането им. Въобще не им трябва да те локализират.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефоните измамници от къде взимат карти без да им фигурира името?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах видеото, което@martinich ми беше постнал. Факт е, че ако някой ти открадне андроида явно може да си го ползва или продаде, докато при айфоните не е така. Обаче мен това ме грее точно никак, щото аз и в двата случая съм без телефон. Данните в единия случай не могат да се докопат до тях, в другия - се трият :)

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удобно пропускате моментът с iclod back up-a с който след час/два имам старият си телефон 1:1 дори с последните входящи/изходящи обаждания..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и в андроид го има същото.  Апове, картинки, тапети, контакти, мелодийки, подредба на иконките по началния екран, уиджети... всичко се прехвърля.

На входящите обаждания не съм обърнал внимание :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ole написа:

 

Абе хора, тая сим карта дето ще се тУри у телефона нали е по име. Даваш си личната карта при взимането им.

 

Е и? Половин България живее в София, а по адресна регистрация е в прованса. Знаеш ли колко е заинтересувана народната милиция да ходи по няколко пъти да търси хора, които физически ги няма?

Да не говорим, че ако съм се набутал с краден апарат и усетя куките да ме притесняват, ще отричам до последно и ще се отърва от слушалката немедленно.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35 minutes ago, goshevv said:

Обаче мен това ме грее точно никак

 

Мен ме грее, защото айфоните вече не са такъв обект на желание от страна на крадците, какъвто беше преди иОС7. След вкарването на активейшън лок и кил суич, бяха паднали с 40-50% кражбите още в първата година след вкарването. Сега въобще не се говори за кражби на ползвани айфони, както беше преди 2014та. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб може да е така, обаче тук всичко се краде, а айфоните, като нещо, което се знае, че е с висока цена... знаеш :)

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си милиционер, или крадец? Крадците в България са много по напред в информацията кое колко струва на вторичния пазар, от тия в другия свят, защото краденето на скъпа/луксозна стока тук е много по трудно и "предлагането" и е по малко.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мислиш, на автогарата в разград сиганката ти бърка в джоба, вади телефона и като види че е айфон ти го пъха внимателно обратно ли? :hilezh:

Всичко се краде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Разград има 6 айфона и се знаят на кого са. Сичкуту сиганка което може да бърка качественно в джебове е по европата и бърка наред, де в някой напушен вечен студент с алфа, де в някоя заблудена леля. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, loshdancho написа:

В колкото и клетки да се фиксира....всичко е "около".

Няма как да стане, полицията за да го намери в тая клетка трябва да притесни Х.бр хора: да им иземе апаратите за проверка на imei(или както там се пишеше). Някога имах апарат определящ локацията с помощта на мрежата(симбиан+карти)...фиксира няколко клетки(приблизително) и да видите кви кудоши имаше...дава отклонения от 100-500метра, и всичко е доста лагаво...

Пък и как си представяте примерно "един блок народ" да предаде линчния си телефон за "проверка"?

 

Няма "около". Не и в нормалните държави с нормална Полиция. До метър има! Съседите няма и да разберат.

След терористичните атаки има все повече от нужната техника в обръщение в централна и северна Европа.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, suum cuique написа:

100 тей се пропуска от андроид лелките информацията от предните страници за следенето на телефоните им? :nixweiss:

 

Какво да се пропуска? Каква информация?

 

Фактите са че гугъл "знае нещо" за юзърите си.

А голите снимки на епъл юзърките са из цялата мрежа. Кое е по-лошо ти ще кажеш. :hilezh:

 

П.с. епъл юзърите ползвате ли гугъл? (търсачката) А фейсбук? А ютуб? Всичко ви следи и записва данни, нищо че не сте с андроид. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

А голите снимки на епъл юзърките са из цялата мрежа. Кое е по-лошо ти ще кажеш. :hilezh:

Проблемът според теб в Епъл ли е или в конкретните юзерки? Хубаво попрочети. Единствената причина да няма голи снимки на известни юзерки от андроид е, че почти няма известни и хубави юзерки с андроид :D Русо гладно няма, нали знаеш.

 

Когато човек наивно си дава паролите или поставя за парола името на кучето си..... няма ОС, която да се противопостави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси "вайфонистите'' и аз съм с 7ца, имам и галакси с4 мини от както е пусната за продажба и до ден днешен ми върши работа..... иначе точно през онаА рабоата ми е кой смартфон е по по най  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм отдавна аз.

Цитат

It later turned out that the hackers could have taken advantage of a security issue in the iCloud API which allowed them to make unlimited attempts at guessing victims' passwords.

 

Брут форс се нарича това налучкване на пароли безброй пъти. Дори и АБВ поща има защита срещу това от 15 години. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...